Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Zahradnická

Lenka Zahradnická,*1.6.1985 - herečka

 

Lenka Zahradnická si zahrala v seriálu Světla pasáže barmanku Lindu Sojkovou. Hraje v pražském divadle Disk. Zahrála si epizodní roli ve filmu Vratné lahve. Dále potom v šestém díle seriálu Hraběnky na Čt1.

Školní role:
Maria (G. Greene: Moc a sláva), Charlotta (W. Faulkner: Divoké palmy), Ismena (Sofoklés: Antigona), Číča (G. Feydeau: Dáma od Maxima), Nora (H. Ibsen: Domeček pro panenky), Marie, Jenny (I. Bergman: Tváří v tvář), Lady Macbeth (W. Shakespeare: Macbeth), Viola (W. Shakespeare: Večer tříkrálový), Vanda (J. Tošovský, L. Málková: Daniel Ježíš Baťa), Komtesa de Crouseilles (V. Dyk: Poražení), Kristýna (A. Strindberg: Slečna Julie)

Role v absolventských inscenacích (premiéry do září 2007):
Jasmin (R. Finger: Ledový hrot / Kaltes Land), Grušeňka (F. M. Dostojevskij, D. Špinar: Bratři (Karamazovi))

Absolventské inscenace plánované po září 2007:
Patnáctka 2 - Láska vole (P. Kolečko: Pud(l))
Jana Bauduová - L. Málková, J. Tošovský, M. O. Štědroň: U štěstí dam)

Mimoškolní činnost:
Luna (E. Rostand: Cyrano z Bergeracu, Národní divadlo Praha), Slečna Eynsfordhillová (G. B. Shaw: Pygmalion, Národní divadlo Praha, Tamora (B. Strauss: Zhanobení), Dcera (2+1 s Miroslavem Donutilem, Česká televize), Lucie (3+1 s Miroslavem Donutilem, Česká televize), Anette (To horké léto v Marienbadu, film J. Cieslara), Lenka (To nevymyslíš, TV Nova), barmanka Linda Sojková (seriál Světla pasáže, TV Nova), sestra Alenka Veverková (seriál Ordinace v růžové zahradě, TV Nova)

Roxana (M.Trnavský: Roxana, Divadelní spolek Frida - Brno), Gerda (Sněhová královna: Hans Christian Andersen, Dora Viceníková: Divadlo Gong, Praha)

Epizodní role: Vratné lahve, seriál Hraběnky (šestý díl), seriál Kriminálka anděl (šestý díl)

Lenku jsme také mohli vidět v televizní reklamě na T-mobile na tarif Girls Talk, zde si zahrála v pasáži "Výloha".

Autor: praziv, xena01

zdroj Osobnosti,cz

Bývalka Kluse a Dyka dostala kšeft v seriálu: Víme, jaké postavě propůjčí svou tvář

24. června 2014 14:41

Po působení v seriálech Světla pasáže, Ordinace v růžové zahradě či Vyprávěj se bude herečka Lenka Zahradnická opět pravidelně objevovat v televizi. Super.cz zjistil, že expřítelkyně Tomáše Kluse a Vojty Dyka dostala roli v novém seriálu televize Prima Svatby v Benátkách. Lenka má už odtočeno několik dílů a moc se jí nová herecká příležitost zamlouvá. „Doufám, že se na to budou diváci koukat. S Martinem Krausem hrajeme manželský pár, ve kterém to neustále jiskří a stále se něco děje."

Se svou seriálovou postavou Lenky Fořtové má herečka společné křestní jméno, další podobnosti prý ale hledat nemáme. Zejména nemá Zahradnická se svou postavou společnou bláznivou posedlost po svatbě, přestože je momentálně zadaná, tak prý na svatbu nemyslí.

Vtipné ale je, že se Zahradnická už poněkolikáté zhostila role zdravotní sestry. V Ordinaci se zhostila role Alenky Veverkové a sestřičku si zahrála i v reklamách. „Máma mi vysvětlila, že na tohle povolání nemám povahu, což jsem pak sama pochopila. Skončila jsem jako herečka a pomalu se mi to vrací, protože zdravotní sestry hraju. Říkám si, že je to osud, že to tak asi má být," říká Zahradnická.

Mnohokrát se prý potvrdilo, že Zahradnická by měla zůstat na prknech, co znamenají svět, a v nemocnici by se měla objevovat přinejhorším jen jako pacient. „Bojím se krve a omdlívám. Když jsme byli na exkurzi v nemocnici a pánovi tam vytahovali vodu z kolene, tak jsem se skácela na zem. Nemohla bych být zdravotní sestra," směje se. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Lenka Zahradnická (29)

Herečku Lenku Zahradnickou (29) zprvu diváci pouštěli do svého obýváku se seriálem Ordinace v růžové zahradě, kde v roli sestřičky Veverky hrála od roku 2008. A role sestřiček jí zřejmě zůstane dlouho, protože její další role v seriálu Svatby v Benátkách opět obléká kostým zdravotní sestry. Režiséři ji obsadili i do epizodních rolí, ukázala se ve filmu Vratné lahve nebo v seriálech Hraběnky a Kriminálka Anděl.

Lenku Zahradnickou diváci znají jako zdravotní sestřičku a to jak z Ordinace, tak ze Svateb v Benátkách.

zdroj Blesk,cz

27. března 2015 • 05:00

Prokletí "Veverky" Zahradnické z Ordinace: Výčitky kvůli alkoholu a kouření!

Zahradnická jako Alenka Veverka a v civilu...
Zahradnická jako Alenka Veverka a v civilu... (Foto TV Nova, Hunter – Just your friend)
 

„Téhle ženské se už nezbavím,“ postěžovala si deníku Aha! herečka, která je dnes hvězdou seriálu Svatby v Benátkách. „Lidi na ulici nebo v hospodě mě normálně napomínají, že bych neměla kouřit nebo pít pivo, protože Alenka byla věřící,“ stýská si herečka s tím, že nejvíce ji udivuje věk puritánů. „Jsou strašně mladí, nechápu, že to vůbec sledují! Já v jejich věku šla místo televize raději na pivo,“ směje se Zahradnická.

Alenku Veverkovou hrála Lenka Zahradnická v letech 2008 až 2012. Pomoc bližnímu byla smyslem jejího života. Každého opuštěného pacienta by si nejradši nastěhovala k sobě. Byla silně věřící katolička, ale zároveň mladá holka, která opatrně ochutnávala sladké i hořké plody života. Scenáristé Ordinace ji po čtyřech letech poslali do hor, odkud se už do seriálové Kamenice nevrátila.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lenkajekocicka

(frajer, 7. 1. 2021 11:50)

tu scenu mokre tricko si pamatuju na to se meda zapomenout dodnes mam ten dil ulozeny v pocitaci lenka je tam tak sexy zmocena tou vodou a ty jeji krasny kozy pres to tricko jeste dneska si ho vyhonim a vystrikam se pri pohledu na ty jeji krasny nadra lenka je fakt sexy mrdal bych ji kdybych mohl