Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavlína Štorková

Pavlína Štorková,*5.11.1980 - herečka, zpěvačka

 

Pavlína Štorková se narodila 5. listopadu 1980 v Kutné Hoře ve znamení štíra. Její rodiče jsou hudebníci ochotníci, oba zpívají, její matka hraje na klavír a varhany a otec na trumpetu. Pochází z početné rodiny, je jich pět (čtyři holky a poslední kluk). Vystudovala osmileté Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína v Hradci Králové. V roce 1998, když byla v septimě a připravovala se spolužáky vánoční besídku pro celou školu , jí její mladší spolužačka řekla, že by měla zkusit DAMU. A v srpnu 1999, na celostátním setkání mladých na Svaté Hoře u Příbrami, byla rozhodnutá, že se po prázdninách začne v Hradeckých Jesličkách připravovat na přijímací zkoušky.

V roce 2005 vystudovala DAMU (obor: Herectví alternativního a loutkového divadla) pod vedením Miroslava Krobota. Byla zakládající členkou Divadla Letí. Od roku 2007 je členkou souboru Klicperova divadla v Hradci Králové. V roce 2008 byla nominovaná na cenu Thalie za roli v Panně Orleánské. Hostovala i v pražském Divadle Komedie a pak i v Dejvickém divadle. V roce 2013 byla v šíři nominace na cenu Thálie za roli v Richarda III. Pavlínka Štorková v roce 2014 získala cenu za nejlepší herecký výkon na Grand festivalu smíchu za roli Charlotty v Soudci v nesnázích.

Ráda chodí do přírody. Ráda odpočívá u dobrého filmu, počítačové hry nebo knhy, ale také povídáním s dobrým přítelem. Nevěří na osud. Pavlína umí péct koláče a jiné sladkosti. Neumí moc odpovídat na otázky. Ráda hraje a píše dopisy. Umí hrát na klavír, trubku, bubny, flétnu a trochu miň na kytaru.

Autor: Petula626, fifina

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář