Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michaela Kuklová

Michaela Kuklová,*8.4.1968 - herečka, dabérka, moderátorka

 

Česká herečka Michaela Kuklová se narodila dne 8. dubna 1968 v Praze.

Již během základní školní docházky si jí všimli tvůrci dětských pořadů, což zapříčinilo, že se Michaela začala objevovat v různých televizních inscenacích a pohádkách (např. Hrej, jak kvetou stromy; Modrý telefon; Škola hrou; Perly a růže; Ať ten kůň mlačí; Mládě; Balónová pohádka; Kam letíš letadlo; Televize aj.)

Odmaturovala na SOU (1988) a stala se ekonomkou obchodního provozu. O rok později však již začala studovat na pražské DAMU, hostovala v Činoherním klubu v Praze a v Činoherním studiu v Ústí nad Labem.

První větší filmovou roli získala v roce 1981, a to ve filmu Skleněný dům. Do podvědomí diváků se ovšem zapsala až o dva roky později filmem Třetí skoba pro koucoura. Definitivně se však proslavila pohádkou Zdeňka Trošky O princezně Jasněnce a létajícím ševci, kde ztvárnila hlavní roli - princeznu Jasněnku.

Jako jedna z mála českých hereček se proslavila i za hranicemi, konkrétně v Německu; zahrála si v jedné části populárního seriálu Místo činu, měla hostovat i v seriálu Komisař Rex.

Mezi její další filmy patří například eroticky laděné Playgirls I a Playgirls II, Učitel tance, pohádky Z pekla štěstí a Z pekla štěstí II nebo romantický film Andělská tvář.

Zahrála si i v několika seriálech, např. To nevymyslíš, nebo v seriálu z právnického prostředí Světla pasáže.

Michaela dnes patří k významým a populárním českým herečkám, věnuje se ovšem i dabingu.

Prvním Michaeliným manželem byl herec a filmový producent Jiří Pomeje, v současnosti žije s podnikatelem Romanem Holomkem, s nímž má syna Romana (*24. listopadu 2008).

Michaela už před časem přiznala, že po dítěti moc touží. Teď se její životní sen vyplnil. Měří 49 centimetrů a váží 3 400 gramů. Malý Roman přišel na svět v porodnici U Apolináře 24. listopadu, přesně měsíc před Štědrým dnem, a je pro své rodiče nejkrásnějším předvánočním dárkem.

Autor: guigne, karola 

zdroj Osobnosti,cz

6. května 2015 • 12:00

Herečka Michaela Kuklová: Radikální změna! Dokonalost je pryč…

Michaela Kuklová
Michaela Kuklová (Foto: Aha! - Karel Kopáč, Playboy, ara)
 
 Je krásná, nadaná… A sama! Herečka Michaela Kuklová (46) přesto vypadá spokojeně, byť přiznává, že už tři roky vedle sebe nemá chlapa. Míša často říkala, že se snažila být dokonalou ženou, co všechno zvládá. Jenže teď je s tím konec!
 

„To je minulost. Uvědomila jsem si, kolik energie jsem v životě vydala proto, abych nezklamala své představy o očekávání druhých,“ vysvětluje Kuklová v kampani pro společnost Figaro. Míša teď zkrátka razí heslo, že dokonalá žena je především ta, která je spokojená.

Michaela Kuklová
* Deset let byla manželkou Jiřího Pomeje(50).
* Po rozvodu žila chvíli sama a potom čtyři roky s podnikatelem Romanem Holomkem (57), se kterým má syna Románka (6).
* Teď už je Michaela Kuklová (46) tři roky sama a žije se synem tam, kde se narodila. V domku v pražské Velké Chuchli, kde žije také její maminka a bratr s rodinou.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář