Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kateřina Petrová

Kateřina Petrová,*16.10.1973 - herečka

 

Po ukončení střední školy nastoupila do angažmá v Karlových Varech, kde si po dobu dvou let zahrála mnoho hezkých rolí. Potom ji angažoval Otomar Krejča do divadla Za branou II (Duňaša-Višňový sad,Blanca-Karmelitky atd.). Po zrušení divadla si zahrála v čin. klubu (Irina-Tři sestry), v divadle Na zábradlí (Kolombina-Létavý lékař) a v příbramském divadle (Winifred-Lim. Joe). Po mateřské dovolené nastoupila do angažmá v divadle ABC (Patricie-Bez obřadu,Jeptišky,Gwend.-Jak je důležité míti Filipa,Prieciezku- Frederick, dvojroli- Zmatení jazyků a spoustu dalších rolí).
V současné době byla Kateřina obsazena do hry Michala Dočekala-" Co se stalo, když Nora opustila manžela" v Národním divadle, věnuje se dabingu a jezdí s představením "Dva muži v šachu". Natočila několik inscenací (Živnostník atd.) a v seriálu "Ordinace v růžové zahradě" ztvárňuje roli Adély Danišové.

Narodila se v Ostrově a žila s dvěma sourozenci. Teď má dvě dcery a manžela. Oblíbené barvy jsou modrá a oranžová.

Autor: tokisha

zdroj Osobnosti,cz

Po maturitě na gymnáziu začala svou divadelní dráhu jako herečka-elévka v roce 1992 v karlovarském Divadle V. Nezvala, kde si zahrála mimo jiné Dorotku ve Strakonickém dudákovi nebo Winifred v Limonádovém Joeovi. Po roce odešla na pozvání Otomara Krejči do Divadla za branou II (nastudovala tu např. Duňašu (Višňový sad), Blanche (Dialogy karmelitek), kde působila až do zániku divadla.

Po roce 1996 byla ve svobodném povolání a hostovala na různých scénách – v Činoherním klubu ji mohli diváci vidět jako Irinu ve Třech sestrách, v Divadle Na zábradlí hrála Kolombínu v Létavém lékaři, v příbramském Divadle A. Dvořáka si zopakovala roli Winifred v Limonádovém Joeovi. Posléze (po mateřské dovolené) nastoupila do angažmá v Městských divadlech pražských (2003-07; byla zde např. Soňou a Sárou v Bevellově Zmatení jazyků, Elou Delahayovou v Thomasově Charleyově tetě, Baronesou Fairfaxovou ve Wildeově hře Jak je důležité míti Filipa, Patricií ve Vilfridově Bez obřadu či Preciézkou v Schmittově Frederickovi).

V současné době (po další mateřské dovolené) není ve stálém angažmá, ale hraje Biancu v agenturním zájezdovém představení Horníčkových Dvou mužů v šachu. Mimo divadelní prkna se hodně věnuje dabingu, objevuje se i v televizních inscenacích (nyní např. v Ordinaci v růžové zahradě).
 

zdroj ND Praha

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář