Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslava Stránská

Jaroslava Stránská,*6.6.1969 - herečka

 

Jaroslava Stránská se narodila 6.6.1969 v Praze. Vystudovala státní konzervatoř Na Rejdišti 1, Praha 1. Obor hudebně dramatický.

Divadelní praxe:
Národní divadlo, divadlo Ná Zábradlí, divadelní studio Osma, divadlo Jiřího Srnce, divadlo Pohádka, divaldlo Brodway, divadlo Liduška.

Televizní praxe:
vysílání pro děti a mládež, pohádky, filmy, povídky pro děti

Reklamy:
Persil, Activia, ČT1 shoot

Autor: tynuskagirl

zdroj osobnosti,cz

1. května 2013 • 12:00

Hrušínského holky z Discopříběhu: Vypátrali jsme, kde je jim konec!

Kde skončily holky Hrušínského z Diskopříběhu?
Kde skončily holky Hrušínského z Diskopříběhu? (Koláž Ahaonline.cz)
 

 Byla to jejich největší herecká role, pak se po nich slehla zem. Kde je jim konec, zprvu nevěděl ani Rudolf Hrušínský nejmladší (40)! „Mám pocit, že jedna z nich, Jitka, studovala na konzervatoři herectví. Ale dneska vůbec netuším, co s ní je. Neviděl jsem ji,“ tvrdil Rudolf nedávno...

Teď už ale Aha! jejich životní cesty zná! Co dnes dělají vypočítavá blondýnka Eva a sympatická kadeřnice Jitka? A ke které byl osud příznivější?

Jaroslava Bobková-Stránská (40): Zemřelo jí miminko!

Role v Discopříběhu: Kadeřnice Jitka

Představitelka Jitky studovala pražskou hereckou konzervatoř. Dostala pozvánku na konkurz, ale rozhodla se na něj nejít. To ale režiséra Soukupa mrzelo, proto ji osobně zatelefonoval. Ani tehdy si Jarka nevěřila, ale vyšlo to... Její postava přešla i do Discopříběhu 2, který vznikl v roce 1992. Po svatbě však Jarčin osud nabral tragický směr. Krátce po natáčení filmu se jí narodila dcera, která však po půl roce zemřela. Nečekaně se jí zastavilo srdce.

„Nebyla jsem tehdy ani schopná pátrat po příčině, manžel přede mnou řadu věcí raději tajil. Viděl, v jakém jsem stavu,“ řekla "nováckému" magazínu Prásk dnes už vyrovnaná žena s tím, že se jednalo o syndrom náhlého úmrtí kojence. Další děti už neměla, přestože má nový vztah a partnera, kterého miluje. „Ráda bych, ale od té doby se to prostě nedaří,“ dodává smířeně. Jarka u herectví zůstala, objevila se v řadě filmů či seriálů, byť v menších rolích. Dnes má kvůli nové seriálové nabídce dokonce blond vlasy!

 Mariana Slováková (39): Žije si v přepychu

Role v Discopříběhu: Mrcha Eva

Natupírovaná mrcha Eva, před kterou se kominický učeň Rudolf v touze po její přízni vydával za leteckého mechanika, je ve skutečnosti sympatická Slovenka Mariana Slováková! Představitelku Evy totiž režisér v Čechách hledal marně, až mu prý padla do oka fotka Mariany v jednom slovenském magazínu. „Fotila jsem do dívčího časopisu,“ vzpomíná Mariana, která v té době vystupovala i ve videoklipu kapely Elán.

„Myslím, že pan režisér mě obsadil spíše na základě toho. Na natáčení vzpomínám ráda, a to i proto, že to bylo období mé první lásky. Nezamilovali jsme se do sebe s Rudolfem, ale s klukem, který místo něj četl jeho pasáže ve scénáři na čtených zkouškách,“ tvrdila Prásku Mariana. Během natáčení musela zvládat i školu a učitelé jí filmovou »kariéru« dávali pořádně »sežrat«. „I jsem plakala,“ krčí rameny Mariana, která se po filmu začala věnovat modelingu a řadu let žila v Německu a Švýcarsku. Po návratu na Slovensko se stala přebornicí v golfu. Má pětiletou dceru Ninu, kterou vychovává s partnerem, a žije v luxusní vile v bratislavské prominentní čtvrti Koliba.

autor red,nik

zdroj Aha,cz

 

 

 

  6. března 2015 • 05:00

Kadeřnice Jitka z Discopříběhu o 27 let později: Vypadá skvěle, ale v srdci nosí bolest ze ztráty dítěte!

Jaroslava Stránská snad nestárne...
Jaroslava Stránská snad nestárne... (TV Nova, ara)
 
 
Nezlobte se na nás, ale my jsme ji prostě nepoznali. Herečka Jaroslava Stránská, která si před sedmadvaceti lety střihla roli kadeřnice Jitky ve slavném Discopříběhu, vypadá, že nezestárla ani o rok. Spíš naopak!

 

Jarka se teď objevuje v »nováckém« seriálu Policie Modrava, jehož pokračování zaznamenalo obrovský divácký ohlas. V pořadu Na baru pak herečka zavzpomínala, jak to při natáčení hudebního filmu vlastně bylo.

„Při natáčení první dílu Discopříběhu mi bylo šestnáct. Pan režisér chtěl, abych vypadala co nejhůř. Udělali mi trvalou a vlasy mi namočili, takže jsem vypadala jako kokršpaněl,“ smála se Jaroslava v talkshow portálu novaplus.cz. A co je za jejím vzhledem, který rozhodně nenaznačuje, že by jí bylo 46 let?

autor ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

Herečka z Policie Modrava: Dočkáme se pokračování seriálu?

Jaroslava Stránská v seriálu Policie Modrava hraje policistku, kterou trápí manželské problémy

Jaroslava Stránská v seriálu Policie Modrava hraje policistku, kterou trápí manželské problémy
Foto: archiv TV Nova

10. června 2015 | 06:00
 
 

Herečka Jaroslava Stránská (46), která poprvé zazářila coby kadeřnice Jitka v Discopříběhu, je jednou z hvězd úspěšného seriálu Policie Modrava. Usměvavá blondýnka, která rozhodně nevypadá na svůj věk, si k roli policistky odskočila z divadla, v němž hraje pohádky pro děti. Proč svou dobře nastartovanou kariéru věnovala právě dětem, proč ještě není vdaná a proč si připadá jako po botoxu, prozradila v našem rozhovoru.

 

Momentálně jste jednou z hvězd seriálu Policie Modrava. Jak vnímáte svou slávu?

Najednou mám na Facebooku spoustu ctitelů a fanoušků, kteří si chtějí povídat.

A vy si s nimi povídáte?
Ano, vždyť bez těch fanoušků bych nemohla být herečka, neměla bych pro koho hrát. Často se mi chtějí svěřovat, potřebují radu, a pokud jim mohu pomoct nebo jen vyslechnout jejich problém, udělám to. Teď mě dokonce jeden pán, který mi psával své problémy se ženami, pozval na svou svatbu. Má asi pocit, že jsme staří známí.

Nevadí vám to?
Vlastně ne. Herec je také obyčejný člověk, s problémy a se starostmi a jsem ráda, že mě lidé neberou jako nadpřirozenou bytost. 

 

Jaroslava Stránská z filmu Discopříběh a seriálu Policie Modrava si v životě prožila nejednu tragédii, přesto srší optimismem.
 
 
Teď zrovna hrajete policistku s manželskými problémy, to je lidem asi blízké.
Asi ano a jsou zvědaví, jestli se se svým seriálovým manželem rozvedu, nebo ne. Ta moje role je moc hezká, ve svém věku hraji mladou holku, a z toho mám radost.

Jak na tu roli vzpomínáte?
Myslím, že jsem asi jediná policistka v republice, která nosí sukni a lodičky. Pan režisér totiž řekl, že mi kalhoty nesluší, a tak po lese běhám v sukni a lodičkách na podpatku, které mě navíc pěkně tlačily. A aby toho nebylo málo, jako jediná jsem musela nosit čepici, no prostě jsem si tu roli užila. Ale hodně se mě dotýkalo natáčení na pitevně, uvědomila jsem si, jaké hrůzy musí patologové a kriminalisté vídat. 

Byli jste i na opravdové pitevně?
Nedala bych to, ještě pár let bych z toho měla noční můry. Ale třeba maskéři tam museli povinně, aby věděli, jako vypadá opravdová mrtvola. Nezáviděla jsem jim to.

 

Herečka Tereza Kostková má před sebou po šesti letech téměř volné léto. Jak nám prozradila, bude sice natáčet další díly oblíbeného seriálu Vinaři,…celý článek

 

Samo natáčení seriálu trvalo dva roky, šest let předtím se točil pilotní díl. Je pro herečku těžké, aby vypadala stále stejně? 
Natáčelo se vždycky od konce května do října a pak se zase čekalo na počasí. Mezi jednotlivými obdobími a hlavně mezi natočením pilotního dílu a natáčením seriálu spousta lidí ztloustla, nebo naopak zhubla, chlapům prořídly vlasy, a Filip Tomsa se dokonce musel přetočit, protože v pilotním díle vypadal jako dítě, kdežto dneska už je to chlap. Soňa Norisová si kvůli této roli musela po letech zase zkrátit vlasy.

Vy jste musela také něco měnit, abyste vypadala jako před těmi lety?
Ani ne. Musela jsem si jen zase nechat střihnout ofinu a zesvětlit víc vlasy, ale nebylo to nic drastického. Teď si tu ofinu raději nechávám, kdyby se náhodou točilo něco dalšího. 

Takže se diváci mohou těšit na další díly?
To zatím nikdo neví. Něco se šušká, ale zatím nic určitého. Samozřejmě by to bylo fajn, protože ta práce byla skvělá a tým lidí také. Možná to potrvá zase šest let a pak budeme točit policisty důchodce.

 

Jaroslava Stránská neztrácí optimismus.
 
 
Kromě role v seriálu Policie Modrava jste nebyla v posledních letech příliš vidět. Čím to?
Po natočení dvou Discopříběhů jsem deset let jezdila po světě s černým divadlem a tady doma jsem nebyla vůbec vidět. Po návratu jsem pak rok nehrála a pracovala jsem třeba u kamaráda v pizzerii. Potom přišla nabídka do dětského divadla, kde pracuju dosud. 

Váš život je s dětmi spjatý, i když vy sama děti nemáte. Dá se říci, že si hraním pro děti vynahrazujete mateřství?
Beru to opravdu trochu jako kompenzaci toho, že jsem já sama děti mít nemohla, a jsem ráda, že mohu s dětmi být. 

Vašim marným pokusům o dítě předcházela jedna tragédie.
V devatenácti letech se mi narodila holčička, ale bohužel měla nemocné srdíčko a v půlroce mi doma v postýlce zemřela. Dneska by jí bylo sedmadvacet let. Není dne, abych si na ni nevzpomněla a nepřemýšlela nad tím, co by dělala a jak by vypadala. Pořád to bolí a nikdy nepřestane, ale život jde dál. Pak už jsem děti mít nemohla, i když jsem se o ně velmi snažila. 

Kvůli téhle tragédii nevyšlo ani vaše manželství?
V těch devatenácti letech jsem se vdávat musela, v té době bylo nemyslitelné, abychom měli dítě a nebyli svoji. Brala jsem si svého muže z lásky, ale po svatbě se ze mě stal jeho majetek a všechno se změnilo. Manželství po té tragédii skončilo a každý jsme si šli vlastní cestou. Před sedmnácti lety jsem pak potkala muže, se kterým jsem dodnes.

Napadlo vás, že byste dítě adoptovala?
Ano, jenže mi nabídli, že mohu adoptovat jen romské nebo vietnamské dítě, a to jsem si chtěla promyslet. Pak jsem potkala svého partnera a mohla vychovávat jeho dceru, kterou beru, jako bych byla její máma, tím pádem adopce tak nějak padla.

 

S partnerem Pavlem je již 17 let.
 
 
Váš nynější partner vám alespoň zprostředkovaně splnil sen o mateřství.
Splnil mi mnoho snů. Troufám si říci, že je mou osudovou láskou a já zase jeho. Znali jsme se od mých šestnácti let, ale jiskra přeskočila až mnohem později.

Máte nějaký recept na šťastný vztah?
To nemám. I když můj partner mi často říká, že mě miluje, píše mi i po sedmnácti letech zamilované zprávy a náš vztah není stereotypní. Myslím, že základem jsou oboustranná úcta, spolehlivost a důvěra, shoda v názorech i v humoru a vůbec chuť být spolu. Můj muž je hodně spolehlivý a vím, že se na něj mohu obrátit úplně se vším a vždycky mi pomůže. 

Jste spolu 17 let. Přesto jste se nevzali, proč?
Můj muž se chce ženit, dokonce mě požádal o ruku už před bůhví jakou dobou, ale nějak na to nebyl čas. Svatbu plánujeme, ale nehrotíme, papír nepotřebujeme.

 

Nejen jako princezna baví děti v Liduščině divadle.
 
 
Takže žádné dlouhé bílé šaty a družičky se konat nebudou?
Nene, myslím, že princeznovské šaty by v mém věku působily směšně. Když bych se vdávala v bílých, tak jedině v krátkých šatech. Nechci ze sebe dělat něco, co nejsem, všichni vědí, kolik mi je. Člověk by měl umět stárnout a nedělat ze sebe diblíka. 

Vy ale rozhodně na svůj věk nevypadáte. 
To možná dělají ta rovnátka. Do nich mě uvrtala kamarádka ortodentistka, nejdřív jsem se bála, že budu šišlat a budu směšná, ale už jsem si zvykla. Upřímně se ale přece jen těším, až mi je sundá. Mám díky nim pusu jak po botoxu, zvednutý ret a napuchlou dáseň od toho, jak mě ta rovnátka škrábou. Navíc je to pořád stres, jestli vám jídlo nečouhá z těch drátů, a taky s nimi člověk trochu slintá. Říkám, že jsem trochu jako bernardýn. 

Co na rovnátka říká partner?
Ten mě do toho s tou kamarádkou uvrtal. On mě miluje i s rovnátky, i když slintám a kdoví co. Trochu si mě idealizuje, hodně mi fandí a podporuje mě a nikdy by se mi neposmíval kvůli rovnátkům.

Jarko, máte vůbec nějakou špatnou vlastnost?
Asi se nedá říci, že je to špatná vlastnost, ale jsem předchvilná. Všude chodím tak o hodinu dříve, ale už se mi i stalo, že jsem na zájezd vyrazila o dvě hodiny, a dokonce i o celý den dříve. Čekala jsem takhle ve tři ráno na nádraží, a když nikdo nešel, volala jsem kolegovi, který byl chudák v posteli a rozespale mi sdělil, že přece jedeme až zítra. Tak jsem se zase sebrala, jela domů a druhý den znova. A to se mi stává pořád.

zdroj Blesk,cz
 
Herečka Jaroslava Stránská se vdala.

Herečka Jaroslava Stránská se vdala.Foto: Archiv TV Nova

Hvězda Novy, se kterou se život nemazlil, se konečně vdala. Po 19 letech od zásnub!

27. srpna 2017 8:58

Herečka Jaroslava Stránská, kadeřnice Jitka z Discopříběhu 1 i 2 jedna z hvězd nováckého seriálu Policie Modrava, se po devatenácti letech od zásnub provdala za svého životního partnera, dvaapadesátiletého Pavla Hollitzera. Svatba se konala v Praze.

 

Nešlo přitom o žádnou opulentní veselku, slib si novomanželé dali na radnici v Nuslích. „Tam byla i hostina. Takže jsme se nemuseli nikam přesunovat, což bylo velice příjemné,“ cituje Aha! nevěstu. Ta vůbec vše pojala velmi skromně a prakticky. Na radnici šla pěšky, vdala se ve svých světle modrých plesových šatech a líbánky s manželem strávili na Šumavě. Tu si mimochodem zamilovala během natáčení seriálu Policie Modrava.

Pro herečku jde o druhé manželství. Už za studií byla vdaná za otce své dcery, která v šesti měsících zemřela. „Nejdřív jsme se s manželem snažili adoptovat dítě, pak přišly neshody. Když jsem se rozváděla, zemřela mi maminka. Za půl roku i můj otec a babička. Byla to jedna rána za druhou. Myslela jsem, že skočím z okna nebo se otrávím. Pak jsem si řekla, že bych zarmoutila spoustu svých přátel,“ přiznala Jaroslava velmi otevřeně ve 13. komnatě. 

Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář