Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marie Logojdová

Marie Logojdová,*11.3.1952 - herečka

 

Herečka Marie Logojdová je rodačkou z Prahy, ale celý svůj umělecký život strávila v Ostravě, na druhou stranu díky tomu jen málo hrála ve filmu nebo televizi. Od dětství toužila hrát divadlo, v letech 1972-1976 vystudovala herectví na pražské DAMU. Po absolutoriu na DAMU získala Marie Logojdová angažmá v Divadle Petra Bezruče v Ostravě (1976), kde hned zpočátku dostala řadu velkých rolí v klasickém i moderním repertoáru (Antigona, Jak se vám líbí, Othello).

Další práce před kamerou byla převážně v ostravském televizním studiu, kde hrála v pohádkách, inscenacích nebo seriálech. Přišlo ale i několik menších filmových rolí (STÍNY HORKÉHO LÉTA, 1977), následovaly nevelké úlohy matek ve filmech pořízených v gottwaldovském studiu tvorby pro děti a mládež (UŽ SE NEBOJÍM, 1984; MŮJ PŘÍTEL D′ARTAGNAN, 1989). Zmínku si ale zaslouží větší role venkovanky Jozefky ve filmu PÁSLA KONE NA BETÓNE (1982), kterou si pak zopakovala v pokračování …KONE NA BETÓNE (1995). To byla její zatím poslední filmová role, od té doby se jen sporadicky objevuje v televizi.

Z Divadla Petra Bezruče přešla Marie Logojdová později do Státního divadla, v Ostravě, kde působí dodnes (scéna nese od roku 1995 název Národní divadlo moravskoslezské). Také tady dostala řadu zajímavých hereckých příležitostí, nejnověji zaujala svou kreací kostelničky v Její pastorkyni (2011).

Autor: alberta

zdroj osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář