Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marika Šoposká

Marika Šoposká,*12.11.1989 - herečka

 

Marika Šoposká je česká filmová a divadelní herečka.

Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Její první filmová role byla v pohádkovém příběhu režiséra Zdeňka Zelenky Boháč a chudák z roku 2005 . V roce 2006 hrála princeznu v pohádce O Šípkové Růžence stejného režiséra. V roce 2008 hrála v televizním serálu Kriminálka Anděl a také v krátkém filmu Bába režisérky Zuzany Špidlové, který vyhrál sekci filmových škol filmového festivalu v Cannes.. V roce 2011 učinkovala v historickém filmu Lidice, v režijním debutu Zdeňka Jiráského Poupata a v pohádce Micimutr.

Autor: karoliiinka

zdroj Osobnosti,cz

Marika Šoposká (vpravo) se ve čtyřiadvaceti vdala.

Marika Šoposká (vpravo) se ve čtyřiadvaceti vdala. Foto: Babor

Tuhle kočičku z První republiky už nesbalíte: Krásná herečka se v pouhých čtyřiadvaceti vdala

27. srpna 2014 10:53

Seriál První republika má momentálně na obrazovkách pauzu, ale jistě si pamatujete kamarádku hlavní hrdinky, židovskou dívku Leu. Tu hraje půvabná brunetka Marika Šoposká, kterou známe i jako filmovou princeznu z pohádky Micimutr, v níž účinkovala spolu s Libuší Šafránkovou (61).

Kdo by měl na okatou krásku zálusk, má ale smůlu. Její přítel, filmový zvukař, ji loni v zimě v Indii požádal o ruku, ona řekla ano, a od března je vdaná. "Každý se mne ptá, proč jsem se vdávala tak mladá, a já na to mám jedinou odpověď. Jsem si jistá, že jsem potkala toho pravého," řekla Super.cz Marika, když jsme ji potkali na otevření nového kosmetického salonu.

Tam také prozradila, že dříve o sebe moc nepečovala, nejraději chodila v džínách a teniskách. "Možná až po svatbě jsem v sobě objevila ženskost," smála se. "Ale kosmetiky mi moc nepřibylo, mám třeba jenom tři rtěnky. Ale třeba mne tady poučí, co bych měla používat," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

Marika Šoposká

Marika Šoposká Hermína

Nechtějí po ní v barech občanku? Roztomilá česká herečka je dávno vdanou paní, vypadá ale na 15

20. listopadu 2014 18:49

Kolik byste tipovali Marice Šoposké (25), kdybychom vám neprozradili, že je ročník narození 1989 a od března je vdanou paní? Jejím mužem je zvukař Petr Čechák a je-li vám to jméno nějak povědomé, tak máte pravdu. Maričin muž je bratrem exmanžela Táni Vilhelmové Pavla Čecháka.

 
 
 

Je jí čerstvých 25 let, ale zvlášť když se nenalíčí, vypadá jako holčička a nedivili bychom se, kdyby po ní v barech chtěli při objednávání drinku občanku, zda už je vůbec plnoletá.

Ani na projekci k představení druhé řady seriálu České televize Cirkus Bukowsky, která vstoupí na obrazovky začátkem prosince, se nenalíčila a oči jí zdobily jen výrazné obroučky brýlí. Mezi svými kolegy Pavlem Řezníčkem, jenž hraje hlavní postavu Nestora Bukowského, a Hynkem Čermákem vypadala spíš jako dcera některého z nich než herecká kolegyně, která v seriálu točí milostné scény.

Na obrazovkách jste ji rovněž vídali v seriálu První republika, který nyní mimochodem získal cenu na největším televizním festivalu jihoamerického kontinentu FyMTI v argentinském Buenos Aires. „FyMTI je pravděpodobně nejdůležitější televizní festival a trh nejen v Argentině, ale v celé Jižní Americe. A tak je pro nás velmi cenné, že První republika zde získala ocenění, protože nám to určitě pomůže v prodejích do televizí na tato teritoria,“ řekl producent Filip Bobiňski s tím, že seriál již byl prodán pro vysílání na španělsky mluveném kanálu v USA. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

Kráska z První republiky je těhotná a v 7. měsíci má jen 5 kilo nahoře: Dítě čeká s dvojčetem exmanžela Vilhelmové

26. února 2015 10:06

Že se vdala už ve čtyřiadvaceti, není v dnešní době běžné. Půvabná herečka Marika Šoposká, kterou známe mj. ze seriálů První republika a Cirkus Bukowsky, ale manželství zpečetila. S manželem, filmovým zvukařem, jenž je mimochodem dvojčetem exmanžela Tatiany Vilhelmové (36) Pavla Čecháka, budou mít potomka.

 
 
 

"Manžel mne k tomu přinutil," smála se a pak dodala, že pro miminko se rozhodli po vzájemné dohodě. "Jsem na začátku sedmého měsíce a cítím se dobře. Přibrala jsem jenom pět kilo," prozradila Super.cz drobná brunetka, na níž těhotenství, vyjma bříška, skoro není poznat.

Prozradili jsme jí, že i její kolegyně z První republiky Veronika Arichteva uvažuje o tom, že když se posunulo natáčení druhé řady seriálu, mohl by být čas na početí dítěte a už vysadila antikoncepci. "Tak třeba budu jen první vlaštovkou," reagovala Marika s tím, že se ale pro dítě nerozhodla kvůli nedostatku práce.

"Ještě předtím, než to bylo vidět, jsem natočila několik projektů, které teď poběží. Takže já budu ležet doma s nohama nahoře na gauči, ale lidi mě pořád uvidí," je spokojená Marika, která už tuší pohlaví potomka, ale svěřit ho nechtěla. O jménech se doma ještě diskutuje, ale jisté prý je, že to nebude nic bizarního, ale spíš klasika. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Koukněte, jak se kulatí: Krásná herečka s vizáží děvčátka (25) ukázala těhotenské bříško a tentokrát i manžela

25. března 2015 9:54

Marika Šoposká se na dnešní poměry vcelku brzy (ve 24 letech) vdávala a nyní, ve 25 letech, je v 8. měsíci těhotenství a čeká prvního potomka.

„Manžel mne k tomu přinutil,“ smála se nedávno do kamery Super.cz. Samozřejmě si dělala legraci, ale to, že je její muž, zvukař Petr Čechák, o 12 let starší, možná malinkou roličku přece jen hrálo.

„Každý se mne ptá, proč jsem se vdávala tak mladá, a já na to mám jedinou odpověď. Jsem si jistá, že jsem potkala toho pravého,“ říká Marika a spokojenost z ní opravdu jen čiší. Zvlášť po boku manžela, kde ji zase tak často nevídáme. Do společnosti většinou vyráží v rámci propagace seriálů a filmů, v nichž hraje, a tam se vyskytuje s kolegy.

O víkendu ale manžel Mariku doprovodil na Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, kde se herečka pochlubila také bříškem, které je v osmém měsíci už pořádné. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Aby mohla natáčet, pomáhají babička i chůva: Marika Šoposká o roli v Ordinaci i o spolupráci s Adamovskou a Štěpánkem

7. února 2017 16:15

O tom, že mezi novými postavami v Ordinaci v růžové zahradě 2 se objeví i doktorka Brigita (Bibi) v podání Mariky Šoposké, jsme již psali. Herečka se nyní na téma nové práce více rozpovídala.

„Bibi je spontánní, trochu naivní a každopádně hodně pozitivní. Možná na první pohled působí jednoduše, ale je to lékařka a právě díky svému přístupu to s dětmi umí. Se všemi vychází dobře, až na Bělu, s tou to bude trošku komplikovanější,“ nastínila Šoposká.

Ta, i když je maminkou skoro dvouletého syna Bena a natáčení seriálu je časově dost náročná práce, přijala nabídku s povděkem. „Jsem ráda, že mám možnost si odskočit za prací, než být jen doma s malým. Někdy to je divoké, neříkám, že ne, časově skloubit i s manželovým harmonogramem. Každý týden sedíme hodinu u diářů, ale máme babičku i chůvu, tak to zvládáme,“ přiznala.

Zatímco doma má oporu v manželovi a rodičích, před kamerami jí pomáhají zkušenější kolegové. „Natáčení Ordinace je specifické a s filmem se srovnat asi nedá. Točí se denně mnohem více obrazů, takže je to slušný trénink mozku a paměti. Pro mě to tempo bylo ze začátku šok, ale Zlata Adamovská s Petrem Štěpánkem ke mně byli vstřícní,“ dodala Šoposká. Na její první scénu a setkání s Bělou (diváci uvidí dnes večer) se podívejte ve videoukázce. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Protagonisté hry Líbánky na Jadranu s jejím autorem Patrikem Hartlem (vzadu vlevo)

Protagonisté hry Líbánky na Jadranu s jejím autorem Patrikem Hartlem (vzadu vlevo) Foto: Jan Chochole/ divadlo Studio DVA

Půvabná hvězdička Ordinace dostala další roli v divadle a k ní mnohem mladší milé, než je ten seriálový

29. března 2017 22:58

Diváci ji znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde Marika Šoposká (27) vystupuje v roli lékařky a partnerky postavy Petra Štěpánka, známá je též z filmu Já, Olga Hepnarová, ale ani divadelní role se jí nevyhýbají. V divadle Studio DVA účinkuje již v Hovorech o štěstí mezi čtyřma očima a v Poprasku na laguně a teď začala zkoušet další.

Jedná se o hru Líbánky na Jadranu z pera Patrika Hartla a v hlavních rolích s Evou Holubovou (58) a Bobem Kleplem, jejichž postavy, které se jmenují stejně Eva a Bob, si vyjedou připomenout svou svatební cestu, aby se připravily na blížící se každodenní důchodové soužití. Hra bude v premiéře uvedena 23. června 2017 na Letní scéně Vyšehrad.

„S mou ženou jsme byli v sedmnácti poprvé sami u moře v Chorvatsku na ostrově Rab. Představil jsem si, jak by mohl podobný přímořský pobyt probíhat, až nám potáhne na šedesát. Podle statistik jezdí k Jadranu každý rok skoro tři čtvrtě miliónu Čechů. Všichni touží zažít jedinečnou dovolenou a většina ji provegetuje v podstatě stejně nanicovatě. Tak mě napadlo, jestli je možné, že i já žiju zaměnitelný a v zásadě nijak výjimečný život. A napsal jsem o tom komedii,“ řekl ke svému nejnovějšímu dramatickému počinu Hartl.

Marika pak v Líbánkách na Jadranu ztvární turistku, dovolenkující se svým mládencem v chorvatském kempu ve stanu hned vedle starších manželů. O roli jejího milého se podělí Václav Jílek a Štěpán Benoni. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Marika Šoposká s Patrikem Hartlem na kostýmovce

Marika Šoposká s Patrikem Hartlem na kostýmovceFoto: Instagram Sedmilhářky

Ještě jsem třeba nehrála štětku na...WC: Mrkněte, co udělali z krásné hvězdy Ordinace

14. května 2017 10:13

Herečku Mariku Šoposkou (27) diváci vídají v seriálu Ordinace v růžové zahradě v roli lékařky Bibi, v minulosti to byla například První republika, Cirkus Bukowsky, Vyprávěj nebo film Já, Olga Hepnarová. Pravidelně je k vidění také v divadlech, V Celetné a ve Studiu DVA v Praze. Fotka pochází ze zkoušky komedie Patrika Hartla Líbánky na Jadranu, kterou uvede druhé jmenované divadlo na své letní scéně na Vyšehradě.

 

„Mohla bych vyprávět o tom, co musí občas herečka pro svý role podstoupit. Když vám to ráno jakžtakž sluší, cejtíte se celkem žensky v novejch šatech, i váš syn vám na otázku ‚Sluší mi to?‘ odpoví ‚De to‘, začne ten den docela dobře. Jenže pak dorazíte na kostýmovku a Patrik Hartl z vás během deseti vteřin udělá sedmiletýho chlapce... Ještě jsem třeba nehrála štětku na haj*l!!!“ žertovala herečka v komentáři k fotce. Nehraje chlapce, ale mladou turistku v chorvatském kempu.

Líbánky na Jadranu jsou komedií s Evou Holubovou a Bobem Kleplem v hlavních rolích. Ti ztvární starší manžele, kteří si v rámci příprav na důchodové každodenní soužití vyjedou zavzpomínat na svatební cestu. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Marika Šoposká v Ordinaci jako Bibi

Marika Šoposká v Ordinaci jako BibiFoto: Super.cz/ archiv TV Nova

Takhle jí to slušelo v bílém: Hvězda Ordinace se ukázala ve svatebních šatech i negližé

6. června 2017 14:59

A je tu další známá nevěsta! Tentokrát ale jde o přípravy na svatbu seriálovou a v hlavní roli se objeví Marika Šoposká (27), která to má ze skutečného života natrénováno už tři roky, kdy se provdala za zvukaře Petra Čecháka. Veselku teď plánuje i její postava v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

 

Jedná se o Bibi, která si má brát Eduarda v podání Petra Štěpánka (ten mimochodem koncem června se Zlatou Adamovskou oslaví čtyřleté manželské výročí), a tak se jelo do půjčovny. To Marika uvítala, stejně tak, že ohledně výběru šatů mohla mít poslední slovo.

„Přemýšlela jsem nad tím, jaké šaty by si asi vybrala Bibi. Takže jsem jí našla velkou sukni, krajky a krásný závoj. Ten jsem si užila asi nejvíc, protože na své vlastní svatbě jsem ho neměla. Já jsem vlastně vůbec moje vlastní svatební šaty moc neřešila, koupila jsem je docela narychlo,“ řekla herečka, která tehdy sáhla po šatech z běžné konfekce a vdávala se v nich na zahradě, jen za účasti nejbližších. 

Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milujutemariko

(frajer, 22. 7. 2021 19:17)

maricka je roztomila kocicka kdyz se na jare vratila do ordinace potesilo me to zase sem mel duvod se divat na ordinaci protoze sem si nad marikou krasne vyhonil

marikajekocicka

(frajer, 7. 1. 2021 14:12)

jeji manzel ma ale stesti mit za zenu takovou roztomilou sexy kocicku myslim ze spousta chlapu kdyz mariku vidi tak v tu chvili maji co delat aby jim neruply trenky jak ho maji tvrdyho vsadim se ze hodne chlapu po vecerech sjizdi nejaky jeji fotky nebo videa a delaj si nad tim dobre ja treba koukam na starsi dily ordinace kde tahle kraska hraje a divam se na ni a honim si ptaka dokud se nevystrikam marika soposka je proste nadherna holka a kdybych mohl tak bych ji celou zcakal a vystrikal bych se ji do ty jeji krasny pusinky miluju te mariko

marickajekocka

(frajer, 7. 1. 2021 10:52)

ona je tak roztomila a krasna krasne se smeje miluju mariku soposkou je to ta nejkrasnejsi kocka co sem kdy videl v ordinaci byla nejlepsi a nejhezci ja ji miluju a kdyby uz nebyla vdana tak ji s prominutim asi osukam jeji manzel takove stesti ze ma doma takovou sexy kocku myslim ze spousta chlapu po ni sili a chteli by ji jenom pro sebe stastnej to chlap zavidim mu ze do tehle krasky muze zasunout kdykolich na ni dostane chut a ja o tom muzu jenom snit a slintat predstavou stastnej parchant