Jdi na obsah Jdi na menu
 


Monika Kvasničková

Monika Kvasničková,*10.12.1969 - herečka, výtvarnice

 Její prababička byla kabarentní umělkyní, dědeček učil jazyky a maloval. Maminka byla sportovní gymnastka a dokonce byla i v reprezentaci s Věrou Čáslavskou. Od každého ze svých předků Monika něco pobrala. Od šesti let točila filmy a od osmi se věnovala baletu a modernímu tanci. Vedle toho účinkovala v dětských kabaretech. Jejím prvním snímkem byl film Kam uhnout očima a následoval Žlutý kvítek a Prázdniny pro psa. V polovině osmdesátých let dostala roli Alenky Hajské v seriálu My všichni školou povinní. Byla to postavička zakřiknuté dcery učitelky Hajské. Studovala na pražské konzervatoři. Nebyla vzornou žačkou, spíše rebelkou. Více než ve školních lavicích se objevuje před filmovou kamerou. V pátém ročníku, což už bylo po revoluci, dostává nabídku od Semaforu. Ve škole dostala na vybranou – studium nebo divadlo. Její rozhodnutí bylo rychlé. Divadelní pódium dostalo přednost. Hostovala tak v pražském divadle Semafor. Začátkem 90. let volala cizina. Odcestovala do USA, kde se pustila do výtvarného umění. Její první výstava grafik proběhla právě v USA. Je poznamenaná surrealismem. Nějaký čas trávila v Německu a v Rakousku. Při druhé návštěvě v Americe natáčela seriál na motivy muzikálu Vlasy. Pak odcestovala do Indie, které propadla. Často se tam vrací. Počátkem 21. století se dostala do krize v podobě závislosti na alkoholu. V roce 2001 absolvovala protialkoholní léčbu. Následně začala účinkovat v muzikálu Pomáda. Chtěla si vyzkoušet, jestli po léčbě zvládne pracovní nápor, došla k závěru, že toto prostředí není pro ni. Opět se vrátila do Indie a začala pracovat na vlastních projektech.

Několik let se tedy věnuje výtvarné činnosti a i 3D animaci. Vystavovala v různých částech světa – Praha, Londýn, Amsterodam, Los Angeles. Také se věnuje fotomodelingu, tvoří televizní a internetovou reklamu, je navrhovatelkou plakátů pro divadelní inscenace a ilustrátorkou pro děti.
V současnosti žije v Praze se svým synem Simonem.
Z TV a filmu: Kam uhnout očima (1977), Žlutý kvítek (1979), Prázdniny pro psa (1980), seriál My všichni školou povinní (1984), Čekání na Patrika (1988), Hříchy pro pátera Knoxe (1992), Waterloo po česku (2002), Pojišťovna štěstí II. (2006).

Autor: hvezdyn
zdroj FDb,cz
Monika Kvasničková

Monika Kvasničková Foto: Super.cz/ Hermína

Dětská hvězda z My všichni školou povinní po třiceti letech: Poznali byste v této dámě (45) půvabnou brunetku?

28. února 2015 14:33

Víc jak třicet let uplynulo od doby, kdy se na televizních obrazovkách poprvé objevil seriál My všichni školou povinní. Jednou z dětských hereček byla i Monika Kvasničková (Alena Hajská).

 
 
 

K herectví ji přivedla, a to doslova, prababička - kabaretní umělkyně, která šestiletou Moniku odvedla na konkurz do televizní inscenace Kam uhnout s očima, v níž si zahrála třeba s později rovněž známým Michaelem Dymkem (Tomáš ve filmu Páni kluci).

My jsme ji potkali v kině, kde nás nejdříve zaujala zvolenými barvami oblečení, a až poté jsme si všimli, kdo se to do fialové a růžové vlastně sladil. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

Monika Kvasničková

Monika KvasničkováMichaela Feuereislová

Poznali byste v ní hvězdu seriálu My všichni školou povinní? Herečka (47) před lety překonala alkoholismus a takhle dnes vypadá

9. září 2017 5:55

Někdejší dětská herecká hvězda Monika Kvasničková byla v 80. letech nesmírně populární. Monika svůj herecký talent uplatnila například ve filmu Prázdniny pod psa či v seriálu My všichni školou povinní, kde hrála Alenu Hajskou.

 

Později ji však potkal osud mnoha dětských hereckých hvězd. Místo zářivé kariéry upadla v zapomnění, a navíc ji přemohl démon alkohol.

„Rok jsem padala až na to úplné dno a vzala jsem si do ruky flašku, abych to mohla ustát. Ale ta flaška mě úplně položila,“ zavzpomínala Monika před pár lety v TopStar magazínu. Závislost však překonala v léčebně a dnes je už 22 let v naprostém pořádku.

Monika se po delší době objevila ve společnosti na křtu audioknihy Martiny Formanové Případ Pavlína. Štíhlá bývalá herecká hvězda ochotně pózovala před fotografy a rozdávala úsměvy. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář