Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lenka Janíková

Lenka Janíková,*23.4.1979 - herečka, zpěvačka

 

Studium – gymnázium, posléze JAMU, obor muzikálové herectví (2003)

V průběhu studia hostování – Mahenovo divadlo, Polárka, Městské divadlo Brno

Angažmá v MdB od roku 2004

 

Nejraději vzpomíná na role - Hair (Vlasy), Zahrada divů (role Zlotry), Novomanželské apartmá (Irena), Odysseia (Kalypsó), V jámě lvové (Olga), Les Misérables (Bídníci) (Fantina), Tři sestry (Natálie), Pokrevní bratři (paní Lyonsová), Škola základ života (Marta), Mefisto (Barbara), Strýček Váňa (Soňa).

 

Spolupracuje na projektu Listování, který hravou formou představuje nové knižní tituly a jejich autory, se kterým hostuje po celé republice i v zahraničí.

 

Hostování – Divadlo U stolu

 

Pracuje v dabingu i pro Český rozhlas.

 

zdroj Městské divadlo Brno,cz

Lenka Janíková (* 23. 4. 1979)

V jámě lvovéTato sympatická herečka se narodila 23. dubna 1979. Lenčini rodiče byli učitelé a tatínek ji vedl ke zpěvu. Odmalička chtěla tancovat a dodnes ji tancování moc baví. Vystudovala gymnázium s humanitním zaměřením, pak se hlásila na JAMU. Původně chtěla jít studovat činohru, kam se dvakrát hlásila, ale nepřijali ji, a tak napotřetí podala přihlášku i na muzikál, kde si ji do svého ročníku vybrala Zdena Herfortová. Po studiu na JAMU získala několik rolí na různých brněnských scénách. Vyzkoušela si tak například postavy v inscenaci Dom, kde sa to robí dobre (Polárka) nebo ve Snech svatojánských nocí či v Ithace (Mahenovo divadlo). Ve svém nynějším domovském divadle hrála například v My Fair Lady (ze Zelňáku), Libuši, West Side Story, Cabaretu, Romanci pro křídlovku, Vlasech, Máji, Labyrintu světa a ráji srdce či v Oliverovi (Charlotte).

A kde můžeme Lenku vidět dnes? Hraje v těchto inscenacích: Sny svatojánských nocí (Troll a skřet), Zahrada divů (Zlotra), Kdyby tisíc klarinetů (Cecila), Jesus Christ Superstar (První žena), Slaměný klobouk (Helena, nevěsta), Ferdinand, kde ste? (Kristina), Poprask na laguně (Lucietta), V jámě lvové (Olga Sternbergová), Markéta Lazarová (Anna), Deník krále (Holka, narkomanka, bývalá králova milenka), Charleyova teta (Ela), Jánošík aneb Na skle malované (Druhé děvče), Peklo (Street Dance, Stín). Nepřehlédnutelná byla jako skvěle zahraná Kalypsó (Odysseia) a výborně se chopila i činoherní úlohy v postavě Ireny (Novomanželské apartmá).

OdysseiaMimo domovskou scénu účinkuje pod hlavičkou sdružení DIV04 v inscenacích Modrovous (Julia, Anna, Judita, Tanja, Eva, Christiane) a Frida, Frida Kahlo, v Divadle U stolu hostuje Demlově Zapomenutém světle a vystupuje v projektu Listování. Byla také členkou tanečního divadla Maximvs.

Jak je vidět, Lenka dostává stále výraznější a důležitější role a nezdá se, že by jí dělaly potíže. Asi tu tedy máme budoucí hvězdu souboru...
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář