Při pohledu na Jaroslavu Kretschmerovou, jak na sebe na večírku nově připravovaného muzikálu Mamma Mia hledí do zrcátka stejně, jako do něj před lety neustále civěla sekretářka Evík ze Slunce seno, je hned znát, že se herečka za ta léta vůbec nezměnila.

Potkat Kretschmerovou na mejdanu je tak trochu zázrak. Herečka se společnosti totiž straní. Když se ale někde zjeví, řádí jak uragán. Rudovlasý Evík si nasadila červené brýle na nos a všechny kolem sebe bavila svými grimasy a nakažlivým smíchem.

O potrhlou hvězdu ze Slunce seno byl na večírku nebývalý zájem, všichni se s Evíkem chtěli vyfotit. „Víte, to bylo tak krásné a veselé natáčení. S mým živočichářem Jirkou Lábusem jsem si užila tolik legrace. V té době jsme nikdo netušil, že se z toho stane takový hit. I po těch třiceti letech na mě lidi pokřikují Evíku, je to od nich tak milé,“ svěřila se před třemi roky Blesk.cz Kretschmerová, která si v muzikálu Mamma Mia zahraje spisovatelku Rosie, jednu z kamarádek hlavní hrdinky Donny.

Kretschmerová přiznala, že kvůli nové roli musí brát také hodiny zpěvu. „Už jsem si objednala několik hodin u profesorky zpěvu, protože jsem se s popíkem zatím moc nesetkala, já si jedu ty svoje opery a operetky,“ práskla na sebe Evík, která doufá, že její potřeštěnost, kterou své roli propůjčí, bude diváky bavit.

Hereččini fanouškové mohou usměvavého Evíka vidět opravdu málo, a to především na divadelních prknech. Před lety totiž svůj život svěřila do rukou Boha. „Změnila od základů svůj život. Začala se víc zabývat Bohem a náboženskými otázkami, začala se více angažovat v nejrůznějších charitativních projektech,“ nechal se slyšet zdroj z blízkého okolí Kretschmerové, která tato slova jen potvrzuje.