Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marta Prokopová

Marta Prokopová,*7.2.1988 - herečka

 

Marta se na jevišti Hudební scény objevila poprvé teprve v únoru 2007, kdy coby osmnáctiletá studentka konzervatoře svým příjezdem na koloběžce zahájila muzikál Čarodějky z Eastwicku. Brzy nato si ji ředitel MdB a zároveň režisér Stanislav Moša vybral jako jednu z alternantek titulní role v chystané hudební baladě Markéta Lazarová. Marta v ní znovu překvapila na její věk neobvykle vyspělým hlasem, a tak kromě nadšených ohlasů ze strany laiků i divadelních kritiků získala v sezóně 2006/2007 také regulérní angažmá jako členka muzikálového souboru.

Marta pochází z Prostějova, kde vyrůstala v rodině, která hudbou doslova žije (maminka učí hru na klavír, tatínek hrával s kapelou Pavla Nováka a v současnosti se také věnuje výuce, sestra absolvovala hudební fakultu JAMU a bratr vystudoval hru na saxofon na Ježkově konzervatoři v Praze). Kromě toho všichni milují jazz, kterému by se i Marta ráda věnovala, kdyby jí nevyšla kariéra v divadle. Mezi její oblíbené interprety patří například Diana Krall, JJ Johnson či Jamie Cullum.

V létě 2007 Marta úspěšně složila maturitní zkoušku a rozhodla se pokračovat ve studiích na brněnské konzervatoři ještě po dva navazující roky. Maturitním představením jejího ročníku se stal Modrovous naděje žen, hrál se 18. května 2007.

Na půdě MdB zatím ztvárnila postavu Holčičky (Čarodějky z Eastwicku), Markéty Lazarové (Markéta Lazarová), Anděla (Červený a černý), Prvního děvčete (Jánošík aneb Na kle malované), Schovanky (Mam´zelle Nitouche) a Zrcadla (Sněhurka a sedm trpaslíků). Zpívá také v koncertním pásmu The Stars of Musical a v koncertním představení Jesus Christ Superstar.

V Národním divadle Brno hostovala v komedii Figarova svatba v roli zahradníkovy dcery Fanynky.
 

 

Autor: domajs

zdroj Osobnosti,cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář