Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristýna Leichtová

Kristýna Leichtová,*14.9.1985 - herečka

 

Kristýna Leichtová je česká herečka, která se narodila v roce 1985 v Plzni, zatím ještě studuje DAMU, i když by ráda později vystudovala animátorství na FAMU. Kromě toho ještě hraje či hrála v několika divadlech - v roli jelena se třeba objevila v prestižním Divadle Na Vinohradech. V roce 2006 ztvárnila jednu z postav v komedii Účastníci zájezdu, natočené na motivy románu Michala Viewegha.

filmy a seriály
2010 - Bastardi
2008 Comeback (Iva)
2007 Světla pasáže(Kačenka)
2006 Účastníci zájezdu (Denisa)
2005 Žralok v hlavě (divka)
2003 Hostel
2012 Gympl s r/učením omezeným

Už během studia hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, kterou absolvovala v roce 2007, účinkovala v menších rolích na pražských scénách (Divadlo komedie, Stavovské divadlo, Divadlo na Vinohradech, Divadlo Na zábradlí, Žižkovské divadlo, Ta fantastika) a současně se představila na filmovém plátně. Hrála v komedii Žralok v hlavě a v prázdninové komedii Účastníci zájezdu.
Zahrála si také v jedné epizodě cyklu Soukromích pastí a v roce 2010 si zahrála ve filmu Bastardi.
Také hrála v seriálu Cesty domů, poručíka Mgr. Terezu Slukovou.

A v roce 2012 se opet objevila na obrazovkach TV Nova v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, kde hraje hlavní roli Denisu Hájkovou.

Věnuje se tanci, zpěvu a výtvarnému umění. Manažerem Kristýny Leichtové je od roku 2008 český producent Roman Roun.
 

zdroj osobnosti,cz

 

Kristýna LeichtováSuper.cz

Kristýna Leichtová, jak ji z Ohnivýho kuřete ani Comebacku neznáme: V pekelných lacláčích hraje holku z 80. let

21. dubna 2017 18:55

Herečku Kristýnu Leichtovou (31) vnímají televizní diváci momentálně jako jednu z hlavních hrdinek seriálu Ohnivý kuře. My se na ni ale byli podívat v divadle, hraje například ve hře zpěváka Kamila Střihavky (52) Tolik hlav.

 

Děj se odehrává v roce 1985 a je hodně o muzice, kterou v té době uctívali mladí lidé. Tím nemyslíme popovou scénu, kdy letěli Dalibor Janda, Kotvald s Hložkem nebo Peter Nagy, ale spíš alternativnější a undergroundovější směry se jmény Vladimír Mišík, ETC anebo Marsyas anebo zahraniční kapely Pink Floyd, Led Zeppelin anebo David Bowie. Co tohle může o generaci mladší Kristýně říkat?

"Mladší sice jsem, to je pravda, ale díky Kamilovi jsme se leccos dozvěděli, hlavně v průběhu zkoušení, takže jsem dost poučená. Já díky tátovi, který je frontman kapely Cop, poslouchala hodně bluegrass. V průběhu věku se to pozměnilo, byla tam rocková a punková hudba, grunge, a teď už je to vážná hudba," popsala svůj hudební vývoj.

A to by ještě zapomněla na muzikály, ve kterých sama také vystupovala, i když si to málokdo pamatuje, a díky nimž se právě s Kamilem Střihavkou seznámila. "Známe se dlouhou dobu z muzikálů v Divadle Ta Fantastika, kde jsme spolu hráli v Obrazu Doriana Graye a Němcové. A právě na jednom muzikálovém zájezdu mi Kamil nabídl roli a já slíbila, že ať už je to cokoli, tak do toho s ním jdu," vyprávěla.

Divadelní role jsou pro Kristýnu větší výzvou než ty seriálové, Tolik hlav je pro ni srdcová záležitost a pochvaluje si i tým. Ačkoli třeba s Janem Dolanským, s nímž ve hře účinkuje, se potkává právě i v Ohnivým kuřeti. "To se sice potkáváme, ale není to takový underground. A určitě jsme si ještě nezevšedněli," smála se. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kocickakrystyna

(frajer, 10. 3. 2021 13:09)

milju tuhle kocku v combacu byla skvela ja ji mam ale nejradsi v serialu ohnivy kure tam byla mnohen vic sexy poustim si ten serial porad dokola kristyna je tak nadherna a pritazliva vzdycky se pri pohledu na ni tak vzrusim ze mi ztvrdne klacek vytahnu si ho z kalhot a zacnu si honit dokud se neudelam vzdycky sem pak celej mokrej jak z ni strasne strikam ach boze miluju ji je nadherna chtel bych se s ni pomilovat