Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamila Špráchalová

Kamila Špráchalová,*5.9.1971 - herečka, dabérka

 

Vystudovala pražskou konzervatoř a již za studií hostovala v Divadle Na Vinohradech. Po jejím absolvování a krátkém působení v Divadle Na Starém Městě nastoupila v roce 1992 do Divadla ABC. Stalo se tak na základě úspěšné školní inscenace Manon Lescaut a stejný osud potkal i její spolužáky - Sabinu Laurinovou a Zdeňka Hrušku.

Věnuje se dabingu. Jejím hlasem promlouvají zahraniční herečky v řadě filmů.

zdroj Osobnosti,cz

  23. září 2014 • 05:00

Herečka Kamila Špráchalová zhubla bez cvičení 10 kilo: Žádné diety, žádné spalovače tuků!

Kamila Špráchalová zhubla 10 kilo a váhu si chce udržet.
Kamila Špráchalová zhubla 10 kilo a váhu si chce udržet. (Foto Aha! – Martin Hurda, Marek Pátek)
 
 
 

Hubnoucí dabérka se serveru Super.cz svěřila, že nepatří k přirozeně hubeným ženám a váhu si musí hlídat. Bez omezování v jídle by totiž vážila metrák! Všechno začalo poradou s odborníkem. „Našla jsem si úžasnou výživovou poradkyni Ladu, a ta mě dala do kupy. Respektovala, že nechci žádné umělé koktejly a tyčinky, ale jíst normální jídlo, i když v jiném dávkování a zdravější,“ vysvětluje Špráchalová.

Pak není než nic jednoduššího, než získané rady použít v praxi. „Takže když dělám pro rodinu například svíčkovou, odeberu si pro sebe část omáčky ještě před zahuštěním, a zatímco kluci dostanou čtyři nebo pět knedlíků, já si vezmu maximálně jeden a dojím se zeleninou,“ popsala svoji hubnoucí strategii Super.cz.

Kromě toho, si také musí hlídat denní příjem bílkovin a sacharidů a všechno pečlivě přeměřuje. Ale to už jí jde také od ruky a do budoucna si chce udržet takovou postavu, jako má nyní. „Jsem úplně spokojená, hubnout dál nechci. Ale taky nechci mít metrák. A kdybych se nedržela, ručička na váze by šla rychle nahoru,“ uzavírá spokojená herečka.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

Známá česká herečka má postiženou neteř. Jí i dalším přijela upéct cukroví

21. prosince 2014 13:38

Herečka a dabérka Kamila Špráchalová je již několik let patronkou pražského Domova svaté rodiny, kde pečují o lidi s mentálním postižením. Aby lidem pobyt v domově zpříjemnila, dováží jim po domácku vyrobené pokrmy. Patronkou domova se Kamila stala proto, že se v domově starají mimo jiné také o její neteř Kláru, jejíž mentální postižení způsobila lékařská nedbalost.

 
 
 

Protože Kamila ráda peče, rozhodla se dopřát to nejlepší také lidem s mentálním postižením. „Nedávno vznikla v domově nová kavárna, která má napomáhat tomu, aby lidé z Domova svaté rodiny přicházeli do kontaktu s veřejností. A protože jsem chtěla nějak pomoci a mám ráda bio, začala jsem do této kavárny dovážet po domácku vyrobené bio zákusky, které si klienti zamilovali,“ vysvětlila.

„Spousta lidí se pořád naváží do biopotravin s tím, že je to výmysl. Já tomu ale opravdu věřím. Už od malička vařím dětem z kvalitních biopotravin a kluci nikdy nebyli nemocní, takže pořád museli chodit do školy. I když ostatní děti měly chřipku, tak oni nikdy nic,“ uzavřela. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 
 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář