Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristýna Fuitová

Kristýna Fuitová,*24.4.1983 - herečka

 

Studentka střední odborné školy specializační, obor cestovní ruch, se věnuje herectví už od svých deseti let, kdy vstoupila do divadelního souboru Bílá síť.

Kristýna Nováková ve filmu debutovala v roce 1996 v VÝCHOVA DÍVEK V ČECHÁCH (r. Petr Koliha), kde na sebe upozornila v roli školačky Agáty. Zde si jí také všiml režisér Jan Hřebejk, který ji pozval na konkurs pro úlohu Jindřišky ve filmu Pelíšky.

Hrala ve filmech:
Ro(c)k podvraťáků (2006) .... Šárka
Rána z milosti (2005) (TV) .... Marta
Pátek čtrnáctého (2002) (TV)
Pelíšky (1998) .... Jindřiška
Kinetická encyklopedie všehomíra (1998) (TV)
Výchova dívek v Čechách (1997) .... Agáta

Kromě dvou celovečerních filmů se Kristýna objevila také v dokumentu MŮJ DŮM, MŮJ HRAD (1997, r. Pavel Fojtík) a účinkovala rovněž ve filmu JAK JSME NATÁČELI S TOMEM (1997, r. Moris Issa) - vítězném snímku mezinárodní přehlídky CIAK Junior, kde soutěží krátké filmy natočené podle dětských námětů.

Vidět ji můžeme i na divadelních prknech. Hraje například ve Studiu Dva (Dámská šatna, Zdravý nemocný, Absolvent).

Je vdaná za režiséra Jaroslava Fuita a 25. listopadu 2009 se šťastným manželům v pražské porodnici v Podolí narodila dcerka Rozárie.

O KRISTÝNINÝCH ROLÍCH:

Divadlo:
ABSOLVENT (hraje zde od roku 2007)
V komedii Absolvent můžeme Kristýnu vidět jako poslušnou dceru svých rodičů Elaine Robinsonovou, hodnou a naivní studentku, která se v průběhu představení promění v samostatnou dívku s vlastním názorem, která ví, co chce. Hlavní hrdina Benjamin si ji zde chce totiž vzít, ona ale odmítá, protože nedokáže unést pravdu o jeho poměru s její matkou - paní Robinsonovou. Aby však rodičům dokázala, že již není tou malou, poslušnou holčičkou, dá nakonec Benjaminovi přednost před svatbou s medikem Frankem.

ZDRAVÝ NEMOCNÝ (premiéra:30. 6. 2008)
Ve slavné Moliérově komedii s názvem Zdravý nemocný hraje Kristýna mladou dceru hlavního hrdiny Agrana - Angeliku, dívku na vdáváni. Její otec ji za muže vybral syna doktora Zdeňka - Tomáše. Když jí to sdělil, Angelika měla radost, s přednědčení, že jde o jejího milého Kleanta. Když ale zjistí, že o Kleanta nejde přejde ji radost a odmítá si Tomáše vzít. Její otec ale řekne, že když si Tomáše nevezme, půjde do kláštera, kam už ji chce dávno poslat její macecha. Kleant k ní ale bude chodit dále, převlečený za záskok jejího učitele hudby. Ze sňatku s Tomášem ale nakonec sejde a otec Angelice a Kleantovi bránit nebude.


 

 

Autor: adik18

Zdroj Osobnosti,cz

Polibek do vlasů a rozzářené tváře: Jindřiška z Pelíšků si vyrazila s manželem, se kterým má už dvě děti

21. prosince 2014 18:51

Herečku Kristýnu Fuitovou-Novákovou známe od roku 1999 díky Pelíškům asi všichni. Tenkrát, když se se svým filmovým otcem Jiřím Kodetem přela o to, zda jedí noky, či knedlíky jí bylo šestnáct let. Dnes je z ní jednatřicetiletá žena režiséra a maminka dvou děvčátek. Ale aby nedošlo k omylu - žena režiséra se nerovná žena v domácnosti, Fuitová pracuje naopak velmi aktivně, hraje ve filmech (Líbánky například) i v divadle (Soukromý skandál).

 
Díky práci také potkala svého muže Jaroslava Fuita. Nejdřív si ji vybral do absolventského filmu (vystudoval režii na FAMU), o pár let později ji přizval ke spolupráci na filmu Dvojka. Z jeho natáčení už vyšli jako pár.

Manželé spolu mají dvě dcery - čtyřapůlletou Rozárku a roční Mariánku. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

Od doby, kdy natáčela Pelíšky, se příliš nezměnila.

Od doby, kdy natáčela Pelíšky, se příliš nezměnila. Michaela Feuereislová

Jindřiška z Pelíšků vypadá stále jako teenagerka. Spíš než herectví jsou pro ni důležité její dvě dcery

6. ledna 2017 14:04

V posledních letech pro ni byla zásadní životní role maminky a herecké úlohy byly spíše na druhé koleji. Na práci ale Kristýna Fuitová Nováková nezanevřela a nyní ji budete pravidelně vídat v kriminálním miniseriálu z vesnického prostředí Temný kraj na Primě.

„Tahle role pro mě byla po mé mateřské pauze natolik zajímavá, že jsem moc dlouho neváhala a s radostí šla do toho. K mému rychlému rozhodnutí přispěla skutečnost, že se nejedná o žádný nekonečný seriál, ale uzavřenou dvanáctidílnou minisérii,” říká maminka sedmileté Rozárie a tříleté Marianky a jedním dechem dodává: „Herectví nestavím na stejnou rovinu jako mateřství. To u mě vždy vítězí.”

Jsou hereččiny dcery jejími fanynkami? „Ony to moc neprožívají, když je máma v televizi, tak ta starší kolem obrazovky většinou projde bez povšimnutí. Spíš to řeší ta mladší, pro kterou je to přece jen stále něco nezvyklého. Vlastně ji baví sledovat maminku a pořád by si mě chtěla na internetu pouštět dokola, moc ji to baví,” směje se Kristýna.

Sympatická herečka si nedovede představit, že by její děti v době její zaneprázdněnosti hlídal někdo cizí, a proto ani nevyužívá služeb chůvy. „Naštěstí jsem si nikdy nemusela platit nikoho cizího. Vždycky to je taková kooperace několika lidí. Většinou hlídá manžel, moje maminka nebo sestra. Naštěstí se to drží v rodině.”

A dá se už odhadnout, jestli půjdou holčičky v maminčiných šlépějích? „Ta starší je docela introvert, ale mladší dcera je docela éro. Stále tančí, zpívá, se všemi se seznamuje,” říká Kristýna Fuitová Nováková. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
Herečka vešla ve známost díky roli v komedii Pelíšky.

Herečka vešla ve známost díky roli v komedii Pelíšky. Michaela Feuereislová

Osmnáct let od natočení Pelíšků se skoro nezměnila. Nevadí Kristýně Fuitové Novákové, že se role Jindřišky už nikdy nezbaví?

14. ledna 2017 16:21

Kristýna Fuitová Nováková, kterou nyní budete moci pravidelně vídat ve dvanácti dílech televizní krimisérie Temný Kraj, se do paměti diváků - pravděpodobně - vryla jako Jindřiška z Pelíšků. Neobává se herečka, která se po téměř osmnácti letech od natáčení legendární české komedie fyzicky nezměnila, zaškatulkování a tedy podobného osudu, jaký potkal Petru Černockou díky Saxaně?

„Nemá cenu proti tomu bojovat, ani nemám jak. Byl by zázrak, kdyby se mi podařilo natočit úspěšnější film, než jsou Pelíšky,” míní Kristýna.

„Dřív mě štvalo, že lidi ve mně viděli jen Pelíšky a nevnímali jinou práci, kterou jsem udělala. Teď už to vnímám tak, že jsem hrdá na to, že jsem ten film dělala. Nevadí mi na to koukat, vzniklo to totiž tak dávno, že už ani nevnímám, že tam hraju, a spíš se bavím tím humorem," dodala Kristýna Fuitová Nováková. 

Jiří Čeladník , Super.cz

Kristýna se rozešla se svým manželem Jaroslavem.

Kristýna se rozešla se svým manželem Jaroslavem. Michaela Feuereislová

Soukromý veletoč Jindřišky z Pelíšků: Rozešla se s manželem a otcem svých dvou dcer

20. března 2017 10:57

Zásadní životní zlom a nové začátky s dvěma dcerami! Tak v tuhle chvíli podle všeho vypadá soukromý život představitelky Jindřišky z kultovních Pelíšků, herečky Kristýny Fuitové Novákové, která se rozešla se svým manželem a otcem svých dvou dcer, režisérem Jaroslavem Fuitem.

„Ano, vím o tom, rozešli se a už spolu nežijí,“ řekl Super.cz zdroj z televize Prima, kde herečka momentálně hraje v divácky úspěšném seriálu Temný kraj. Sama herečka se k rozchodu vyjadřovat nechce. V rozhovoru pro Ona Dnes ale nedávno přiznala, že se s dcerami přestěhovala a zařizuje si nový byt.

„Marianka to snáší výborně, ta zvládne všechno, přesun vůbec neřeší. Má stejnou postýlku, stejné hračky, stejnou mámu, tak co. Rozárka si všechno víc uvědomuje, ale doufám, že si zvykne brzo,“ uvedla herečka, kterou kromě televize můžete vidět v divadle Studio DVA například v představení Funny Girl. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

Kristýna Fuitová Nováková zářila jako sluníčko.

Kristýna Fuitová Nováková zářila jako sluníčko.Michaela Feuereislová

Ta se ale vyletnila: Takhle to usměvavé Jindřišce z Pelíšků sluší se světlejšími vlasy a v růžových šatičkách

25. srpna 2017 17:35

Představitelka Jindřišky z kultovních Pelíšků Kristýna Fuitová Nováková (34) se objevila na otevření motýlího domu v pražském hračkářství, na které se tematicky oblékla do veselé barvy.

 

V růžových šatičkách a se světlejším odstínem vlasů, než jsme u ní zvyklí, to sympatické herečce moc slušelo.

Kristýna vždy vypadala mnohem mladší, než ve skutečnosti je, ale se současnou vizáží to ještě více vyniklo.

Fuitová Nováková se sice díky zmíněným Pelíškům proslavila už v šestnácti letech, ale tím její herecká kariéra rozhodně neskončila.

Diváci si ji pamatují například z dalšího Hřebejkova filmu Líbánky nebo jako sestřičku z Ordinace v růžové zahradě. A co se týče divadelních jevišť, vídáme ji nejčastěji na prknech divadla Studio DVA. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

 
 

Časová osa článků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář