Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nela Boudová

Nela Boudová,*1.12.1967 - herečka, dabérka

 

Nela Boudová je manželka scénaristy a dramaturga Jana Lekeše. Jako dcera zpravodaje ČST strávila část dětství a dospívání v zahraničí.

Po absolvování hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze hostovala v oblastních divadlech v Karlových Varech a Českých Budějovicích a po ročním angažmá v Divadle J.Průchy v Kladně-Mladé Boleslavi působila dvě sezony v obnovaném Krejčově Divadle za branou II. Od roku 1994 hostovala v Činoherním klubu, kam záhy nastoupila do angažmá.

Ještě jako studentka debutovala v kriminálním filmu Mravenci nesou smrt. Následovaly filmy: Dotyky, Muka obraznosti, Jestřábí moudrost, Začátek světa a televizní snímky Racek, Annino dítě a film Kolja. V seriálech: Bylo nás šest, Rodáci, Místo nahoře, Náměstíčko, ale i v pohádkách Jediná na světě, Čarodějné námluvy, Nevěsta s velkými nohama. V seriálu Bylo nás pět vytvořila roztomile komickou postau francouzské vychovatelky továrnického synka.

Rozsáhlá je i její práce pro dabing, propůjčuje hlav např. Julii Roberts, Melanii Griffith a Jodie Foster.
Nely sestra je známá moderátorka Stanislava Lekešová.

České hlasy hollywoodských hvězd
Čeští dabéři léta propůjčují slavným hollywoodským hvězdám své hlasy. Co na nich obdivují? Co nesnáší? A kdo by chtěl sladký život zahraniční star?

Pretty Woman - Nela Boudová (39)

Julia Roberts to na lidi pěkně koulí...

Jak dlouho ji dabuje: Od Pretty Woman, to byly ještě rychlodabingy, takže už od roku 1990.

Zvykla si na ni: Mám ji hrozně ráda. Vím, jaké herecké výrazové prostředky používá, aby na lidi zapůsobila. Každý má svůj osobitý projev, Julia (39) se spoléhá na úsměv a ty svoje zvlhlý oči... Prostě to na ty lidi dobře koulí.

Vadí ji na Julii něco: Působí na mě klidně, ale všichni, kdo ji znají, tak tvrdí, že je hrozná. Z vlastní zkušenosti vím, že některé naše herečky, které na mě na plátně působily nejklidněji a nejmileji, tak byly ve skutečnosti skryté hysterky. V jejím případě to může být pravda, ale nemusí.

Chtěla by ochutnal její život: Určitě ne. Ráda žiju svůj život. Za žádnej jinej bych ho neměnila.

Oslovují ji na ulici Julie: To ne, ale nedávno jsem si nechala odstranit malou kosmetickou žilku na noze a pan doktor mi řekl, že má amerického kolegu, který to samé dělal Julii Roberts. (směje se)

Kde si herečku zamilovala: Ve filmu, kde vypadá trochu jako Sophia Loren, ekologická bojovnice Erin Brockovich. Hodně se mi také líbila v Úsměvu Mony Lisy. Je dobře, že už ji přestali obsazovat do rolí nevěst a krásek.

Kdy jí Julia dabování pořádně zavařila: Začínám dabovat filmy, kde Julia byla úplně mladinká, osmnáctiletá devatenáctiletá herečka. Takže se snažím být hodně jemná, aby můj hlas působil hodně mladistvě. Jinak se mi dabuje naprosto perfektně.

Autor: praziv, 201078

zdroj Osobnosti,cz

 

 

Nela Boudová se pochlubila rozkošným synem. Neuvěříte, čím chce tento fešák být

13. listopadu 2014 7:57

Premiéru muzikálu Addams Family si v Hudebním divadle Karlín nenechala ujít ani herečka Nela Boudová (46).

Tu do divadla doprovodil mladší syn Dalibor (13), že kterého roste pořádný fešák a o nápadnice jistě nemá nouzi.

Stejně jako starší syn Nely Boudové Andrej (15), který hraje na violoncello a studuje konzervatoř v Plzni, inklinuje k umělecké sféře i Dalibor. Z toho pro změnu roste talentovaný baleťák!

„Studuje taneční konzervatoř, může z něj být baleťák i tanečník,“ svěřila Super.cz pyšná matka Boudová. Jak to tak vypadá, uměleckou sféru mají synové hvězdy Doktorů z Počátků, v genech. 

 

Anna Veškrnová, Super.cz

Netloustla, protože nevařila: Nela Boudová prozradila, jak těsně před padesátkou bojuje s kily navíc

11. listopadu 2015 14:37

Herečka Nela Boudová (47) vypadá před padesátkou skvěle. Figuru si prý udržovala vždycky tak, že toho moc nenavařila. "Ke kuchyni jsem nikdy neměla vřelý vztah. Ale jak stárnu, a jsem sama schopná vypěstovat některé potraviny na zahradě, tak mě to začalo bavit," svěřila.

"A začalo mě to bavit dokonce tak moc, že jsem se rozhodla, že se budu určité části věnovat profesionálně, takže jsem sem, na křest kuchařky Haliny Pawlowské (60), přinesla čatní, které jsem začala vyrábět," pochlubila se, že má na prodej ochucovadla, které má kořeny v její milované Indii, dokonce už živnostenský list.

A co tedy sama vaří a jak čatní ochucuje? "Je to skvělý doplněk k masu, sýrům, jakýmkoli vegetariánským jídlům, k rýži. A moji synové ho rádi jedí i samotné, takže bych to mohla vařit jen pro ně a jedli by to lžícemi na kila," smála se. "Synové jsou teď nadšení z toho, že máme neustále plnou ledničku a vypadá to jinak než za jejich útlého dětství," doplnila sebekriticky.

"Já, když cítím, že mi začíná být divadelní kostým těsnější a hůř se mi hraje, tak třeba dva dny nevečeřím. Byla jsem striktní vegetariánka, přiznám ale, že už si občas maso dám. Hlavně se jídlem moc nezabývám. Říkám si, že ke mně přijde to, co přijít má. Včetně té stravy," prozradila recept na štíhlou linii, který doplňuje občasným cvičením. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
Nela Boudová se poslední den loňského roku stala vdanou paní.

Nela Boudová se poslední den loňského roku stala vdanou paní. Foto: Facebook

Populární česká herečka se na silvestra tajně vdala za o šest let mladšího přítele

11. ledna 2017 16:18

Jako poslední z tuzemských celebrit vstoupila loni naprosto utajeně do stavu manželského herečka Nela Boudová. Za muže si vzala o šest let mladšího přítele Sašu rok a půl poté, co se zasnoubili. A byla to pořádná romantika!

Do nové životní etapy populární herečka vstoupila na silvestra o čtvrté hodině odpolední na pláži v půvabném městečku El Cotillo na ostrově Fuerteventura.

„Děkuji životu za skvělého muže, synům za dání souhlasu. Děkuji Radce za bezvadnou organizaci. Ljubě Krbové a Ondřejovi mimo jiné i za krásné fotky a všem přátelům za to, že nám vytvořili mimořádný den. Poprvé jsem se vdala. Stihla jsem to těsně před padesátkou,“ uvedla na své sociální síti Nela, která má z předchozího vztahu s dramaturgem Janem Lekešem syny Dalibora a Andreje. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

petr.narozny@cinoherniklub.cz

Role v ČK
Před západem slunce:
Matouš Clausen, tajný komerční rada
Léda
(Manželskonemanželská povídka) :
Rytíř OLIVER URBAN, bývalý diplomat
Impresário ze Smyrny :
Hrabě Cipera
Maska a tvář :
Cirillo Zanotti

Činoherní klub, o.p.s., Ve Smečkách 26, 110 00 Praha 1
Poskytovatel čtyřletého grantu na provoz: Hlavní město Praha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář