Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marta Vančurová

Marta Vančurová,*7.9.1948 - herečka

 

Marta Vančurová je česká herečka.

V roce 1972 absolvovala DAMU a získala angažmá v Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od roku 1990 je členkou souboru Vinohradského divadla.

Ve filmu začala účinkovat ještě během svého studia, její první rolí byla Zdena v experimentální hříčce Jiřího Suchého Nevěsta (1970). Mezi její nejznámější filmové role patří Blanka v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje (1974) nebo maminka v Kachyňově přepisu povídky Oty Pavla Smrt krásných srnců (1986).

Zdroj: Osobnosti,cz

Byla překrásná: S touto českou herečkou se život nemazlil. Stáhla se z veřejného života a 7 let bojovala s těžkou nemocí

21. prosince 2014 11:30

Jako mladá oslňovala svým půvabem, nyní zase šarmem a elegancí. Před čtrnácti lety jako by zmizela. Bylo to v době, kdy jí lékaři diagnostikovali rakovinu. S nemocí bojovala sedm let, ale nakonec, doufejme, že navždy, zvítězila.

 
 
 

Nyní už je Marta Vančurová (66) zpět v pracovním procesu, což kvitují nejen generace, pamatující ji ve filmech Jáchyme, hoď ho do stroje! či Den pro mou lásku, ale i mladší ročníky.

Vidět ji můžeme ve vinohradském divadle nebo v Divadle Studio DVA, kde účinkuje ve vánočním muzikálu Děvčátko na motivy H. Ch. Andersena, hraje babičku hlavní postavy. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

  12. ledna 2015 • 12:00

Co věštila Martě Vančurové Helena Růžičková: Dlouho jí to vrtalo hlavou...

 
 

Helena Růžičková se specializovala na předpovídání z ruky a z kávové sedliny. "Neumím číst z ruky, ale vždycky mě strašně zajímalo, jestli na tom něco je. V roce 1970 jsem se při natáčení filmu Nevěsta potkala s paní Růžičkovou a ona mi tehdy vyložila osud z lógru. Dlouho mi vrtalo hlavou, proč mi tehdy odmítla říct, co mě čeká. Řekla jenom: 'Ne, tobě nic říkat nebudu, ty moc všemu věříš.' A to byla pravda," podělila se o zajímavý zážitek herečka při natáčení pořadu Barrandovská Sedmička.

 
  11. května 2015 • 12:00

Marta Vančurová (66) nezvykle o politice: Krize? Babiš? Tak já vám něco povím...

Herečka Marta Vančurová si v životě prošla určila priority a pomáhá druhým.
Herečka Marta Vančurová si v životě prošla určila priority a pomáhá druhým. (Foto Aha! – Martin Hurda, herminapress.cz)
 
 
 
 

Marta Vančurová patří k těm českým herečkám, které mají přirozený respekt publika i kolegů. Vznáší se kolem ní jakási duchovní aura, dokázala se úspěšně poprat s rakovinou v době, kdy jí opustil manžel a najdeme na ní leccos dalšího zajímavého. Málokdy se ovšem vyjadřuje k naší politické scéně. Jaký má tedy názor?

Když se podíváme na rozložení sil v České republice, mohlo by to působit, že máme dva ministerské předsedy, i když jeden z nich je oficiálně ministrem financí. Předseda ANO je některými vnímán kontroverzně hlavně kvůli údajnému střetu zájmů. "Politický život... To jsou často věci, kdy člověk ani neví, zda je pravda to, co říká nějaký konkrétní politik, takže se neodvážím hodnotit ani Andreje Babiše, když nevím, jaká je kolem něj pravda. Ale souhlasila bych s tvrzením, že jakési uklidnění ve společnosti nastalo, ale možná je to jen mým věkem. Zdá se mi, že se politici snaží pracovat," zamýšlí se herečka v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.


Nějaké ekonomické krize a strašáci Evropské Unie jdou mimo ní a Marta Vančurová se raději věnuje skutečným věcem a problémům. "Já už se nebojím ničeho, už jsem srovnaná v životě. Ale myslím si, že je rozhodující to, když má někdo pozitivní cíle a když pro jejich dosažení také něco dělá. Já se ale přiznám, že v tomto tak ambiciózní nejsem, takže se snažím třeba nakrmit kočky na chalupě, bezdomovce a pomáhám, kde můžu. Abych měla pocit, že něco dělám i pro ostatní. A když to neumím dát lidem, tak to dávám alespoň zvířatům. Každý, kdo se snaží o něco pozitivního, tak se mu splnění cílů sice nemusí vždy povést, ale ona „cesta“ je v životě důležitá," říká a má recht.

autor moc

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Milá paní Martičko Vančurová

(Jana Plchová, 25. 11. 2014 22:11)

Zrovna jsem zhlédla film o Vás a jsem ráda že jste milá , krásná ,příjemná, že snad nestárnete a já Vám to moc přeji, jste moje oblíbená herečka, žena, já jsem se narodila 5.5.55 ale pořád mě vše baví, také mám ráda přírodu, ruční práce a vše mě zajímá a taky sbírám autogramy slavných lidí a moc bych si přála mít Váš, bylo by to možné?Jsem babička 4 vnoučat máme dvě holčičky a dva kluky a moc jsem s nimi ráda, rozmazluji je a nejstarší vnouček 14 let taky sbírá autogramy jako já. Mějte se krásně a buďte pořád taková jako jste. Dobrou noc přeje Jana z Moravy, z Velatic

Re: Milá paní Martičko Vančurová

( Janička Plchová, 25. 11. 2014 22:15)