Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marie Drahokoupilová

Marie Drahokoupilová,*12.6.1941 -herečka

 

herečka Marie Drahokoupilová je česká herečka. Po absolutoriu DAMU krátce působila v kolínském oblastním divadle, poté na delší dobu zakotvila v pražském libeňském Divadle S. K. Neumanna (dnešní Divadlo pod Palmovkou). Od roku 1980 působí ve svobodném povolání. Do paměti televizních diváků se, mimo jiné, zapsala svými televizními kurzy francouzštiny, které moderovala spolu se svojí hereckou kolegyní paní Irenou Kačírkovou.

 

zdroj Osobnosti,cz

21. března 2015 • 12:00

Smutný důchod legendární herečky Marie Drahokoupilové (73): Zákeřná nemoc!

Marie Drahokoupilová má bohužel závažné zdravotní problémy.
Marie Drahokoupilová má bohužel závažné zdravotní problémy.  (Foto ara, reprofoto)
 

 
 
 

 

 

 

 

Patřila k nejkrásnějším herečkám 60. a 70. let. Marii Drahokoupilovou (73) považovali diváci za českou Sophii Loren (80). Na růžích ale ustláno neměla. Muži jí přinesli zklamání a navíc se objevila záhadná nemoc.

 

Krásné dívky si ještě při studiích na DAMU všiml spisovatel Pavel Kohout (86). Napsal pro absolventy slavného ročníku, v němž studovala i Iva Janžurová (73), hru Dvanáct, kde jeho milovaná excelovala. Marie, které nikdo neřekl jinak než Madla, šla pak z role do role.

Snad nejvýraznější měla ve filmech Flirt se slečnou stříbrnou, Kam slunce nechodí a v Morgianě. Spolu s Irenou Kačírkovou (†60) moderovala ve své době oblíbené televizní kurzy francouzštiny. Pak se Madle připletl do cesty populární sexuolog Miroslav Plzák (†85). Byl z toho několikaletý vztah.

Vdala se ale až v roce 1980. Vzala si rakouského obchodníka Ervina Neuharta, kterého poznala na karlovarském festivalu a odstěhovala se do Vídně. Po 13 letech se ovšem rozvedli a herečka se vrátila do Prahy.

„Mám štěstí, že žiju celý život v jednom bytě. Napřed s rodiči a nyní sama,“ pochvaluje si. Na Rakousko nezanevřela. „Do Vídně ještě občas jezdím za přáteli, ale o bývalém manželovi nic nevím, kapitola se uzavřela,“ dodává Drahokoupilová.
Po návratu domů jí podle nejbližších přátel lékaři zjistili svalovou atrofii. Madla kvůli ní nemohla přijmout všechny pracovní nabídky. Musela se šetřit., takže se návrat na výsluní nekonal. Přesto se ještě objevila například v seriálech Život je ples a Dokonalý svět.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář