Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miroslava Šafránková

Miroslava Šafránková,*11.6.1958 - herečka

 

 
Miroslava Šafránková, se narodila 11.6.1958 a je to herečka a podnikatelka.


Miroslava je sestra herečky Libuše Šafránkové. V patnácti letech ji jako studentku SPŠ textilní v Brně objevil režisér Karel Kachyňa, v jehož filmech různých žánrů hrála ústřední postavy (Robinsonka, Malá mořská víla, Smrt mouchy), v Brynychově mládežnickém snímku ze zákulisí populární hudby Romance za korunu, hrálas E.Pardusem dvojici zamilovaných učňů.

Poté natáčela na Slovensku film Moje koně vrané, v NDR tv. seriál Jockei Monika, Hamburku a posléze i v Mexiku.

Do českého filmu se vrátila rolí Marcely Borůvkové, první lásky veršujícího gymnazisty (Pavel Kříž), v Kleinově poetické komedii Jak svět přichází o básníky.

Na tv. obrazovce, kde už ztvárnila mlynářskou dcerku Vojtěšku v pohádce O vodě, lásce a štěstí, vystřídala slovenskou herečku J. Nagyovou v titulní roli pohádkového seriálu Arabela se vrací. K posledním úlohám zatím patří role v tv. cyklu Co teď a co potom? a komedii Oko za oko.

Zdroj: Osobnosti,cz

Takhle se sestra slavné Popelky proměnila za čtyřicet let.

Takhle se sestra slavné Popelky proměnila za čtyřicet let. Michaela Feuereislová

Takhle se za posledních čtyřicet let proměnila mladší sestra Libušky Šafránkové

11. května 2014 5:55

Kariéra o pět let mladší sestry Libušky Šafránkové (60) Miroslavy (55) se ze začátku rozvíjela stejně slibně jako sestřina. První velkou roli si blonďatá sestra slavné Popelky zahrála ve filmu Robinsonka (1974). Debutovala tři roky po své sestře. Bylo jí necelých šestnáct a Kachyňa ji pro film objevil jako studentku na textilní škole v Brně. Následovaly hlavní role v hudební komedii Romance za korunu (1975) a pohádce Malá mořská víla (1976).

A právě v té době byly obě sestry, které odlišovala hlavně barva vlasů, známé stejně. To se však brzy změnilo. Kariéra Miroslavy, která natáčela i v zahraničí, začala stagnovat. Divácky nejoblíbenější role Borůvky z filmu Jak svět přichází o básníky (1982) byla na několik následujících let její poslední.

Po letech strávených za hranicemi se Miroslava vrátila před kamery na chvíli na začátku devadesátých let. Místo Jany Nagyové hrála v pokračování Arabely, které kdysi propůjčila hlas právě její sestra Libuše. Na veřejnosti se Miroslava objevila po dlouhé době na konci minulého roku. S tmavými vlasy byla od své slavnější sestry skoro k nepoznání. 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář