Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lucie Kožinová

Lucie Kožinová,*7.9.1969 - herečka, dabérka

 

Herečka, zmámá především z dabingu, Lucie Kožinová se narodila 7.9. 1969 a herecký talent měla zřejmě již zabudovaný v genech stejně jako někteří její příbuzní. Herectví (a samozřejmě i dabingu) se totiž věnují i její bratranci Zdeněk a Libor Hruškovi (taktéž Liborova manželka Kateřina Seidlová a jejich syn Michal Hruška).

Ačkoli ve filmu a televizi mívá Lucie Kožinová spíše menší role, mohli jsme ji vidět například v pohádce Hora jménem Andělská či ve filmu Lidice. Zazářila zejména v komedii Vláda Štancela Rekvalifikace v roli Hermíny, osobní asistenky bohaté paničky Karolíny, které sháněla dokonce správného dárce spermatu. V současnosti se objevuje v seriálu Doktoři z Počátků v roli zahradnice Sýkorové, které se na vesnici přezdívá též Sýkorka.

Lucie Kožinová je známá především z dabingu, kterému se věnuje již od začátku své kariéry, jedna z prvních velkých rolí byla Rochelle Redfield alias Johanna ve francouzském seriálu Helena a její chlapci. Slyšet jsme ji mohli také v hlavní ženské roli ve filmu Klub vyděračů či jako vyšetřovatelku Katju Hansenovou v německém seriálu Lenssen & spol. Namluvila také hned několik kreslených postaviček, mimo jiné i fenku Perditu v animovaných 101 dalmatinech a indiánku Nakomu v pohádce Pocahontas. Ve filmu Dr. Dolittle 2 si dokonce nadabovala mluvící medvědici Avu.

V poslední době si hlas Lucie Kožinové oblíbili i diváci seriálu V těle boubelky, kde Lucie propůjčila hlas právničce Jane.

zdroj osobnosti,cz

Lucie Kožinová v civilu a ve Vánočním Kameňáku

Lucie Kožinová v civilu a ve Vánočním Kameňáku Foto: Jakub Brožek, Vánoční Kameňák

Hvězda dabingu vylezla na filmové plátno: Ve Vánočním Kameňáku se jí ale šeredně leknete

17. prosince 2015 18:57

Její hlas můžete znát ze stovek dabingových rolí, má skoro patent na ulítlé ženské. Teď Lucie Kožinová vylezla v extrémní roli i na stříbrné plátno a je to vážně šok!

„S Danou Bartůňkovou (Angelínou z pohádky S čerty nejsou žerty) jsme si řekly, že když už máme hrát role lehkých žen ve Vánočním Kameňáku, kašleme na stud a šly jsme do toho naplno. Odbourávaly jsme štáb, odbourávaly jsme samy sebe. Režisér nám říkal: ‚Vy k***y moje, já vás tak miluju!‘ Našly jsme si polohu smíchu o oktávu níž a šíleně jsme se tam řehtaly,“ řekla Super.cz představitelka poběhlice Laděny.

„Musím říct, že když jsem se viděla v zrcadle, když jsem na své oplácané postavě měla latexový obleček a sukýnku, z toho veledíla jsem se málem pozvracela. Musím ale vyzdvihnout práci maskérek. Hodinu a půl mi dělaly beďary na zádech, které měly i bílou čepičku. Byla to luxusní práce, byly tak autentické, až to bylo nechutné. A to vše kvůli jednomu fóru, fuj,“ prohlásila s gustem Lucie Kožinová, která se na place potkala i s Davidem Gránským, s nímž hrála v Doktorech z Počátků.

Herečka se nyní dabingu (namátkou Hra o trůny, 24 hodin, V těle boubelky, Dva a půl chlapa, Helena a její chlapci) nevěnuje, je obětí dabingové války. Učí ale na škole a hraje hned v několika divadlech. Všechny své fanoušky zve například do Divadla U Hasičů, kde bude od prvního března hrát ve hře o Emmě Destinové Commedia Finita. 

David Zápal , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář