Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karin Babinská

Karin Babinská,*27.6.1974 - herečka

 

Narodila se v Brně, moravské metropoli 27.6.1974 a prožila zde i své dětství. V průběhu školních let si již jako jedenáctiletá v roce 1985 zahrála v televizní inscenaci Podivná znamení, podivní hosté, školačku Danu /1985, rež. Miloš Bobek/. Ve stejném roce se objevila pod režijním vedením Vlasty Janečkové v komediálně laděném televizním seriálu My holky z Městečka.

Ještě na gymnáziu, které absolvovala v roce 1993, již byla pevně rozhodnuta, že se po maturitě přihlásí ke studiu na pražskou FAMU. Jako osmnáctiletá byla přijata ke studiu oboru filmová a televizní režie. Ve svém studijním ročníku absolvovala společně s pozdější režisérkou Jahannou Steiger. Během studia natočila mimo několik reklamních a charitativních spotů, také úspěšné krátké filmy. Mezi nezdařilejší patří film Jakub a Veronika /1996/, který byl oceněn na mezinárodních filmových festivalech. V roce 1999 zdárně završila svá vysokoškolská studia a přes deset, které zasvětila režijní i scénáristické práci, se propracovala ke svému prvnímu celovečernímu hranému filmu Pusinky /2007/.

V roce 2013 přišel do kin filmový příběh Křídla Vánoc /2013/, příběh o obyčejných lidech. Mimo scénáristickou činnost je také producentkou filmu Pusinky. Z podnětu amerického producenta Ricka McCalluma připravuje scénář k novému filmu.

Erkul

Autor: Erkul


zdroj FDb,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář