Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monika Timková

Monika Timková,*11.10.1990 - herečka

Narodila se 11. 10. 1990 v Trutnově. Od mala se chtěla stát herečkou, zpěvačkou, princeznou nebo manželkou Richarda Geara. Sen stát se herečkou se začal pomalinku plnit, když byla v roce 2006 přijata na hereckou konzervatoř, kde pod vedením Františka Laurina a Johany Tesařové odmaturovala.

Její absoloventská role byla role Cuca z inscenace Noc vrahů, kterou ztvárnila v divadle Na Rejdišti s mnoha dalšími rolemi. Má za sebou představení v Komorní činohře Pod Palmovkou, v Redutě, v K4 v Divadle Járy Cimrmana a v květnu tohoto roku měla premiéru s pohádkou O Smolíčkovi na Divadelní lodi Tajemství bratří Formanů.

Monika Timková

Z filmové tvorby například Santiniho jazyk, Čapkovy kapsy, Ach ty vraždy, Ordinace v růžové zahradě, Vyprávěj. Byla oceněna na filmovém festivalu SUNSET v Los Angeles za nejlepší zahraniční ženský herecký výkon.

zdroj Divadlo Palace,cz

Monika Timková

Monika Timková Foto: Archiv České televize

Bude to pěkné kvítko: Tohle se povídá o brunetce, se kterou se líbá Jakub Štáfek z Ulice

20. prosince 2014 21:16

Teprve nedávno vyšlo najevo, že Jakub Štáfek (24), kterého diváci díky jeho roli v seriálu Ulice znají spíš jak Matěje Jordána, chodí s hereckou kolegyní Monikou Timkovou (24). O té jsme věděli jen to, že hraje v pražském Divadle Palace a pardubickém Východočeském divadle a že získala hlavní roli v pohádce Princezna a písař. Teď už jsme o něco chytřejší - doneslo se k nám, že Monika je výrazově velmi obratná a umí se moc dobře hádat a slovně pošťuchovat.

 
Dá se dokonce říct, že hlavní roli ve zmíněné pohádce si vyhádala, zde je ovšem třeba vysvětlení, aby nedošlo k mýlce.

Do konkurzu na roli princezny se přihlásilo na půl druhého tisíce uchazeček, mezi nimiž pak režisér Karel Janák hledal tu pravou. „Šlo mu nejen o to, aby princezna byla hezká, ale hlavně aby byla Matoušovi Rumlovi (hraje hlavní mužskou roli - písaře, pozn.) rovnocennou partnerkou při nejrůznějším špičkování a dohadování, na kterém je zpočátku založen jejich vzájemný vztah. Takže nakonec vyhrála ta, která byla nejen sympatická, ale také se uměla nejlépe hádat,“ uvedl zdroj z České televize, která na Štědrý den pohádku odvysílá. No vida, tak už se těšíme na jejich slovní souboje. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

28. prosince 2014 • 12:00

Písař má smůlu! Princezna z nové vánoční pohádky randí s hvězdou Ulice!

 
 
 
 

Když Monika přišla na princeznovský casting, vůbec nečekala, že se dostala tak daleko. Nakonec ale zaujala nejvíce a mohlo se začít točit. Jako královská dcera Amálka potřebovala, stejně jako v každém podobném příběhu, pořádného ženicha a tím se stal »Lexa z Comebacku« Matouš Ruml (29). Ten sice o princeznu neměl na začátku zájem, ale nakonec se sblížili.

 

„Ono je to poměrně čerstvé. Kuba byl ve vztahu, já taky, ještě to tak nějak doznívá, a náhodou jsme se viděli Varech, kde mi to všechno bylo tak nějak jedno. Pak jsme se potkali znovu, pořád mi to bylo jednou, poté jsme odjeli na dovolenou, furt mi to bylo jedno, a pak se to najednou všechno změnilo,“ svěřila se Timková na iDnes.cz. A čím jí Jakub dostal? „Přiznám se, že vedle sebe potřebuji velkého chlapa, který má velký ruce. A Kuba má krásné ruce. Bylo mi jedno, kdo je a co je, ale ty ruce... Na ty mě asi sbalil,“ uzavírá herečka.

 

 
 
 

Monika TimkováVideo: archiv FTV Prima

Utrpení hubené princezničky: Podívejte se, jak herečka lehounká jako vánek protrpěla natáčení Pevnosti Boyard

22. září 2017 12:11

Předpokladem k úspěchu v adrenalinové soutěži je vysportovaná postava. Monika Timková se ale může pochlubit jen hezkou tvářičkou, díky níž si mohla zahrát pohádkovou princeznu.

 

V další epizodě Pevnosti Boyard byla hubená herečka jediným ženským elementem soutěžní sestavy, takže se do ní vkládala velká očekávaní. Monika přiznala, že má strach prakticky úplně ze všeho, takže pro ni natáčení bylo noční můrou. O živé tvory totiž v Boyardu není nouze stejně jako o fyzicky náročné úkoly, na něž Monika neměla síly.

V pohádce Princezna a písař drobná brunetka svaly ani kuráž nepotřebovala. V Boyardu na ni ale čekala spousta nepříjemných překvapení. Jak se s úkoly, v nichž došlo ke kontaktu se stálými obyvateli francouzské pevnosti, vypořádala, uvidíte na videu.

Překážky Boyardu budou kromě ní v pátek zdolávat hokejisté Jakub Voráček s Radkem Smoleňákem i zpěváci Matěj Ruppert a Sebastian. 

Adam Chromý , Super.cz

 

 

 

 
 
Reklama:
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komediantská pipka zobající GMO zrní

(Doposud mlčící většina ČR - ta lůza, 23. 11. 2016 20:56)

Mé vlasti vládne absolutní ignorantskej alkoholik bez špetky dobrého vychování, a kazí tak mou vizi, že dobro vítězí nad zlem?“

Zajímavé je, že neprotestovali, když před pár lety v Saúdské Arábii tehdejší ministr zahraničí ujišťoval o našem spojenectví představitele země, kde je běžné trestat kritiky režimu dlouholetým žalářem a mučením. Neprotestovali, protože tehdy na ‚demokratické tradice‘ plival milovaný kníže, nikoli ten ‚ignorantskej alkoholik‘,“ dodal správně a výstižně Plesl.

My doposud mlčící většina už máme dost komediantů s krevní skupinou E55, kteří kolaborovali a kolaborují vždy s každým režimem, včetně nacistického za Hitlera. Nejsme už ochotni vás platit z našich daní formou dotací, živte se sami a bude jen dobře, když se opráší staré dobré - mít hlad jako herec. Svoje daně chceme , my mlčící většina , dávat místo vám. drzím a sprostým komediantům mnohem potřebnějším a pro celou naši společnost důležitějším - lékařům , zdravotním sestrám, pracovníkům v soc. službách, pedagogům na základních a středních školách a divadlu S+H pro naše děti.