Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Plačková

Lenka Plačková,*11.7.1975 - herečka

 

Umělkyně středoevropského formátu to neměla na počátku své kariéry jednoduché. Je pouze málo známo, že její umělecké začátky neměly nic společného s múzami, nýbrž s pomologií a peckovicemi. S pomocí dostupných písemných pramenů jsem se pokusil o rekonstrukci událostí, jež stály u zrodu jejího neopakovatelného fenoménu.

Vícero zdrojů se shoduje, že jednoho letního dne volebního roku 1992 se Lenka Plačková rozhodla v rámci protikomunistického boje vybílit třešňový háj u Černošic. Při návratu pouze čirou náhodou stopla u silnice Ivana Mládka, jenž ji vypumpoval žaludek a odvezl do Motola na ARO. O rok později se situace opakovala. Tentokrát již však Ivan Mládek objížděl s předstihem kolem, takže pumpování žaludku nebylo nutné. Během jízdy se Lenka Plačková Ivana Mládka dotázala, zda do svého souboru nepotřebuje kvalitní zpěvačku. Měla totiž bohaté zkušenosti z uměleckého pěveckého sboru Černošáček na základní škole v Černošicích. Ivanu Mládkovi byl sice její mimořádný talent okamžitě jasný, nicméně nechal se obměkčit teprve poté, co mu pohrozila, že bude po zbytek jízdy zpívat.

Stejně jako ostatní umělci v Mládkově souboru však Sweet Sue nejprve musela projít zatěžkávací zkouškou, tzv. 36 komnatami Čundrcountryshow (mj. prodej u stánku s propagačními materiály). Stánek sice po třech dnech rozkradli, nicméně Lenka Plačková cestu ohněm nakonec zakončila na výbornou ve 4. díle Čundrcountryshow testem odvahy při zpěvu písně "Tatar dostal katar". Její schopnost zapomínat sloky se Ivanu Mládkovi natolik zalíbila, že ji angažoval jako stálého člena svého souboru, ze kterého vystrnadila Calamity Jane, která zatrpkla a stala se čarodějnicí.

Veleumělkyně se tím současně vyhnula dilematu, zda upřednostnit uměleckou kariéru před studiem medicíny. Není pochyb o tom, že její rozhodnutí zachránilo desítky lidských životů. Díky skvělým melodiím a textům dokonce pronikla i do oficiální pěvecké ankety Zlatý slavík. Přestože je svým tělesným založením člověk neobrýlený, pro lepší vyznění své postavy byla vybavena tlustými skly, která jsou s výjimkou malého průzoru v levém skle údajně zcela neprůhledná.

Protože její umělecká kariéra bolestně přeťala její akademické touhy, udržuje si vzdělání četbou anglické a francouzské literatury. Mezi její úchylky patří každé ráno pilné uklízení, kterým všechny členy domácnosti obtěžuje až jednu hodinu. Často se prý sází o své vlasy, což vysvětluje, proč mnohokrát střídá střih vlasatice a skinheada. Poslední sázka s I. Mládkem a J. Mrázkem se týkala zuřivého sporu, zda se moucha při přistání na stropě otáčí nohama nahoru a čumákem do protisměru, nebo udělá obrat doleva. Můžeme se těšit na další krátký sestřih.

Když v létě 2001 Lenka v okolí Černošic vyjedla všechny třešňové sady, vyrazila se svým přítelem do Skotska na jahody a maliny. Zde byla překvapena tím, že se zde platí 3,70 libry na den, avšak nikoli za konzumaci, nýbrž za sběr, takže po hádce s dozorcem plantáže opustila a pročesala ovocné sady po celé Anglii pomocí autostopu. Stopování se nijak nebojí. Film Smrt stopařek prý v televizi ještě neviděla.

Sama na sebe prozrazuje, že je plná elánu, jenž však velmi rychle vyprchá. Už pět let jí tudíž v garáži stojí nepojízdný Cadillac, jehož se jí zatím nedaří opravit. Dále prý hraje také na kytaru, avšak pouze o samotě, aby toho zážitku ušetřila publikum. Doma má také rozsáhlý zvěřinec. Na prvním místě je v něm pes Gaston čili Gága, připomínající na první pohled karpatského vlkodlaka. Na místě druhém je kůň Lars, který prý Gastona nemá rád a čeká na příležitost, kdy psa pokouše. Součástí zvěřince je i přítel Tomáš, toho času student vysoké školy a též kytarista bigbeatové skupiny Mellow Yellow. Je důležité připomenout, že předchozí přítel Lenky Plačkové se s ní rozešel, neboť neunesl její umělecký úspěch. Zajímavostí je, že všichni členové tohoto zvěřince a navíc i Lenčin bratr Viktor a její babička Boženka mají narozeniny ve stejný den. (Vzhledem k omezené délce života psů a jiných domácích zvířat však nemám tušení, zda pes Gága stále žije.)

Podle vícera pramenů hodlala Sweet Sue již v roce 2000 otěhotnět a věnovat se mateřským povinnostem: "Bude mi šestadvacet a děti bych chtěla, cítím, že to na mě leze jako chřipka. Ale přítel dodělává vysokou. Asi by bylo kruté, aby rovnou hupnul do rodiny." To by bylo opravdu kruté.

Diváci letního dílu Country estrády (30.6. 2002) se mohli přesvědčit, že sny Lenky Plačkové došly naplnění. Podařilo se jí totiž otěhotnět a měsíc před porodem dotáhnout svého vyvoleného k oltáři. O tom mj. svědčí její nové umělecké jméno Lenka Hraj-Plačková. V roce 2004 pak téměř nepozorovaně přivedla na svět dalšího budoucího komika, dcerku Sweet Lauru. Podle vyjádření pro týdeník TELEVIZE (2004) využívá momentálně obě děti k pravidelnému posilování zádových svalů - jedno dítě drží v podpaží a druhé na zádech v krosně. Její aerobní trénink sestává ze squashe a jízdy na lyžích, což jí mimochodem uložil za trest manžel, aby po porodu shodila nadbytečná kila.

Autor: siky25, stettka09

zdroj Osobnosti,cz

Lenku Plačkovou (39) z Čundrcountryshow jsme dlouho neviděli: Poznali byste ji bez brýlí s tlustými skly?

5. června 2015 5:55

Lenku Hraj (39), známou spíše pod příjmením Plačková, znáte z televizního pořadu Čundrcountryshow, kde se objevila v mnoha scénkách, pravda v nepříliš lichotivých rolích, a také z Banjo Bandu Ivana Mládka. Aby byla pro diváka lehce zapamatovatelná, zvolil jí Mládek image s velkými brýlemi s tlustými skly. I díky nim ji na ulici v civilu mnoho lidí nepoznává.

Ve středu před polednem se například pohybovala kolem Divadla U Hasičů, pozornost a zájem kolemjdoucích ale nevzbuzovala. A ani kdyby neměla sluneční brýle, asi byste nezaregistrovali, že kolem vás právě prochází výrazná tvář televizní zábavy konce tisíciletí.

Do Divadla U Hasičů Hraj dorazila na natáčení mimořádného dílu pořadu Tobogán, jenž se obvykle na Dvojce Českého rozhlasu živě vysílá v sobotu před polednem. Natáčení posledního dílu této sezony však proběhlo včera.

K hostům Aleše Cibulky patřili také Mojmír Maděrič, Michal Pavlata a Viktor Sodoma. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář