Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klára Issová

Klára Issová,*26.4.1979 - herečka, dabérka

 

Klára Issová se herectví věnuje od svých 6ti let, nejdřív v dramatickém kroužku u profesroky H. Kostečkové a po úspěšném složení talentových zkoušek studovala dalších 6 let na Konzervatoř Praha.

Velmi brzy přišly nabídky na filmové role - v r. 1995 natočila Indiánské léto (r. S. Gedeon), následovala Nejasná zpráva o konci světa (r. J. Jakubisko), za kterou dostala Českého lva (za vedlejší roli), Co chytneš v žitě, Anděl Exit, Královský slib. Hrála v mnoha TV inscenacích a pohádkách (spolupráce s režiséry V. Janečkovou, H. Bočanem, J. Strachem, D, Kleinem, K.Kachyňou), např. seriál Lékárníkových holka, Slavík, Genij vlasti, Na zámku a další.

Díky výborné znalosti angličtiny a také talentu dostala získala role v několika zahraničních filmech, které se točily v ČR, jako např. Johanka z Arku, Duna a Děti Duny, Deník Ann Frank a dalších. V červnu 2005 točila v Londýně britský seriál Rose and Maloney. Je členkou Divadla pod Palmovkou, kde vytvořila role např. v inscenacích Amadeus, Výstřely na Broadwayi, Ubohý vrah, Pohled z mostu, Kean. (spolupráce s režiséry P.Kracik, J. Hřebejk). Hraje také v A-studiu Rubín v inscenacích Služky a Veřejné oko, ve vlastní produkci. V roce 2005 se objevila v roli Panny Marie ve filmové pohádce Anděl páně (režie Jiří Strach)

Naposledy se Klára Issová objevila v cyklu TV Nova Soukromé pasti.

Český lev:
Anděl Exit (2000) - nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli - nominace
Nejasná zpráva o konci světa (1997) - nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - vítěz
Indiánské léto (1995) - nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli – nominace

Autor: eslash

zdroj Osobnosti,cz

Éterická brunetka, které její neméně slavná příbuzná přebrala chlapa, se mezi lidi nelíčí: Může si to dovolit?

29. června 2014 14:55

Herečka Klára Issová vypadá navzdory ubíhajícím létům tak nějak pořád stejně. Zvlášť když se nenalíčí, což s oblibou dělá, působí, také díky droboučké postavě, jako holčička.

V jejím případě to však není nic proti ničemu, neboť má tvář, která ‚malovat‘ nepotřebuje. Na divadelních prknech si líčení beztak užije až nad hlavu.

Klára byla jedním z gratulantů, kteří v Divadle Na Jezerce herečce Věře Kubánkové potřásli pravicí a poblahopřáli zdraví a štěstí k blížící se devadesátce. Mezi další patřili třeba principál divadla Jan Hrušínský s manželkou Miluší Šplechtovou či herec Petr Vacek. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

2. dubna 2015 • 12:00

Životní úspěch Kláry Issové: Uchvátila miliony Američanů!

Klára Issová
Klára Issová (Foto Aha! – Roman Souček, Česká televize)
 
 Pro tuhle roli se zřejmě narodila. Klára Issová (35) si zahrála pro americkou stanici National Geographic Máří Magdalénu. A svou krásou okouzlila u obrazovek bezmála čtyři miliony diváků!

 

 

„Mám velkou radost, když na tyhle fotky koukám. Bylo to úžasné natáčení,“ okomentovala herečka snímky z Maroka, kde se točilo. Tříhodinový film o Ježíšově smrti s názvem Killing Jesus (Zabíjení Ježíše), ve kterém ztvárnila hlavní ženskou roli, slaví v Americe obrovské úspěchy. Jeho premiéra totiž přitáhla k obrazovkám 3,7 milionu diváků, což je nejvíce v historii této televizní stanice.

Snímek se bude vysílat ve 171 zemích včetně České republiky. Pro Issovou je to dosud největší herecký úspěch v zahraničí.

 

Po pětatřicítce ještě zkrásněla: Nádherná herečka se syrskými kořeny drží každý měsíc 4denní půst

1. listopadu 2015 16:05

Herečka Klára Issová je rok od roku krásnější. Může za to její životní styl, jehož podrobnosti nám prozradila. A nezní to úplně nepříjemně. Tedy až na každoměsíční půsty, které si ordinuje vždy kolem úplňku.

"Své rituály krásy vám ráda popíši. Myslím si, že to všechno začíná z nitra. Před několika lety jsem propadla józe a právě z jógy jsem převzala některé rituály. Ať už je to očista těla nebo půsty během úplňku, samozřejmě cvičení, patří k tomu i ajurvéda, miluju i masáže. A také kosmetiku, která voní," vypočítala.

Vůně používá i terapeuticky. "Zjistila jsem, že vůně mají kouzlo. Člověka třeba uklidní, nebo naopak povzbudí. Na to je v zimě třeba skvělý pomeranč a večer se třeba mažu růžovým olejem, který zklidňuje," radí.

A jak vypadají její půsty? "Začínám několik dní před úplňkem. Ne že bych nejedla vůbec, ale jím například nějakou jednodruhovou stravu, rýži nebo zeleninové vývary. Ale není to jen o jídle, člověk by se měl celkově zklidnit. Vypnout televizi, telefon, nekoukat na Facebook. Celkově naladit mysl a meditovat," vysvětlila.

V současném hektickém světě se to dá ovšem jen těžko zvládnout. "Většinou si naordinuji čtyři dny. Ty první dny to je boj, protože mysl pořád běží a nechce se jí vypadnout z rytmu, na který je zvyklá. Ale pak se prolomí a musím říct, že právě aromaterapie mi hodně pomáhá. Ležím doma, koukám z okna na nebe a na mraky a je mi příjemně. Od pátku do pondělí," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Čerstvě zamilovaná herečka po letech dorazila do Varů po boku muže.

Čerstvě zamilovaná herečka po letech dorazila do Varů po boku muže.Michaela Feuereislová

Klára Issová je po letech konečně zamilovaná: Svého přítele přijela představit do Varů. Takhle jim to sluší

30. června 2017 15:00

Už jsme se báli, že zůstane starou pannou, nebo dala přednost vlastnímu pohlaví. Roky po rozchodu s režisérem Davidem Ondříčkem se totiž po boku krásné herečky Kláry Issové neobjevil žádný muž. Ale konečně je to tady. Klára je zamilovaná.

 

Nového partnera přijela představit na zahájení karlovarského filmového festivalu. Z branže ale její přítel není, pracuje pro jednu britskou firmu. A Kláře jejich vztah prospívá nejen na duši, ale i na těle. Jakub, jak se její kluk jmenuje, je totiž velký sportovec, miluje lezení po umělých stěnách a box a Klára s ním jeho vášeň sdílí.

Podle informací Super.cz je vztah čerstvý, pár spolu není ani půl roku. Ale působí jako sehraná dvojice. "Viděl jsem se s ním asi pětkrát, je to velký sympaťák a chytrý chlap," svěřil nám stylista Dušan Chrástek, jenž zamilované hrdličky na slavnostní opening festivalu bude oblékat.. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

Sestřenice Martha a Klára Issovy spolu po šesti letech zase mluví.

Sestřenice Martha a Klára Issovy spolu po šesti letech zase mluví.Michaela Feuereislová

Rozhádané sestřenice Issovy spolu po letech promluvily: Martha před lety Kláře přebrala přítele, ta jí teď odpustila

1. července 2017 12:56

Léta spolu nekomunikovaly. Když před mnoha lety přebrala Kláře Issové její sestřenice Martha Issová přítele, producenta Davida Ondříčka, Klára s milou sestřenkou skoncovala. Těžko se jí divit. Nyní to vypadá, že jsou staré křivdy pryč a Klára své sestřenici po šesti letech odpustila.

 

Zřejmě za to může i to, že i ona zase září štěstím. Léta jsme ji nevídali po boku muže a letos na filmový festival do Karlových Varů přijela s novou lásku, přítelem Jakubem.

"Moc si to užívám. Je to krásné. Budeme tu do neděle, protože já brzy začínám točit nový film," řekla Super.cz Klára, která se na červeném koberci fotila nejen s pohledným partnerem, ale také se sestřenicí Marthou a jejím partnerem Davidem Ondříčkem.

"Chtěli jsme všem dát jasně najevo, že mezi námi nejsou žádné spory," dodala s úsměvem Issová. 

Gabriela Wolfová , Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář