Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michaela Dolinová

Michaela Dolinová,*16.3.1964 - herečka, zpěvačka, moderátorka

 

Michaela Dolinová absolvovala Pražskou konzervatoř. Nastoupila do Kladenského divadla, kde odehrála velký repertoár klasických rolí. Souběžně hostovala v Divadle Semafor ve skupině Josefa Dvořáka, se kterým pak odešla do soukromého divadla Josefa Dvořáka.

Michaela Dolinová hostovala i v Hudebním divadle Karlín kam v r. 1993 nastoupila do stálého angažmá. Hrála v muzikálech: role Vdovy v Zorbovi, Jacquelin v Kleci bláznů, Boženku v Podskalákovi, Irenu v Josefíně, titulní roli Viktorie v muzikálu Viktor - Viktorie, roli Marie v Za zvuků hudby, Annie v Chicagu.

Momentálně hraje roli Coco Chanel ve stejnojmenné hře a titulní roli Pařížanky - v Divadle U hasičů. Připravuje se na roli Irmy do Kabaretu Irma. Soušasně moderuje Snídani s Novou a vystupuje coby moderátorka a zpěvačka na mnoha kulturních akcích. Michaela má 2 děti, 2 kočky a jednoho velkého kocoura - metr devadesát.

Miluje posezení u kávy, červené víno, červenou barvu, tenis s lyže.

zdroj Osobnosti,cz

Takhle jste ji ještě neviděli: Dolinová dorazila na konkurz bez zubu. S oteklou tváří nemohla mluvit, natož zpívat

30. června 2015 16:05

Na herečku Michaelu Dolinovou (51) se na konkurzu na muzikálovou parodii 50 odstínů šedi čekalo, dokud nepřijde od zubaře. A pak ji režisér Antonín Procházka stejně poslal domů. "Byl to nejkratší konkurz v mém životě," svěřila nám Míša a my se režisérovi ani nedivili, že ji nechtěl trápit. Dost už ji potrápil stomatolog.

"Trhali mi šestku, a nejen že mám tvář ještě nateklou, ale také úplně bez citu. Sotva mluvím. Netušila jsem, že bude umrtvující injekce tak dlouho odeznívat. Ale faktem je, že jsem ještě před 45 minutami seděla na křesle," přiznala Míša, která ale stejně hýřila dobrou náladou. "Tak je to parodie, takže já jsem s tou ztuhlou pusou parodie na sexy ženu. Jak říká Cimrman: Zuby - pohroma huby," smála se Dolinová.

"Ale na zpěv to vliv nemá, takže jsem opravdu zazpívat chtěla. Jen by musel pan režisér zavřít oči," dodala. „Už jsem tady ale leccos odehrála, s panem režisérem se známe, tak buď mu sednu do typu, anebo ne. Když ano, tak bych se moc těšila," doplnila.

Nás zajímalo, co by na to, kdyby byla angažována do muzikálu inspirovaného erotickou knihou, který má prý hodně vulgární party a bude doporučeno, aby jej nenavštěvovaly děti do patnácti let, říkal její manžel soudce. "Myslím, že trestné to není, mluvit vulgárně," krčila rameny Míša.

"Viděla jsem několik divadelních her, kde se mluvilo velmi vulgárně, a sedlo to tam. Nemám ráda vulgarismy, které jsou jakoby na ozdobu. Tenhle text zatím neznám, ale pevně věřím, že to tam má svoji funkci. Ale, jak říkám, trestné to není, sedět za to nepůjdu a ani na pokutu to nebude," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Míša Dolinová si posteskla nad svými dcerami: Proč nechtějí k divadlu?

14. listopadu 2015 12:02

Když jsme potkali herečku Michaelu Dolinovou (51) na otevření nového salonu jejího kadeřníka Martina, shodli jsme se, že už jsme si dlouho nepopovídali o jejích holčičkách. Tedy už o mladých slečnách. A Míša si nám postěžovala, že v jejím případě asi padne jablko daleko od stromu. Holky prý vůbec neinklinují k šoubyznysu.

"Tajně jsem doufala, že aspoň jedna v mých stopách půjde. Starší Tereza by na to exteriér měla, je nádherná, ale je introvert, a to těžký. Udělala pro mne úlitbu a řekla, že k divadlu tedy půjde, ale na divadelní vědu. Takže se dostala do ročníku, kde studuje divadlo, chodí po divadlech, píše o tom, ale prakticky ho dělat nechce," postěžovala si nám Míša na konto své devatenáctileté dcery.

"Julie je menší, je jí šestnáct, chodí na gymnázium, a dostala i nabídku z jednoho divadla. Bylo to beze mne, náhodou potřebovali mladé stvoření, zavolali jí, ona tam tedy byla, vyzkoušeli ji, ale pak mi řekla, že do toho nepůjde. Že bude jako brigádu radši roznášet kafe a bude to zábavnější," pokračovala.

Čím mohla Dolinová herectví dcerám tak znechutit? "Vidí maminku, která hodně pracuje. Baví mě to, jsem spokojená. Někdy mám takové propady, když není práce tolik, kolik bych potřebovala, ale to je minimálně. Nevím, kde nabraly ten opak exhibicionismu, který mám v sobě já. Doufám, že Julie ještě nějak dospěje a přehodnotí to. Ne že bych z ní chtěla mít hvězdu, ale jestli existuje nějaká hezká brigáda, tak v divadle nebo u filmu. To jsou nejlépe vydělané peníze, co znám. A talent se vždycky pozná," uzavřela. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář