Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kateřina Lojdová 1

K|ateřina Lojdová,*2.3.1961 - herečka

 

Vystudovala herectví na DAMU a produkci a řízení na FAMU. Pochází z umělecké rodiny (matka výtvarnice, otec hudebník).

V letech 1992-1996 byla poslankyně za ODS. Před časem si vyzkoušela práci šéfredaktorky jednoho časopisu: "Zkušenost to byla výborná zjistila jsem, že bych se mohla život i tímhle způsobem, aniž bych se musela stydět podepsat."

Před 15 lety pověsila herectví na hřebík. Přesto po ní chtějí dodnes lidi na ulici podpis. Pamatují si ji jako partnerku Jiřího Lábuse z komediální série Zdeňka Trošky Slunce, seno.....

"A to jsem v Hošticích točila před pětadvaceti lety! Měla jsem jiná kila a žádné vrásky." diví se proslulosti své role inženýrky Gábiny Tejfarové. Popularita se vrací ve vlnách, po každé repríze komedií nebo dětského filmu Chobotnice z druhého patra, kde hrála laborantku Elišku.

Hereckou kapitolu uzavřela v roce 1992, kdy vstoupila do politiky. Pracovala i jako poradkyně ministra životního prostředí Jana Skalického.
Doma zůstala z vlastního rozhodnutí, ostatně být žena v domácnosti s dvojčaty je také další herecká role. Maxovi a Káře je dnes osm. O návratu k herectví neuvažuje i když .... Herečka ve mně i po těch letech pořád žije.

Od 1. po 4. sérii dabovala postavu Phoebe Halliwell ze seriálu Čarodějky.

Autor: praziv, veverka08

zdroj Osobnosti,cz

Kateřina Lojdová po příchodu do předsálí kina Lucerna s manželem Michelem Fleischmannem

Kateřina Lojdová po příchodu do předsálí kina Lucerna s manželem Michelem Fleischmannem Michaela Feuereislová

Čas běží jako bláznivý. Sledujte dámu s modrou šálou, je to „inženýrka jedna tříbarevná“ ze Slunce, seno...

30. ledna 2015 5:55

Pokud byste tuto paní potkali jen tak na ulici, nejspíš by vám byla povědomá. Až když byste se jí pořádně zadívali do obličeje, trklo by vás, že se díváte na Kateřinu Lojdovou (53), představitelku inženýrky Gábiny Tejfarové z třídílné komedie Slunce, seno... Nebo ne?

 
 
 

Naposledy se Lojdová objevila na veřejnosti v úterý večer, když po boku svého manžela Michela Fleischmanna dorazila na českou premiéru filmu Kód Enigmy s Benedictem Cumberbatchem v ústřední roli.

Zájmu i tváří, které na veřejných akcích s přítomností médií nelze jindy příliš vidět, se nedivíme. Film má velké ohlasy a Cumberbatch je za svůj výkon dle kritiků horkým favoritem na Oskara. 

 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář