Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristýna Janáčková

Kristýna Janáčková,*4.9.1981 - herečka

 

Kristýna Janáčková se narodila 4. září 1981 ve Vsetíně. Má staršího bratra. Na základní škole prospívala s vyznamenáním a pro spolužáky byla tak trochu šprt. Její rodiče doufali, že se z Kristýny stane doktorka. Už jen kvůli tomu, že oba rodiče jsou lékaři (otec je gynekolog a primář onkologie a maminka porodní asistentka).

Kristýna však už od dětství toužila být herečkou a chtěla jít studovat konzervatoř. Rodičům se to však nelíbilo a nevěřili, že se herectvím uživí.

Po základní škole přišelo Masarykovo gymnázium. Její bratr prospíval s vyznamenáním i na gymnáziu a rodiče očekávali to samé i od Kristýny. Gymnázium však Kristýnu nebavilo. V průběhu gymnázia navštěvovala dramatický soubor a semináře. Přihlásila se na DAMU na alternativní a loutkové divadlo, ale nezvládla přijímací zkoušky. Krátce nato začala hostovat ve zlínském divadle, kde chodila na semináře. V Ostravě však Kristýna nebyla spokojená a odstěhovala se do Prahy.

Zpočátku bydlela u bratra. Začala pracovat ve vinárně Bokovka, kde byl jedním z majitelů režisér Jan Hřebejk. První do filmu ji však obsadil režisér Jiří Strach a to do filmu Ďáblova lest, kde si zahrála studentku archeologie Kláru.

V roce 2005 jsme jí mohli vidět v pohádce Království Potoků jako princeznu Annu. Její však zatím nejdelší seriálová role je Kristýna Tichá v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Autor: monika23, wejja

zdroj Osobnosti,cz


Kristýna Janáčková s partnerem a synem

Kristýna Janáčková s partnerem a synem Foto: Super.cz/ Hermína

Kráska z Cest domů čtyři měsíce po porodu ukázala štíhlou postavu a syna: Tohle je její štěstíčko

23. června 2014 9:55

Herečka Kristýna Janáčková sice už po porodu několikrát vyrazila do společnosti, jednou z toho dokonce i s miminkem na akci Kočárkem Prahou, doposud ale chlapečka stále schovávala. Na hlavu mu dávala plínku nebo deku, až jsme se báli, že by mohl mít synek nějaké potíže.

Ale kdepak, až na jméno Luis Frederik, které mu rodiče bůhvíproč vybrali, je to úplně normální klučina. Když totiž Kristýna s partnerem Martinem Škrabákem vyrazili na odpoledne věnované projektu Teribear Terezy Maxové (42) na podporu opuštěných dětí, konečně se nám podařilo nahlédnout pod boudičku kočárku.

Těhotenství Kristýnu téměř nezměnilo, přibrala necelých deset kilo, a čtyři měsíce po porodu je už dávno opět na své váze. Co nejdříve by se ráda vrátila k práci na seriálu Cesty domů, tak se nechme překvapit, co pro ni scenáristé vymyslí. Zatím ale bude mít určitě celý červenec, stejně jako zbytek štábu, volno. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Kristýna Janáčková

Kristýna Janáčková Hermína

Do téhle roztomilé krátkovlásky z Ordinace i Cest domů byste mateřství neřekli

20. června 2015 11:55

Zatímco některé maminky mateřské povinnosti viditelně zmáhají, herečka Kristýna Janáčková je pravým opakem. Ta od narození syna vypadá lépe a lépe. Také přiznala, že ji mateřství velmi obohatilo. A my dodáváme, že nejen vnitřně.

Když v krátkém vzorovaném overalu pózovala fotografům před začátkem filmu San Andreas, vypadala skvěle a její partner a otec syna s nezvyklým jménem Luis Frederik Michal Škrabák se dmul pýchou. Divit se mu nemůžeme, třiatřicetiletá herečka je vážně kus!

Pozitivní energií hýřila i další herečka známá z Ordinace, Sandra Nováková, kterou zatím naplňuje život jen ve dvou. Spřízněnou duši našla v režisérovi Vojtěchu Moravcovi. 

Jana Hofmanová, Super.cz

Kristýna Janáčková promluvila o nevšedním životním zážitku.

Kristýna Janáčková promluvila o nevšedním životním zážitku.Michaela Feuereislová

Přiznání známé herečky: Víme, proč ušla pěšky stovky kilometrů

26. května 2017 13:50

Několik let toužila poznat samu sebe a teď se jí to prý splnilo! Herečka Kristýna Janáčková má za sebou nevšední životní zážitek, s nímž se svěřila Super.cz. Delší dobu se toužila vydat na pěší pouť do Santiaga de Compostela, ale byla především mámou. Letos si svůj sen zrealizovala.

 

„Vedlo mě k tomu hlavně to, že jsem toužila být sama se sebou po třech letech intenzivního mateřství,“ přiznala nám otevřeně sympatická herečka. Během desetidenní pouti ušla skoro 300 kilometrů. „Šla jsem z Porta. Oficiální délka trasy je 240 kilometrů, ale já šla ve finále minimálně takových 270 kilometrů. Každý den v průměru kolem třiceti kilometrů,“ přiznala nám Kristýna s tím, že výsledek cesty v mnohém předčil původní záměr.

„Tahle pouť mi dala spoustu věcí, řadu odpovědí. Vnitřní klid, sebelásku, sebevědomí. Sílu jít přesně tou cestou, kterou chci jít. Nebrat si nic osobně. Nebát se. Nepodřizovat se. Říct si hrdě, že jsem, jaká jsem. Ty pocity se ani všechny nedají dost dobře vyjádřit slovy,“ řekla Kristýna na autogramiádě světoznámé spisovatelky Lorny Byrne.

Právě tato žena jí svou tvorbou před časem obrátila život naruby. „Prvně jsem Lornu viděla před čtyřmi lety. Letos mi bylo ctí se s ní seznámit a darovat jí dárek z poutní cesty do Santiaga de Compostela, který přijala a měla jej na ruce i během své přednášky, což mě nesmírně potěšilo. Byl to náramek posvěcený přímo v katedrále. Vděčím jí za mnohé,“ dodala herečka. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kristynka je sexy

(frajer, 6. 1. 2021 12:48)

na to kolik meri tak ma fakt nadherny prsa a to me desne rajcuje boze ani sem nevedel jak je tahle kocicka sexy dokud sem ji nevidel nahou sem uplne vzrusenej mam na ni stranou chut mrdal bych ji a nejradsi bych ji vylizal i tu jeji kundicku celou bych ji nejradsi zcakal a postrikal ji do pusinky az by byla cela mokra boze to je kundicka ja ji asi miluju ja ji chci mrdat chci ji mrdat ach boze muj kristynko chci te vosukat

kristynka je sexy

(frajer, 6. 1. 2021 4:09)

tahle kocicka se svlikla v serialu policajti z centra a ukazala svoje bujne nadra musim rict ze na to jak je postavou drobounka tak je fakt hodne sexy tu kdyz jsem videl nahou malem sem si postrikal i monitor od pocitace ten dil kde se svlekla mam stazeny dodnes a pokazdy si u toho pekne zahonim tahle mala kraska by stala za to docela bych ji vosukal a postrikal ji do pusinky ta urcite rada polyka boze to je kocka asi sem se zamiloval mrdal bych ji kazdou noc