Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marie Motlová

Marie Motlová,*1.5.1918 - 26.8.1985 - herečka

 

Marie Motlová byla česká herečka, známá především z filmové trilogie Jaroslava Papouška o rodině Homolkových a ze seriálu Jaroslava Dietla Nemocnice na kraji města.

Marie Motlová tíhla k herectví už od dětství, když sledovala ochotnická představení, v nichž hrály její tety. Později zajížděla na představení do profesionálního divadla v Plzni, ale vystudovala zdravotnickou školu a začala pracovat jako zdravotní sestra.

Touha stát se herečkou však zvítězila a za války v Praze studovala konzervatoř, kterou absolvovala roku 1943. Současně už hrála v málo známém Divadélku ve Smetanově muzeu. Po okupaci přešla do divadla D 34 a hrála i v Honzlově Studiu v Národním divadle. Většinu hereckého života však strávila mimo Prahu, v oblastním divadle v Mladé Boleslavi a v letech 1966 - 1979 byla členkou Divadla Jaroslava Průchy v Kladně. Externě působila jako rozhlasová hlasatelka. Roku 1979 odešla do důchodu.

S filmem začínala velmi pozdě, povšiml si jí režisér Jaroslav Papoušek, který jí nabídl roli bábinky Homolkové ve filmu Ecce homo Homolka, který měl ještě dvě pokračování. Stala se pak ve filmu představitelkou starších obyčejných žen, poslední roli měla ve filmu Všichni musí být v pyžamu v roce 1984. Televizním divákům zůstává v paměti její kouzelná stará slečna Ema, která posluhuje doktoru Sovovi v podání Ladislava Chudíka.

Autor: leppilampi

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář