Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jindra Bartošová

Jindra Bartošová*26.5.1962 - herečka

Zelenooká romantička se zářivě živým pohledem Jindra Bartošová se narodila v Praze 26.5.1962. Ve svém ranném mládí navštěvovala krátce lidovou školu umění, kde se zaměřovala většinou na zpěv a divadelní hru. V tomto období její oblíbenou zálibou byla také skicová malba a jízda v tramvajích po Praze. Začátkem druhé poloviny sedmdesátých let se podařilo Jindře projít konkurzem na celovečerní rodinný film LEŤ PTÁKU, LEŤ! z roku 1978, kde si zahrála roli Markéty a zároveň tím i započal její debut u filmu. Na konci sedmdesátých let pak na sebe výrazně upozornila široké publikum v dramatickém televizním seriálu ZKOUŠKY Z DOSPĚLOSTI (1979) v roli trochu naivní a zasněné Lucie.

Nadějně vypadal film EVO, VDEJ SE!(1983) s komediálním nádechem, který natočila režisérka Jaroslava Vošmiková. V tomto filmu si Jindra Bartošová zahrála svou jedinou a zatím poslední hlavní roli u celovečerního filmu. Příběh tohoto snímku se točí okolo mladé učitelky, která se osamostatňuje a pokouší navázat vážný vztah. Během osmdesátých let se pak Jindra ještě ukazuje v menších rolích ve filmech ( V HLAVNÍ ROLI OLDŘICH NOVÝ, V PODSTATĚ JSME NORMÁLNÍ a PRODLOUŽENÝ ČAS). Po absolvování Pražské konzervatoře (1983) získala angažmá v divadle Semafor (Případ Eleonora, Dr. Johann Faust, Smutek bláznivých panen), kde hrála a skvěle zpívala.

Na konci osmdesátých let Jindra vystupuje už jen v televizních pohádkách, kde většinou hraje kladné role ( MARUŠKA, KOUZELNICE OD KŘÍDOVÉHO POTOKA a ČERTOVA SKÁLA). Příležitostně také dabovala zahraniční filmy na Barrandově a v České televizi ( Bolest lásky, Americká manželka, Muž bez domova, Tři dny Kondora, Buď nevěrná a nedívej se s kým ). V devadesátých letech se Jindra Bartošová odstěhovala do finských Helsinek, kde žije s filmovým stříhačem Emilem Ptáčkem.

_ "Kinolístek" _

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář