Jdi na obsah Jdi na menu
 


Olga Schoberová

Olga Schoberová,*15.3.1943 - herečka

 

Olga Schoberová je česká herečka, často přirovnávaná k Brigitte Bardot nebo Ursule Andress. Hrála v 22 českých, amerických, italských a německých filmech. V šedesátých a sedmdesátých letech 20. století byla považována za sex symbol. Byla také první dívkou z Československa, která se objevila v časopise Playboy, a to i na titulní straně.

Olga Schoberová nebyla nikdy skutečnou herečkou, spíše oslnivou kráskou, nicméně neoddiskutovatelně patří k ikonám českého, potažmo evropského filmu 60. let, po Anny Ondrákové byla teprve druhou Češkou, jejíž filmová kariéra dosáhla mezinárodního významu. Nutno je ale také přiznat, že až na české výjimky režisérů Oldřicha Lipského nebo Václava Vorlíčka je většina z jejích 23 filmů již právem zapomenutá. Režiséři, vědomi si jejích nedostatků v hereckém projevu, tvořili role přímo pro ni, nenáročné a snadno zvládnutelné, v nichž naopak mohla zazářit její svůdná krása. Často uváděnou informaci, že se Schoberová dostala až do Hollywoodu, je nutno uvést na pravou míru – v Hollywoodu nikdy netočila, zde již pouze žila jako manželka významného producenta.

Jejím prvním manželem byl dnes již zapomenutý americký herec a kulturista Brad Harris (*1930), s nímž ale žila jen krátce, v roce 1967-68(mají spolu dceru Sabrinu). V roce 1968 se pak provdala za Johna Calleye (*1930), prezidenta společnosti Warner Brothers a právě po jeho boku žila více než dvacet let v Hollywoodu obklopená luxusem a řadou hvězdných přátel a známých. V roce 1992 se rozvedli, načež Schoberová žila krátce ve Francii, nakonec se po dlouhých letech vrátila do Prahy, kde dnes žije. Olga Schoberová si dnes přísně chrání soukromí, nabídky na veřejná vystoupení, natož točení filmů, striktně odmítá, ke své minulosti se nechce vracet ani prostřednictvím rozhovorů.


Filmografie (výběr)
- Vrak (1983)
- Adéla ještě nevečeřela (1977)
- Dovidenia v pekle, priatelia (1970)
- Formula 1 - Nell'Inferno del Grand Prix (1970)
- Pane, vy jste vdova! (1970)
- Togetherness (1970)
- Le Calde notti di Poppea (1969)
- Její pomsta (1967)
- Flám (1966)
- Kdo chce zabít Jessii (1966)
- Slečny přijdou později (1966)
- Bláznova kronika (1964)
- Limonádový Joe (1964)
- Bylo nás deset (1963)

Autor: dablik

zdroj Osobnosti,cz

  22. prosince 2014 • 05:00

Olga Schoberová (71) po letech skrývání: Útěk z Česka!

Legendární kráska v Čechách svátky trávit nebude.
Legendární kráska v Čechách svátky trávit nebude. (ara)
 
 

„Jsem světoobčanka, a pokud můžu z Česka zdrhnout, a zvlášť na Vánoce, tak to s velkým potěšením dělám,“ svěřila deníku Aha! Olina. Hvězda filmů Kdo chce zabít Jessii, Limonádový Joe nebo Pane, vy jste vdova tentokrát neletí do své rezidence v Los Angeles, ani za svými černoušky do Afriky nebo do milované Indonésie. Její destinací je teď Curych, kde žije její o čtyři roky starší sestra Eva. „Tam strávím svátky. A nejen se sestřinou rodinou, ale i dcerou a jejím manželem. Sabrina teď netočí, tak je v Evropě, a to je moc fajn,“ vysvětluje Schoberová, jejíž Sabrina (46) žije v Americe, kde pracuje jako osobní stylistka a kostymérka filmových hvězd, za kterými cestuje po světě. Ke svým rolím si ji vždycky vyžaduje třeba Angelina Jolie.

Olina se těší na sestru a dceru, ale také na to, že o Vánocích nebude vůbec nic dělat. „To se mi moc líbí! Jsem líná. Před rokem jsem s dcerou svátky trávila v Praze a od rána do večera stála u plotny. Teď se nechám hýčkat a hostit,“ pochvaluje si herečka. A co na tom, že nebude kapr. „I to je dobře. Mořský vlk, kterého sestra smaží místo kapra, je vynikající. A taky se těším na tu její originální rybí polévku a lehký bramborový salát jenom s okurkou, po německu,“ komentuje Schoberová. Se sestrou Evou má prý celá léta ty nejlepší vztahy. Nikdy jí také nepřestane být vděčná, že právě Eva ji katapultovala na hvězdné nebe. A nebyl to vůbec sestřin záměr. Jen fatální záměna. Jednou měla sestra Eva fotit jako modelka pro reklamu. Nevyhovoval jí však určený termín. Poprosila proto mladší Olgu, aby šla na focení místo ní. Olga díky svému půvabu uspěla a od té doby se začala psát její herecká kariéra.

 

Manžela vyfoukla Barbře Streisand
Dceru Sabrinu má se svým prvním mužem, americkým hercem a kulturistou Bradem Harrisem. Podruhé se provdala za ředitele filmové společnosti Warner Brothers Johna Calleyeho. Seznámili se, když ještě tvořil pár s hvězdou Barbrou Streisand! A může za to Miloš Forman, kterého Barbra pozvala na večírek. Nechtělo se mu jít samotnému, tak přemluvil Olgu Schoberovou.

zdroj Aha,cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář