Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mahulena Bočanová

24. 4. 2014

Mahulena Bočanová,*18.3.1967 - herečka, moderátorka

 

Mahulena Bočanová narozená 18. března 1967 v Praze, je česká herečka, členka hereckého souboru Činoherního klubu v Praze, pravidelně vystupuje také s soukromém divadelním souboru Háta. Do povědomí českých televizních diváků se zapsala v poslední době především svým účinkováním v pořadu České televize StarDance neboli Když hvězdy tančí. Od ledna 2008 se stala hlasem zvukové grafiky ČRo1 Radiožurnálu.

Život:
Narodila se otci architektovi, který stavěl ambasády po celém světě a matce modelce a krasobruslařce s tváří Sofie Loren. Tudíž jejím otcem není režisér Hynek Bočan.

1975 - brzy si začíná uvědomovat, že její rodina je poněkud atypická v oné krásné, komunistické vlasti. Touží bydlet v paneláku, chodit do pionýra a na tělocvik nosit modré trenýrky a bílé tričko. Její maminka to však komentuje slovy: "Jen přes moji mrtvolu. Naše rodina nebude podporovat ty jejich komunistický manýry!"

1977 - nosí do školy džínový obleček a tričko s americkou vlajkou a trpí jako zvíře. Touha zapadnout a splynout s davem je ta tam.

1980-1984 - období puberty, kdy s hrůzou zjišťuje, že ji poprsí narostlo o něco víc než ostatním a v pase má najednou o 20 cm míň.

1985 - Takto vybavena vplouvá do světa umění.
Nastává období utrpení, kdy ji režiséři chtěli ve svých filmech svlékat. Odmítá, což jeden nejmenovaný národní umělec komentuje slovy: "Když chce být herečka a nechce se svlékat, ať jde pracovat na poštu!" Rozhodne se, že na poštu je ještě času dost, a že se raději bude pilně věnovat divadlu. Už při škole hraje v Národním divadle, kde pak zůstává dva roky.

1987 - nastoupila do Činoherního klubu, kde hraje dodnes. Zažila zde nádhernou éru revoluce
1989, stála na jevišti s pány Hrušínským, Abrhámem, Čepkem. Procestovala s divadlem kus světa. "Díky velmi kamarádské atmosféře jsem se lehčeji smířila s tím, že když je potřeba se v představení svléknout do prádla či plavek, tak to hraju já", říká, "ale nutno podotknout, že jsem měla možnost hrát i spoustu krásných rolí a to zcela oděná".

1997 - 2003 - posledních šest let ještě hraje v soukromém divadle "Háta", které navštívilo a neuteklo 500 000 diváků. Divadlo hraje od svých 18ti let, téměř denně (s výjimkou tří let na Kypru, což byl pubertální útěk od reality). Lidí se bojí daleko míň, je smířená s tím, že příliš nesplývá.

2003 - "Chápu, že nic není zadarmo", prozrazuje. "Za největší úspěch svého života považuji to, že jsem to všechno se svou absolutní absencí sebedůvěry přežila, a že jsem potkala svého muže a s ním přivedla na svět dceru Marinu. Jsem velmi šťastná matka dvouleté dcery. Prý je po mně. To má fajn."
A protože odříkaného chleba největší krajíc, po pěti letech je v Čechách obsazena do filmu Post coitum, s nadějí, že svlékat se budou ty mladší.

 

Zdroj: Osobnosti,cz

Mahu se loučí: Naposledy pozdravila diváky VIP zpráv!

Mahulena Bočanová dnes odmoderovala svoje poslední VIP zprávy.
24. dubna 2014 ● 20:27

Kariéra Mahuleny Bočanové (47) coby moderátorky primáckých VIP zpráv skončila. Osudným se jí stal příchod nových tváří, a tak dnes večer provedla diváky světem celebrit naposledy! Jak se s ní ostatní rozloučili?

Pět minut před osmou hodinou naposledy nakráčela Mahulena Bočanová před kamery a přivítala diváky. Ani slůvkem se nezmínila, že by se již s diváky VIP zpráv neměla nikdy vidět a jednotlivé reportáže uvedla jako obvykle.

Že je něco v nepořádku se ukázalo až v samotném závěru pořadu. Po rozloučení s diváky totiž na scénu vešel Tomáš Kraus s kyticí, kterou Mahuleně následně předal. A to nejen za něj osobně, ale i za všechny kolegy. Jindy vtipný Kraus ze sebe zvládl vysoukat jen pár slov. „Dík, buď stále prima,“ to byla slova, se kterýma Mahu předal kytici.

Kam budou směřovat další kroky Mahuleny Bočanové? To je zatím ve hvězdách…

Autor: tas
zdroj Blesk,cz

26. dubna 2014 • 12:00

Poslední den Bočanové na Primě: Proč Márinka odcházela s pláčem?

I když Bočanová slibovala velký mejdan, zřejmě se nekonal. Hned po vysílání totiž odjela i s dcerou domů.
I když Bočanová slibovala velký mejdan, zřejmě se nekonal. Hned po vysílání totiž odjela i s dcerou domů. (Foto Aha! – Marek Pátek, Pavel Machan, reprofoto FTV Prima)
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

Vyhazov z Top Star magazínu nesla Mahulena Bočanová (47) velmi těžce. Teď se loučí s moderováním VIP zpráv. Tentokrát ale s úsměvem a na vlastní žádost. Odchodem paradoxně nejvíce trpí dcera Márinka (12).

Výpověď si totiž vydupala Bočanová sama. Prý kvůli nedostatku času.  „Mám teď hodně natáčení a spočítala jsem si, že bych neměla jediný večer volný,“ vysvětlila deníku Aha! své rozhodnutí Mahulena.

„Ale s kolegy se na Primě budeme normálně vídat, vlastně se nic nezmění, jen nebudu už moderovat,“ prozradila Bočanová , která se prý na své poslední vysílání nijak zvlášť nepřipravovala. „Je to večer jako každý jiný. Jedině snad, že koupím basu šampaňského a večer to tam pak pořádně zapijeme,“ smála se herečka, která právě získala hlavní roli v nově připravovaném muzikálu Sněhová královna.
Mámin odchod z televize ovšem oplakala Márinka. Malá parádnice si totiž zvykla na péči prima maskérek. „Vždycky, když holky nalíčí mě, tak jí dělají vlásky a také ji namalují. Máňa se tam vždycky hrozně těší,“ řekla před časem Mahulena s tím, že jsou v devět doma na společnou večeři i pohádku. Márinka se teď holt bude muset líčit chvilku sama...

Autor:  kl, zej
zdroj Aha,cz

26. května 2014 • 05:00

Mahulena Bočanová promluvila: O starostech s nemocnou dcerou Márinkou

Mahulena Bočanová s dcerou Márinkou.
Mahulena Bočanová s dcerou Márinkou. (Foto Aha! – Daniel Černovský, Martin Pekárek )
 
 
 
 

Herečka a bývalá moderátorka VIP zpráv Mahulena Bočanová (47) přiznala, že přizpůsobit se Márince (12) trpící lehkou mozkovou dysfunkcí není jednoduché. S čím zatím měla největší problém? O čem říká, že je pro ni peklo?

„Marina má ráda, když se vše pravidelně opakuje, zatímco pro mě je pravidelnost peklo. Pořád se jí učím,“ vysvětluje herečka v magazínu Glanc. Herečka tak musela kompletně překopat svůj denní režim a přizpůsobit se dceři, která naopak vyžaduje rutinu a pravidelný řád.

Ale náročnější péče o dcerku udělala z Bočanové přímo super matku. „Výchova Mariny je obtížnější. Často si říkám, že bych s prstem v nose uhlídala tři, čtyři a snad i pět dětí, když už s přehledem stíhám jednu Máňu. Každou vteřinu ji totiž musím mít na očích. Jde o zvyk,“ připomíná herečka.

A jak takový denní režim Márinky vypadá? Ráno jde do školy, kde je jen šest žáků ve třídě, aby se jim mohli učitelé naplno věnovat. Potom má na plánu ještě dvouhodinové individuální doučování, díky kterému dělá velké pokroky. Se svým tatínkem Viktorem Mrázem se Márinka věnuje koním a ergoterapii, takže o koníčky má bohatě postaráno.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

30. července 2014 • 12:00

Zoufalá Bočanová a její zdrcující přiznání: Jsem idiot, ano!

Mahulena Bočanová
Mahulena Bočanová (Marek Pátek )
 
 
 
 
 

Dovolená za všechny prachy! Herečka Mahulena Bočanová (47) přišla v Chorvatsku o drahý telefon, který skončil v moři.

 

„Jsem idiot, ano! Tentokrát mi spadl do moře. Fakt já asi nemůžu mít mobil, leda čip do hlavy,“ napsala Mahulena na sociální síti. Není to totiž poprvé, co přišla o telefon. Podobné kuriózní situace jsou u ní na denním pořádku, telefony střídá jako ponožky. „Chápu, že už je to do nebe volající, ale je to tady znova. A tak vás všechny opět prosím o vaše mobilní čísla, pošlete mi SMS nebo do zpráv,“ prosila známé Bočanová.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Divačky puknou závistí: Takhle Bočanová na gauči dováděla s nejžádanějším hercem současnosti

8. února 2015 19:34

Neúspěch v soukromém životě si Mahulena Bočanová (47) kompenzuje alespoň před kamerou, kde odehrála vášnivou scénu, v níž by si s ní zajisté řada divaček ráda vyměnila místo.

 
 
 

Po rozvodu s Viktorem Mrázem (47) neměla atraktivní čtyřicátnice na partnery příliš štěstí. Bruneta se slabostí pro zajíčky si v poslední době příliš mužských doteků neužila, ale v seriálu Všechny moje lásky si vše vynahradila.

Na televizní obrazovce se totiž může pochlubit partnerem, jakého jí nejedna žena závidí. Natáčení ji svedlo dohromady se Stanislavem Majerem (36), který divačky zaujal už v seriálu Případy 1. oddělení či třídílné sérii Případ pro exorcistu. V nejnovějším dílu tato dvojice prožije vzplanutí, které by mělo vyústit v radovánky přímo na gauči. Jejich plán však naruší Monika Zoubková, která přijde v naprosto nevhodném okamžiku na návštěvu. 

 

Adam Chromý, Super.cz

 

Bočanová vzala dceru na koncert: Z Márinky vyrostla krásná slečna

7. května 2015 ● 20:53

I když dcera Mahuleny Bočanové (48) Márinka trpí lehkou mozkovou disfunkcí a má duši sedmiletého dítěte, navenek působí jako normální třináctiletá slečna. Herečka svou dceru vyfikla do sukně a kozaček a vzala jí na koncert.

 

Nestává se tak často, aby Mahulena Bočanová brala svou dceru Márinku do společnosti, tentokrát ale udělala výjimku. Holky se oblékly do černého a Márinka se vyfikla do sukně s kozačkami. Vlasy ozdobila čelenkou s černou mašlí.

Ještě než usedly ke stolu, koupila Bočanová své dceři žlutý šál, který ji omotala kolem krku. Márinku ale víc zaujal popcorn, který od mámy dostala. Během večera neodolala a zbaštila ho.

Své matky se třináctiletá slečna držela jako klíště a bylo vidět, že se ty dvě během večera náramně bavily. Smály se na celé kolo a Márinka nadšeně tleskala.

 
 
 
Autor: tesk
zdroj Blesk,cz

Výzva pro aktuální účastníky StarDance: Bočanovou tanec živí i devět let po soutěži

14. listopadu 2015 15:28

Je to už devět let, co Mahulena Bočanová (48) zářila v soutěži StarDance po boku tanečního partnera Jaroslava Kuneše. Stalo se už pravidlem, že se herečka chodí dívat na další kola taneční soutěže. Ani letos nevynechala a v doprovodu dcery Márinky dorazila na čtvrté kolo zasvěcené muzikálům.

„Buší mi srdce a mám sevřený žaludek. Vůbec si nedovedu představit, jak jsem to tenkrát mohla vydržet. Mám trému i za ně,” svěřila se nám se svými pocity Mahulena Bočanová.

Mahulena je jednou z mnoha, kterou účast v soutěži tak chytla, že se tanci věnuje nadále. Dokonce se tancem i živí. „Je to zázrak, ale stále tancujeme. Víceméně už tančíme jen standardní tance a salsu,” říká Mahulena.

Nyní Bočanová a Kuneš vystupují zhruba jednou za dva měsíce. Byly ale doby, kdy měl pár do týdne několik nabídek na vystoupení. „První čtyři roky to bylo každý pátek, sobotu a neděli, někdy i během týdne. Často jsme přebíhali z jednoho místa na druhé. Vzpomínám si, že jsme běželi z Žofína do Španělského sálu,” zasněně uvádí Mahulena Bočanová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Bočanové začalo nejoblíbenější období v roce. Herečka udržuje vánoční výzdobu skoro půl roku

30. listopadu 2015 11:03

Kdyby existovala soutěž o největšího fanouška Vánoc mezi českými celebritami, tak by na prvním stupínku rozhodně stanula Mahulena Bočanová (48). Herečka Vánoce miluje a svůj dům zdobí ozdobami ještě dávno před tím, než advent vypukne.

A co bude herečka během svátků provádět? „Jsme takoví magoři, že jsme už vyzdobili barák. A to je listopad,” svěřila se nám před nedávnem Bočanová během návštěvy televizního přenosu taneční soutěže StarDance.

Mahulenin dům ve vesničce Buštěhrad zůstává slavnostně vyzdobený ještě několik měsíců. „Výzdoba zůstává u nás doma do března. Konkrétně do 18. března - do mých narozenin,” směje se oblíbená herečka. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Mahulena Bočanová a Karel Janeba už netvoří pár.

Mahulena Bočanová a Karel Janeba už netvoří pár. Michaela Feuereislová

Další rozchod! Mahuleně Bočanové to s boháčem s hodinářstvím nevyšlo

17. února 2017 13:56

Herečce Mahuleně Bočanové (49) osud v lásce nepřeje. Její poslední vztah se zámožným majitelem největšího hodinářství v Evropě Karlem Janebou (49) zřejmě trval jen několik měsíců. Že spolu chodí, totiž herečka potvrdila teprve v listopadu. Ve včerejší reportáži pro Top Star se ovšem ‚Mahu‘ nechala slyšet, že už spolu s Karlem nejsou.

„Zhroucená nejsem, byl to takový smutný konec, ale zůstaneme si jako přátelé. Cítili jsme asi víc kamarádství než lásku,“ přiznala herečka, která po delší době po svém boku neměla mladšího, ale stejně starého partnera.

„Jsem dospělá žena, mám vysoké nároky na intelekt člověka a Karel také. Zkusili jsme to, fungovalo to, ale to srdíčko mělo hořet víc,“ dodala maminka patnáctileté dcery Mariny, kterou má ze vztahu s Viktorem Mrázem. 

Super.cz

 

 

Mahulena Bočanová o dceři MárinceSuper.cz

Mahulena Bočanová otevřeně o patnáctileté dceři. V čem jsou si ty dvě podobné?

20. června 2017 5:55

Letošní léto bude pro Mahulenu Bočanovou (50) pěkně nabité. Herečka má v plánu hned několik dovolených za sebou, vyrazí jako instruktorka na taneční tábor, přes měsíc bude na své chalupě na Slapech a nevynechá ani návštěvu ostrova Kypr, který je hereččinou nejnavštěvovanější dovolenkovou destinací. Na blízku jí bude její dcera Márinka.

 

„Jsme spolu denně. 'Mari' chce být se mnou a já nemám to srdce jí říct, že nejede,” nechala se slyšet Bočanová, která už umí vytvořit dovolenkový program tak, aby vyhovoval jí i dceři: „Už je to v pohodě, už je velká. Baví ji už sedět s námi do půlnoci v kavárně, ráda s námi vyrazí na venkovní diskotéku,” pochvalovala si Bočanová na křtu videoklipu SARA zpěváka Ladislava Bubnára.

Mahulena a Márinka mají jako matka s dcerou hodně společného: „Je hodná, pořád veselá, optimistická, přátelská. Má ráda jídlo, mejdany, dobrodružství, cestování. Ona má se mnou hezkej život a ten ji dost baví,” říká Mahulena Bočanová. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář