Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magdaléna Tkačíková

Magdaléna Tkačíková,*3.4.1988 - herečka

 

Rodačka z východočeského Jablonného nad Orlicí vystudovala gymnázium v Ústí nad Orlicí. V dětství a nejrannějším mládí se věnovala především sportu, zejména gymnastice a lehké atletice.

Divadlo ji začalo vážněji zajímat až na gymnáziu, kde aktivně působila v dramatickém kroužku. Úspěšně složila zkoušky na Janáčkovu akademii múzických umění. Absolvovala studium herectví v ateliéru prof. Evy Jelínkové, jejím absolventským představením byla inscenace hry ruského autora první poloviny dvacátého století Nikolaje ErdmanaMandát.

Už v průběhu studia se úspěšně představila publiku Slezského divadla v Opavě v roli Julie v inscenaci Shakespearovy tragédie Romeo a Julie, kterou s opavským souborem nastudoval režisér Zdeněk Kaloč.

Na jevišti Mahenovy činohry se s ní můžeme setkat v postavě Marji Antonovny v Gogolově Revizorovi a velké nadšení u kritiky i diváků vyvolalo její ztvárnění Mahuleny v Zeyerově Radúzovi a Mahuleně ve skvostné režii SKUTRU. Výborná byla i její Cecilie Cardewová v inscenaci Jak je důležité míti Filipa, Julie v Černínově nastudování Romea a Julie čiMia ve hře Sedmá pečeť.

Mimořádně talentovaná Magdaléna Tkačíková náleží k největším nadějím nejmladší herecké generace v celém kontextu českého divadelnictví.

Autor: adi.z

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář