Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Kořínková

Lenka Kořínková,*2.3.1956 - herečka

 

Lenka Kořínková je česká herečka, zpěvačka a autorka knih o zdravé výživě. Pochází z umělecké rodiny, po studiích na hudebním oddělení pražské konzervatoře vystupvala jako zpěvačka, mimo jiné, také v Divadle Semafor či v Divadle E. F. Buriana. Její osobní divčí půvab jakož i nesporný komediální talent pak způsobil, že byla od počátku své profesionální kariéry velmi často obsazována i ve filmu a v televizi především do komediálních rolí. Byla také poměrně úspěšná i coby zpěvačka na poli popmusic.

V roce 1981 emigrovala společně se svým manželem do Austrálie. Na počátku 90. let se po svém návratu do vlasti pokoušela opět prosadit, ale v nových společenských podmínkách to bylo již dosti těžké. Zahrála si v několika českých filmech. Nicméně společně s různými osobními a existenčními těžkostmi se dostavily také problémy s alkoholismem. V současné době je nejvíce úspěšná coby autorka různých knih a příruček o dietách a o zdravé výživě.

Zdroj Osobnosti,cz

13. června 2013 • 12:00

Lenka Kořínková lituje: Film Holky z porcelánu jí zničil život!

zdroj Aha,cz

5. června 2013 • 05:00

Bývalá alkoholička Kořínková opět v akci: Víno nepiju, nechutná mi!

 
 

„Nesleduje dění kolem, což je asi v pořádku,“ bere Lenčinu neznalost s nadhledem slavná cvičitelka Olga Šípková (44). „Jsem liberální. Je mi jedno, kdo tam bude,“ pokrčí rameny Kořínková. Ta u stolu hosty baví svými historkami ze Sydney i s návratem do Čech.

Do rozpaků ale Lenka soutěžící dostane, když odmítne víno se slovy, že vůbec nepije, protože jí to nechutná. 

 

Autor:  kl

zdroj Aha,cz

5. prosince 2014 • 12:00

Lenka Kořínková přiznala: Pravda o 30 milionech za její knížku!

 

Kvůli životním zvratům se Lenka Holas Kořínková na dlouhou dobu stáhla do ústraní, kde připravovala své knihy a také vyučovala angličtinu. Žádné rozhovory ze zásady nedávala. Nikdy. Nikomu. Důvod je jasný, každý se totiž ptal na jediné – na chlast! Ani teď se do žádných větších mediálních akcí nepouští, ale protože se blíží vydání další její knihy, přece jen se občas novináři promluví.

„Vyrojila se spousta nesmyslů, například, že jsem knihami vydělala třicet milionů. Větší nesmysl jsem v životě neslyšela,“ kroutí hlavou Kořínková. Ta se musela potýkat s nepochopením lidí i v jiných směrech. Třeba kvůli tomu, jak extravagantně se oblékala. Mluví dokonce o vyčlenění ze společnosti! „Chtěla jsem nosit barvy, posmívali se mi a ponižovali mě, chtěla jsem žít, jak jsem žila a to se mnohým nelíbilo a odmítali mě,“ cítí dodnes hořkost Lenka Holas Kořínková.

 

 
 
Lenka Kořínková

Lenka KořínkováProfimedia.cz

Lenka Kořínková nebyla odjakživa pestrobarevnou halucinací: Takhle vypadala před emigrací, dietami a škarpou

12. května 2017 5:55

Životopis Lenky Kořínkové (61) zahrnuje herecké úspěchy v 70. letech, emigraci do Austrálie i porevoluční návrat do vlasti, který nejspíš nedopadl zcela podle jejího očekávání. Excentrická umělkyně vyjadřuje nápaditým oblečením a líčením svou povznesenost nad přízemním vnímáním reality. Podívejte se, jak jí to slušelo v době, než přehodnotila své myšlenky.

 

Ve druhé polovině 70. let patřila Lenka Kořínková k nejobsazovanějším českým herečkám. Zahrála si ve filmech Léto s kovbojem, Žena pro tři muže či pohádce Deváté srdce. Z dob její největší slávy pochází černobílé fotky, na nichž se může pochlubit kadeřemi srovnatelnými s mladou Nicole Kidman (49). Slibně rozjetou kariéru ale ukončila její emigrace do Austrálie.

Po revoluci se Kořínková vrátila do své vlasti a pokusila se navázat na dřívější úspěchy. Na role neměla štěstí, uspěla však jako autorka kuchařek zaměřených na dělenou stravu. Později se příliš skamarádila s alkoholem, což vyústilo v relaxaci ve škarpě. Lenka se naštěstí odrazila ode dna a dnes se věnuje výuce angličtiny. Svět šoubyznysu už ji příliš neláká. Raději v soukromí přemítá o životě a snaží se zkombinovat naprosto neladící oblečení. 

Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář