Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petra Hřebíčková

Petra Hřebíčková,*20.9.1979 - herečka

 

Petra Hřebíčková vystudovala Obchodní akademii v rodném Hodoníně a následně JAMU v Brně, obor činoherní herectví. V letech 2002 až 2003 byla v angažmá v brněnském divadle Polárka, od roku 2003 působí v Městském divadle Zlín. Zároveň má za sebou hostování v Praze - v Činoherním klubu a Divadle ABC.

V roce 2009 získala Cenu Thálie za titulní roli v dramatu Maryša, v předchozím ročníku byla na stejnou cenu nominována za úlohu Zuzanky v činoherním provedení Figarovy svatby.

zdroj Osobnosti,cz

25. července 2014 • 12:00

Vyřízená Petra Hřebíčková z "Benátek": Úmorná dřina a nedostatek spánku!

I když se Petra pořádně nevyspí, nikdy si nestěžovala.
I když se Petra pořádně nevyspí, nikdy si nestěžovala. (FTV Prima)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natáčení seriálu Svatby v Benátkách není procházka růžovou zahradou, ale úmorná dřina. Své o tom ví i Petra Hřebíčková (34). Nedostatek spánku řeší dospáváním na gauči v ateliéru.

Na obrazovce je usměvavá a odpočatá, ale mimo kamery padá představitelka majitelky svatebního salónu Olgy Drozdové únavou

„Přijdu kolem desáté večer domu, jelikož nemůžu hned usnout, učím se ještě texty a kolem dvanácté uléhám. V pět ráno vstávám. Jsem většinou nevyspalá, ale je pravda, že už jsem docela zvyklá,“ svěřila se Hřebíčková, která spánkový deficit vyřešila velice elegantně. „Máme tady pohovky v ateliéru, takže si třeba schrupnu na dvacet minut,“ prozradila Petra se smíchem.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodila se 20. 9. 1979 v Hodoníně.

Vystudovala JAMU v Brně, obor činoherní herectví. V období 2002 až 2003 působila v brněnském divadle Polárka. Také hostovala v pražském Činoherním klubu a v Divadle ABC. Od roku 2003 do roku 2009 byla  v angažmá v Městském divadle Zlín. Poté odešla na volnou nohu, kdy hostovala např. v Divadle U Stolu, v Dejvickém divadle nebo Divadle na Fidlovačce (muzikál Hvězdy na vrbě).  V roce 2008 si zahrála titulní roli Maryši, za kterou získala Cenu Thálie. Členkou Švandova divadla je od roku 2010.

 

Divadlo (výběr):

Městské divadlo Zlín: Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou, Maryša, Opice Žofka, Kabaret, Rok na vsi, Červený a černý, Zlodějky, Dekameron, Mistra a Markétka, Figarova svatba

Dejvické divadlo: Muž bez minulosti

Divadlo U stolu: Oresteia I (Agamemnón)

Divadlo na Fidlovačce: Hvězdy na vrbě  

 

Film:

Obsluhoval jsem anglického krále, Muži v naději, Kawasakiho růže, Proměny, Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla),

 

Televize:

Ulice (TV seriál), Helena (TV seriál), 4teens (TV seriál), Sněžná noc (TV film), Velkofilm (TV film), Kriminálka Anděl (TV seriál), Nevinné lži (TV seriál), Strážce duší (TV seriál), Dřevěná Marika (TV film)

zdroj Švandovo divadlo,cz

17. února 2015 • 10:20

Hvězda Svateb v Benátkách Petra Hřebíčková: Čeká miminko! Otec je neznámý...

 

„Ano, hraji v seriálu i v divadle, ale taková situace mě provází naštěstí několik let, takže na vhodné období, kdy by těhotenství neohrozilo plynulý chod nějaké inscenace nebo seriálu, bych mohla čekat třeba do padesáti,“ svěřila se nastávající maminka. „Vzhledem k mému věku jsem se proto rozhodla nic neoddalovat. Myslím, že mnohem větší risk, než mít dítě v takovém pracovním vytížení, by bylo čekat,“ řekla herečka.

Těhotenství na ní sice ještě není příliš znát, ale scenáristé jsou už v pohotovosti. Petra Hřebíčková natáčení seriálu Svatby v Benátkách rozhodně nezkomplikovala, její těhotenství autoři zakomponují do děje. Jak, to ať se diváci nechají překvapit. Díl, v němž Olga zjistí, že čeká dítě, uvidí v květnu,“ řekl deníku Aha! PR manažer seriálu Josef Ducký. A kdo další z českého showbyznysu je v očekáván a kdo porodil? Na to se můžete podívat v galerii!

 

Otec neznámý
Kdo bude šťastný otec a jestli plánuje svatbu, ale herečka úzkostlivě tají. Jediný
partner, o kterém se vědělo, byl režisér Jiří Vejdělek (42), se kter ým jistý čas žila.

Vybraná jména
Pohlaví dítěte Hřebíčková zatím neprozradila, ale jména už má vybraná dlouho. Před časem se Petra svěřila, že pro holčičku se jí líbí jméno Marie a pro kluka Jan.

Takhle to sluší těhotné hvězdě seriálu Svatby v Benátkách. Prozradila nám, kolik přibrala na těch správných místech

30. března 2015 10:19

Nominaci na Cenu Thálie sice Petra Hřebíčková (35) neproměnila, rozhodně ale z Národního divadla neodcházela se smutkem v očích. Jednak jednu sošku už doma má a zároveň v současné době řeší mnohem podstatnější věci - pod srdcem nosí miminko.

„Mám hodně pohodové období. Všechno mi je tak nějak jedno, to hlavní nosím pod srdcem. Užívám si těhotenství, to je pro mě ta největší cena,” říká sympatická herečka, která v rozhovoru také uvedla: „Zklamaná nejsem, já už jsem byla velmi překvapená z nominace. Užiju si večer, dám si chlebíček a pohýčkám svou cenu doma.”

Hlavní hvězdě seriálu Svatby v Benátkách se těhotenství dařilo dlouho skrývat. Je pravda, že i na galavečeru si všichni nemuseli jejího bříška všimnout. „Je to asi zásluha úžasných šatů, které mám od své dvorní návrhářky Šárky Šiškové. Nic neskrývám, ale jsem ráda, že mám takové hezké motýlí šaty, ve kterých se cítím dobře i s bříškem,” říká Hřebíčková, která přibrala deset kilo. „Zvětšily se mi hlavně ženské tvary, takže to si užívám.”

Hřebíčková nechtěla prozradit pohlaví miminka, přestože ví, zda se jí narodí chlapec, nebo dívka. O tom, že otcem dítěte je herec Činoherního klubu Matěj Dadák (39), už ale mluví zcela otevřeně. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Volné košile, tuniky i rozepnutá saka: Mrkněte, jak blondýnka ze Svateb v Benátkách maskuje pokročilé těhotenství

15. května 2015 9:19

Herečka Petra Hřebíčková je v pokročilé fázi těhotenství, a tak jí v seriálu Svatby v Benátkách, kde ztvárňuje hlavní roli majitelky svatebního salonu Olgy Drozdové, musí všemožně maskovat těhotenské bříško.

 

A zatím se jim to celkem v pohodě daří. Kostymérky herečce podle toho vybírají volnější oblečení a kamera ji zabírá jen z určitých úhlů. Divák proto v žádném případě nepozná, že Hřebíčková čeká miminko. V dalších fázích seriálu už by ale ani šikovné maskérky nepomohly, a tak se tvůrci rozhodli k šalamounskému kroku. Otěhotní totiž i seriálová postava Olgy Drozdové. Herečka si viditelně oddechla, protože už ji neustálé maskování bříška celkem unavovalo.

„Konečně nebudu muset myslet na to, aby se mi nevyhrnulo tričko, nebo abych se ke kameře špatně nenatočila. Uleví se nejen mně, ale hlavně kostymérkám. Ty se mnou mají poslední měsíce dost práce, protože musí vymýšlet takové kostýmy, které maskují mé rostoucí bříško. A já už nebudu muset chodit neustále jen ve volných košilích a tunikách a mít na sobě rozepnutá saka a pokud možno tmavší barvy,“ smála se Hřebíčková, která miminko čeká s hercem Matějem Dadákem. 

Anna Veškrnová, Super.cz

  2. června 2015 • 05:00

Těhotná Petra Hřebíčková (35): Prasklo pohlaví děťátka!

V sedmém měsíci těhotenství se pěkně zakulacuje.
V sedmém měsíci těhotenství se pěkně zakulacuje. (Foto: FTV Prima)
 
Fotogalerie

 
 
 
 
 
 

Termín porodu se neúprosně blíží! Hvězda seriálu Svatby v Benátkách Petra Hřebíčková, která je v sedmém měsíci těhotenství, už s partnerem hercem Matějem Dadákem (39), nakupuje výbavičku. A bude to nejspíš holčička, doma už mají červený kočárek. 

Přesto herečka pohlaví dítěte úzkostlivě tají. „Známe ho, ale říkáme to jen nejbližším,“ svěřila Petra, která se podle všeho co nevidět stane maminkou Marušky. Před časem se totiž nechala slyšet, že pro holčičiku má vybrané jméno Marie a pro chlapečka Jan.

Nastávající tatínek, kterého znají diváci TV Nova jako podporučíka Josefa Vítka z Policie Modrava, už přivezl domů dětskou autosedačku a zbrusu nový, červený kočárek. S tím pak na parkovišti zápasil dobrou půlhodinku. Snažil se ho narvat do kufru celý, než přišel na to, že ho musí nejdříve rozložit!

Nutno podotknout, že oba herci budou v rodičovských rolích nováčci, takže podobných situací si asi užijí plno... „Ještě se honem musíme pořádně vyspat, v klidu si číst, podívat se na film, odpočívat, protože až porodím, už se nikdy nevyspíme,“ tvrdila představitelka Olgy Drozdové ze Svateb v Benátkách.

autor vin

zdroj Aha,cz

  22. června 2015 • 12:00

Těhotná Hřebíčková o domácím porodu! A také o tom, proč tak často pláče…

Petra Hřebíčková patří mezi nejkrásnější české herečky.
Petra Hřebíčková patří mezi nejkrásnější české herečky. (FTV Prima, facebook, Švandovo divadlo)
 

 
 
 

 

 

 

Petra Hřebíčková (35) se chystá na zatím nejdůležitější roli v životě, brzy se stane matkou. Těhotenství si užívá, považuje ho za obohacující období a sama přiznává, že je to možná tím, že nemá v těhotenství »vedlejší účinky« .

 

K těhotenství neodmyslitelně patří náladové výkyvy, ty přiznává i Petra, naštěstí nejsou nijak dramatické. „Je pravda, že se mi teď pláče lehčeji. Jsou to ale spíš slzy dojetí,“ řekla Hřebíčková v rozhovoru pro revue.idnes.cz.

Oblíbená herečka se svědomitě připravuje i na porod, původně si chtěla vystačit pouze s knihou, ale s blížícím se termínem přibývá otázek, tak se zapsala na předporodní kurzy, dokonce se zamyslela i nad variantou domácího porodu. „Představa jistého soukromí a domácího prostředí je jistě lákavá, ale já bych měla velké obavy. Může se objevit komplikace, která by nemusela dopadnout dobře. Myslím ale, že každá rodička má právo se rozhodnout podle vlastní vůle. Je to ovšem podle mě velmi riskantní,“ popsala Petra v rozhovoru svůj názor na toto ožehavé téma současnosti.

S partnerem Matějem Dadákem miminko plánovali, pohlaví nenarozeného dítěte znají, ale zatím zůstává jejich tajemstvím, stejně tak jména, která pro své první dítě vybrali.

autor mel

zdroj Aha,cz

Petra Hřebíčková je krásná maminka.

Petra Hřebíčková je krásná maminka. Foto: Super.cz/Hermína

Olga ze Svateb v Benátkách vypadá 4 měsíce po porodu úžasně: V rudých šatičkách ukázala sexy stehýnka

15. listopadu 2015 7:20

Herečka Petra Hřebíčková se před čtyřmi měsíci stala maminkou. Otcem jejího chlapečka je herec Matěj Dadák. Krásné blondýnce ze seriálu Svatby v Benátkách a Přístav mateřství evidentně prospívá, protože je snad ještě půvabnější než před porodem.

V krátkých rudých šatičkách dorazila Hřebíčková na křest knížky Jak přežít v kostce, což je bohatě ilustrovaná příručka dětských rad, jak přežít svět dospěláků. A moc jí to slušelo! Hřebíčkovou prý knížka Sylvy Vespalcové a ilustrátorky Petruccye ihned zaujala a některými rady předškoláků se prý bude v budoucnu řídit.

„To je pravda. Jsou to dětská moudra, kterým se malí čtenáři smát nebudou, protože jsou pro ně naprosto normální a běžná. My dospělí se možná pousmějeme a trošku se i nad nimi zamyslíme. Mě třeba zaujal postřeh, že když nemáš vůbec nic, můžeš tak akorát umřít, anebo se jít vyčůrat, což je zajímavé a pravdivé. Vždycky, máte-li dilema, jsou minimálně dvě možnosti řešení a rozhodnutí je na vás. Fakt se mi ta knížka líbila, pobavila a přinesla dobrou náladu. Myslím si, že dětem by se mělo mnohdy víc naslouchat, než je to běžné,“ řekla Petra Hřebíčková, která zářila jako sluníčko. Role maminky jí zkrátka svědčí. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Ve filmu si zahrála příšernou hysterku: Blondýnka ze Svateb v Benátkách prozradila, v čem čerpala sama ze sebe

8. února 2017 9:25

Petru Hřebíčkovou jsme v pár filmových komediích viděli, ovšem nikdy nebyla zápornou postavou. To si vyzkoušela až v romantické komedii Všechno nebo nic, kde hraje opravdu takovou megeru, že na místě jejího filmového manžela by se málokdo udržel.

"Bylo to skvělé, hrozně moc mě to bavilo, protože jsme se u toho docela dost nasmáli. Člověk se při takové roli odreaguje, protože může posílit svoji temnou stránku a konečně si to užít," míní herečka.

"Samozřejmě ve svém osobním životě jsem jenom pozitivní, kladná a strašně veselá," dodala s nadsázkou. "Pochopitelně mám i své negativní stránky a z těch jsem právě pro roli čerpala. Ale doufám, že nejsem nikdy taková, jako moje postava. Když jsem se viděla na tom plátně, tak je to dost nesnesitelné," dodala.

"Sama na sobě nesnáším vlastnosti, které se bohužel připisují ženám, ale je to taková vztahovačnost, to, že někdy potřebujete řešit malichernosti. Jako svoji negativní stránku vnímám to, že mi někdy chybí nadhled. Potřebuju pak provětrat hlavu, anebo se prospat a pak je to lepší," přiznala.

Facku ale jako její filmová hrdinka žádnému muži nedala. "To ne, ale třeba to ještě někdy přijde. Ale doufám, že ne. Hodila jsem po partnerovi ponožky. To bylo asi nejhorší. A naopak to taky nikdy naštěstí nebylo. Když jsem hýčkaná a hezky se se mnou zachází, dám ze sebe to nejlepší. Je to v tom, aby se měli lidé navzájem rádi," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ooo

(pazout, 7. 1. 2016 21:23)

Petra Hrebickova je opravdu Krasna zena a slusi ji to v kazde roli.

Re: ooo

(Líba, 22. 10. 2016 10:40)

Včera jsem viděla paní Petru ve filmu Bezva ženská na krku a můžu jen říct,že je nádherná ona i celý film.Krásné obsazení,kostýmy atd..Prostě paráda!!!Kdo se chcete dobře pobavit,určitě na tento film jděte.