Jdi na obsah Jdi na menu
 


Markéta Frösslová

Markéta Frösslová,*2.7.1987 - herečka

 

Představitelka mladé herecké generace Markéta Frösslová se narodila 2. července roku 1987 v Praze jako dcera lékařky a asistenta střihu.

Bylo to zřejmě povolání jejího otce, které Markétu přivedlo před kameru již jako malou holčičku. Hrála dětskou roli Aničky ve Svěrákově filmu AKUMULÁTOR I. Jak je tedy zřejmé – k umění měla blízko jíž od útlého věku. Od šesti let navštěvovala pěvecký soubor Bambini di Praga a na základní škole chodila do dramatického kroužku. V jedenácti letech začala hrát v amatérském Divadle Radar. Vystudovala šestileté španělské gymnázium v Praze a poté nastoupila na DAMU.

Se spolužákem z gymnázia Vojtěchem Kotkem se setkala před kamerou v seriálu POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, kde Vojtěch ztvárňuje roli Ondřeje Jánského a Markéta hraje jeho přítelkyni Valérii, poněkud sobeckou a bezohlednou dívku. Jak sama říká, zejména díky Vojtově humoru a pohodové povaze zvládla i poněkud intimní scény, které jim předepisoval scénář.

Markéta se objevila také ve filmu ÚČASTNÍCI ZÁJEZDU či v seriálu REDAKCE. Je dívkou sportovně nadanou, neboť dle svých slov závodně lyžovala, hrála tenis, věnovala se atletice. Také má ráda tanec a jízdu na kole. Ve svém soukromí nedá dopustit na své rodiče, s nimiž má výborný vztah. Do budoucna touží po založení vlastní rodiny.

Autor: praziv, kaca007

zdroj Osobnosti,cz

Navštěvovala v dětství pěvecký soubor Bambini di Praga, na základní škole dramatický kroužek a později amatérské divadlo Radar. Už tehdy měla možnost zahrát si i před televizními kamerami. Maturovala na Španělském gymnáziu a následně ji přijali na pražskou DAMU. Absolvovala rolemi Solveig v Peeru Gyntovi, Checcou v Poprasku na laguně, Marií Gargovou v Houštinách měst a Irinou ve Třech sestrách. Všechny čtyři zkušenosti považuje za výjimečné a nedá na ně dopustit. Během studia hostovala v A studiu Rubín (Soprán ze Slapské přehrady), v Divadle Na zábradlí (35,4 Vypadáme jako blbci) či v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích (Slaměná židle).

Do činohry plzeňského divadla vstoupila mimořádně efektně – na záskok nastudovala roli snů mnoha hereček – Julii v Shakespearově tragédii Romeo a Julie. Od 1. ledna 2012 se stala členkou souboru činohry. Eliška v Molièrově Lakomci, první role v novém angažmá, je v jejím podání půvabná moderní dívka, která s temperamentem obhajuje svoje právo na štěstí.

Širší veřejnost oslovila postavami v seriálech Redakce (Martina Sajdlová), Proč bychom se netopili (Dana), Pojišťovna štěstí (Valérie), Ach, ty vraždy! (Kristýna Nitková) či filmech Akumulátor I (Anička), Účastníci zájezdu (Kristýna) a Hrobník (Dita).

Mimo své domovské scény hostuje v pražské Meet Factory (divadlo Vosto5 – Pérák – Na jméně nezáleží, rozhodují činy!), v A studiu Rubín (Your way is…) a Švandově divadle ( V(ý)chod ).

zdroj Divadlo Plzeň,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

marketa je kocka

(frajer, 8. 1. 2021 3:05)

v lete opakovali v televizi serial obchodak kde marketa hrala docela peknou svini ted koukam na cesty domu zrovna dily kde taky hrala tam je snad jeste horsi nez v obchodaku ze zacatku to vypadalo za ta jeji postava klara bude hodna ale ted se z ni stala pekna svine marketka je skvela ty zaporacky ji jdou verim ji kazdy slovo hraje to fakt verohodne a o to jde u hercu predevsim aby nas divaky dokazali vtahnout do deje marketa se mi libi je krasna mlada pritazliva sexy myslim si ze hodne chlapu patrikovi dergelovi zavidi ze ma doma takovou sexy kocicku a muze do ni zasunout kdykoliv ma na ni chut marketka musi byt skvela manzelka podle me ta musi umet oralni sex ze vsech nejlip marketka urcite umi uspokojit chlapa boze ja ji miluju je to sexy kocka kdybych mohl mrdal bych ji kazdou noc osukal bych ji zepredu i zezadu a pak se ji vystrikal do pusinky

chcite

(frajer, 26. 8. 2020 17:10)

tahle herecka ma nadherny oci a je fakt hodne sexy marketa je fakt kocka myslim ze nejsem jediny chlap který po ni hodne touzi