Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Frösslová

Markéta Frösslová,*2.7.1987 - herečka

 

Představitelka mladé herecké generace Markéta Frösslová se narodila 2. července roku 1987 v Praze jako dcera lékařky a asistenta střihu.

Bylo to zřejmě povolání jejího otce, které Markétu přivedlo před kameru již jako malou holčičku. Hrála dětskou roli Aničky ve Svěrákově filmu AKUMULÁTOR I. Jak je tedy zřejmé – k umění měla blízko jíž od útlého věku. Od šesti let navštěvovala pěvecký soubor Bambini di Praga a na základní škole chodila do dramatického kroužku. V jedenácti letech začala hrát v amatérském Divadle Radar. Vystudovala šestileté španělské gymnázium v Praze a poté nastoupila na DAMU.

Se spolužákem z gymnázia Vojtěchem Kotkem se setkala před kamerou v seriálu POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, kde Vojtěch ztvárňuje roli Ondřeje Jánského a Markéta hraje jeho přítelkyni Valérii, poněkud sobeckou a bezohlednou dívku. Jak sama říká, zejména díky Vojtově humoru a pohodové povaze zvládla i poněkud intimní scény, které jim předepisoval scénář.

Markéta se objevila také ve filmu ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU či v seriálu REDAKCE. Je dívkou sportovně nadanou, neboť dle svých slov závodně lyžovala, hrála tenis, věnovala se atletice. Také má ráda tanec a jízdu na kole. Ve svém soukromí nedá dopustit na své rodiče, s nimiž má výborný vztah. Do budoucna touží po založení vlastní rodiny.

Autor: praziv, kaca007

zdroj Osobnosti,cz

Navštěvovala v dětství pěvecký soubor Bambini di Praga, na základní škole dramatický kroužek a později amatérské divadlo Radar. Už tehdy měla možnost zahrát si i před televizními kamerami. Maturovala na Španělském gymnáziu a následně ji přijali na pražskou DAMU. Absolvovala rolemi Solveig v Peeru Gyntovi, Checcou v Poprasku na laguně, Marií Gargovou v Houštinách měst a Irinou ve Třech sestrách. Všechny čtyři zkušenosti považuje za výjimečné a nedá na ně dopustit. Během studia hostovala v A studiu Rubín (Soprán ze Slapské přehrady), v Divadle Na zábradlí (35,4 Vypadáme jako blbci) či v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích (Slaměná židle).

Do činohry plzeňského divadla vstoupila mimořádně efektně – na záskok nastudovala roli snů mnoha hereček – Julii v Shakespearově tragédii Romeo a Julie. Od 1. ledna 2012 se stala členkou souboru činohry. Eliška v Molièrově Lakomci, první role v novém angažmá, je v jejím podání půvabná moderní dívka, která s temperamentem obhajuje svoje právo na štěstí.

Širší veřejnost oslovila postavami v seriálech Redakce (Martina Sajdlová), Proč bychom se netopili (Dana), Pojišťovna štěstí (Valérie), Ach, ty vraždy! (Kristýna Nitková) či filmech Akumulátor I (Anička), Účastníci zájezdu (Kristýna) a Hrobník (Dita).

Mimo své domovské scény hostuje v pražské Meet Factory (divadlo Vosto5 – Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!), v A studiu Rubín (Your way is…) a Švandově divadle ( V(ý)chod ).

zdroj Divadlo Plzeň,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář