Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Tanner

Markéta Tanner,*21.1.1966 - herečka

 

Markéta Tanner hraje v seriálu Ulice matku Anežky Boháčové Evu Boháčovou

Přestože se otec Markéty nakonec vlivem vnějších okolností stal novinářem, na divadlo nezanevřel. Často ho navštěvoval i s celou svou rodinou, a tak lásku k divadlu vypěstoval nejen v Markétě, ale i v její nevlastní sestře Kristině, která je dnes dramaturgyní Divadla na Vinohradech.

Zatímco holky se potatily, nevlastní bratr Boris se vydal ve šlépějích své matky, bývalé vedoucí propagace. V současné době je spolumajitelem jedné pražské reklamní agentury.

Ještě na základní škole Markéta Tanner snila o tom, že bude lékařkou, ale nakonec ji divadlo natolik okouzlilo, že se přihlásila na studium herectví na Pražské konzervatoři.

První větší herecké zkušenosti nasbírala během dvouletého účinkování v komponovaném představení Josefa Laufera. Poté se stala členkou souboru GAG Borise Hybnera, s nímž nastudovala například představení Na konci zahrady jménem Hollywood 1 a 2, Někdo to rád horor či několik Mim sessionů. Kromě toho hrála černé divadlo a spolupracovala na dětských představeních se skupinou Cvoci či s Lenkou Šindelářovou.

Úplně jiný druh divadla i hraní si vyzkoušela v divadle Sklep, kde se pustila dokonce i do produkce.

Začátkem devadesátých let odjela Markéta Tanner do Švýcarska, kde později získala stálé angažmá v činoherním souboru curyšského divadla Commedia dell´Arte. Zde během svého osmiletého působení ztvárnila spoustu krásných rolí, ale nakonec se úspěšné kariéry vzdala a vrátila se zpět do Čech.

Film ji objevil už v roce 1982, kdy si zahrála ve snímku Pavilon šelem. U nás jsme ji mohli vidět také například v televizní grotesce Campingstory, ve filmu Exit Anděl nebo v seriálu Ulice.

Markéta Tanner nejraději relaxuje při sportu či v přírodě. Jakmile začnou růst houby, táhne ji to do lesa, ale v poslední době houbařinu vystřídala spíše loďařina. S přítelem nedávno opravili loď, a tak si nyní užívá svého „pohyblivého domečku" na Vltavě nebo na Labi. Baví ji i zimní sporty, jóga či golf, na který jí nyní už bohužel příliš času nezbývá.

Ve Švýcarsku se věnovala také keramice. Dokonce nějaký čas vedla i kurzy keramiky pro děti.

Autor: praziv, guigne

zdroj osobnosti

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář