Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jorga Kotrbová

Jorga Kotrbová,*26.4.1947 - herečka, dabérka

 

Vystudovala herectví na DAMU. V roce 1993 přišla do Divadla Na zábradlí z Realistického divadla (nyní Švandovo divadlo), kde působila od svého absolvování.

Ve filmu začínala jako čtrnáctiletá (Trápení, r. Karel Kachyňa, 1961), následovala řada dalších rolí (např. Utrpení mladého Boháčka, Půlnoční kolona, Pátek není svátek, V podstatě jsme normální, Dva muži hlásí příchod). Princeznu si zahrála v televizní pohádce Zlatovláska a ve filmu Honza málem králem. Renomé získala také jako dabérka (seriál M.A.S.H.).

V Divadle Na zábradlí ji můžete vidět jako Vojnickou v Čechovově Strýčku Váňovi, Paní Liebigovou v Náměstí Hrdinů Thomase Bernharda, Sadie Kirkwoodovou v Perfect Days a Marii v PUSH-UP 1-3.

zdroj Osobnosti,cz

27. března 2015 • 05:00

Trápení Jorgy Kotrbové (67): Dluhy, ostuda, zákazy vstupu! Co se děje?

Jorga Kotrbová jako Zlatovláska s Petrem Štěpánkem.
Jorga Kotrbová jako Zlatovláska s Petrem Štěpánkem. (Foto Aha! – Karel Kopáč, ara)
 
 
 
 
 

Taková ostuda! Dcera bývalých hereckých manželů Jorgy Kotrbové (67) a Zdeňka Žáka (62) odmítla zaplatit účet v hospodě, a slavní rodiče aby se teď hanbou propadli. Na všech dveřích restaurace v severočeské obci Hajniště totiž visí cedule, že Julie Žáková a její partner jsou v lokále nežádoucí!

 
 
 
 
 

„Nechceme je tady, tohle je přece sprosté chování,“ řekla deníku Aha! spolumajitelka restaurace U Nádraží Lada Kotláriková (31) a vysvětlila, jak se věci seběhly. Julie bydlí nastálo kilometr od Hajniště na matčině statku v Ludvíkově pod Smrkem s místním starousedlíkem Jiřím Novákem. Právě s ním má půlroční dcerku.


„Kosťovi, tak se tady Novákovi říká, zemřel otec a u nás v restauraci, protože v Ludvíkově žádná není, si objednali pohřební hostinu,“ popisuje hostinská s tím, že se tam vystřídalo asi 30 lidí. „Jedli, pili, opili se, byli na mě potom i děsně sprostí. Když jsem na nich chtěla zaplatit účet asi 6000 korun, řekli že, žádný nemají, a proto ho ani nezaplatí. Oni ho ale původně na stole měli a sbalili ho, to vím jistě,“ pokračuje Kotláriková.Juliina matka Jorga prý o ničem nevěděla, protože odešla brzy. „Byla vždycky velmi milá a slušná. Vždycky, když z Prahy přijela autobusem, stavila se nejdřív u nás a dala si svůj oblíbený katův šleh,“ prozradila spolumajitelka. Od incidentu, od kterého uběhl už minimálně rok, se prý herečka ale v hospodě už neobjevila. „Myslím, že paní Jorga o tom, že tu Kosťa nezaplatil, ani neví. Nechodí sem asi jenom proto, že jí to doma vysvětlili jinak a zloděje udělali z nás. Opravdu nevím,“ dodala Kotláriková. A co na to samotná představitelka legendární Zlatovlásky? „Nezlobte se, já se k ničemu vyjadřovat nebudu,“ řekla Aha!. A nevyjádřil se ani nikdo další z rodiny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář