Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Švandová

Jana Švandová,*3.7.1947 - herečka

 

Absolventka brněnské JAMU, narozená v Pardubicích. Působila například v souboru v divadle v Českých Budějovicích a posléze v pražském Činoherním klubu.

Z filmografie: Milenci v roce jedna, Plavení hříbat, Noc klavíristy, Cukrová bouda, Já nejsem já, Můj hříšný muž, Mág, Hotýlek v srdci Evropy, Ceremoniář, Už zase skáču přes kaluže.

Zdroj Osobnosti,cz

   24. května 2014 • 19:52

Herečka Jana Švandová po vážné nehodě: Poranění páteře, naražená žebra, šok!

Jana Švandová
Jana Švandová (Aha! – Karel Kopáč, TV Prima)
 
Fotogalerie

Janu Švandovou (66) musela v sobotu večer odvézt do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích sanitka. Herečka utrpěla poranění páteře.
 

K nehodě došlo v Řevnici u Prahy. Podle všeho je vina na straně řidiče, který dostal smyk na mokré vozovce a narazil do protijedoucího vozidla, kde seděla Jana Švandová.

"Vozy se srazily čelně," řekl Blesk.cz mluvčí policie Jakub Vinčálek. Policisté jsou stále na místě nehody a prošetřují okolnosti.  

Kromě poranění páteře má herečka i naražená žebra a utrpěla šok.

 

Autor:  mpa

Zdroj Osobnosti,cz

18. června 2014 • 12:00

Primadona Švandová: Ani střevíček si sama nezaváže!

Zatímco se většina herců přezouvá sama, Švandové asistují hned dvě členky štábu.
Zatímco se většina herců přezouvá sama, Švandové asistují hned dvě členky štábu. (Foto pro Aha! – archiv FTV Prima)
 
 

 

 

 

 

Bohatá panička před kamerou i mimo ni! Jana Švandová (66) je herečka, o kterou se starají jako o hollywoodskou hvězdu.

 

Luxus si užívá v reálném životě i v seriálu Svatby v Benátkách. Před kamerou hraje bohatou podnikatelku Anitu Šuserovou, ale stejně tak jak jí všichni obskakují v seriálu, chovají se k ní i mimo kamery. Protože je Švandová jedna z největších hvězd seriálu, štáb si jí hýčká jako královnu. Aby měla herečka absolutní komfort, jen u přezouvání ji asistovaly dvě kostymérky. Švandová je zkrátka hvězda a jako s hvězdou je s ní také zacházeno.

 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

Jana Švandová (67) se producíruje v plavkách s výstřihem. Tyhle nohy jí můžou závidět snad i dvacítky

12. srpna 2014 5:55

Herečka Jana Švandová (67) vypadá na svůj věk pořád výborně. A odpovídají tomu i role, které ztvárňuje v divadle. Známá šťabajzna, které by jen málokdo hádal, že už za tři roky dosáhne sedmdesátky, se tak na divadelních prknech neváhá svlékat do plavek.

V rámci Hostínského divadelního léta provokovala v komedii Nebyla to pátá, byla to devátá svého o devět let mladšího kolegu Josefa Cardu, který se před ní pro změnu producíruje s rozepnutou košilí.

Vitální Švandová se ostatně nikdy nestyděla odhalovat své ženské půvaby. Na filmovém plátně se svlékla hned několikrát, a to nejen zamlada! Bujná ňadra odhalila před filmovou kamerou dokonce i coby vyzrálá padesátnice a jistě by měla co nabídnout i dnes. Zatím jí ale stačí pouze svlékání do plavek. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Jana Švandová na samém začátku své herecké dráhy

Jana Švandová na samém začátku své herecké dráhy Profimedia.cz

Pamatujete si ji takhle? Mrkněte na unikátní fotky hodně mladičké Jany Švandové

3. července 2015 5:20

Janě Švandové (68) se povážlivě blíží sedmdesátka. Ona však srdnatě vzdoruje času, už dvacet let snad vypadá úplně stejně, a u ostatních dam budí obdiv i neskrývanou závist. Právě dnes slaví tato herečka, která se tři roky před padesátkou neváhala svléknout do Playboye, narozeniny.

A to je dobrý důvod podívat se strojem času do doby, kdy jako absolventka JAMU sbírala nejen na divadelních prknech, ale i na filmovém plátně první herecké ostruhy. Její čistě přírodní dívčí půvaby si tak můžete prohlédnout na unikátních fotografiích ze začátků sedmdesátých let.

V té době Jana Švandová začínala menšími rolemi ve filmech Už zase skáču přes kaluže (1970), Zatykač na královnu (1973) nebo Drahé tety a já (1974). 

Líbí se vám Jana Švandová jako mladá dívka?

Jiří Nedvídek, Super.cz

 

 

Jana Švandová

Jana ŠvandováHerminapress

Řekli byste to do ní? Šťabajzna Švandová za pár dní oslaví sedmdesátiny. Svůj věk ale tahle čupr baba dokonale maskuje!

29. června 2017 7:57

Herečka Jana Švandová (69) zažila při posledním představení před prázdninami v Divadle Bez zábradlí menší šok.

 

Při děkovačce po komedii Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu proběhla malá oslava. Oblíbená herečka sice oslaví sedmdesátiny až 3. července, ovšem květiny, blahopřání, trošku šampáňa a pořádný dort dostala od kolegů v předstihu. A nutno podotknout, že jako sedmdesátnice vůbec nevypadá.

„Opravdu jsem to nečekala a všem moc děkuji. Sice mám naplánovanou ještě večeři, ale trocha sladkého určitě neuškodí,“ uvedla Jana a v zákulisí se hned pustila jak do porcování, tak i do testování

„Fantazie, je to sachr, takže skvělá dobrůtka,“ libovala si herečka. Jana Švandová zářila nejen na jevišti, ale i v zákulisí divadla. Hýřila aktivitou, úsměvy a svou energií jasně dokazovala, že věk je opravdu jenom číslo.

„Člověk musí pro to, aby vypadal a cítil se dobře, něco udělat. Já jsem dost aktivní a snažím se dbát na vzhled. V tom to je. A hlavně musí být člověk naladěn na pozitivní vlnu, takže žádná kouzla,“ mínila Švandová.

Jedna oslava proběhla a jak se bude u Švandů slavit třetího července? „Tu sedmdesátku oslavím přesně v den narozenin s rodinou a nejbližšími kamarády, žádná obří trachtace to ale nebude. Pak jedu s manželem do Karlových Varů, s vnoučaty do Řecka a samozřejmě si užijeme i výjezdy po Česku. Chci si také užít něco sportu, takže se těším, že si zahraji svůj oblíbený golf, no a když zbude chvíle, tak dojde i na ten běžný nenáročný odpočinek,“ uzavřela Švandová. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Jana Švandová

Jana ŠvandováFoto: Showpix

Takhle Janu Švandovou neznáte (70): Šarmantní herečka se ukázala bez make-upu

27. září 2017 5:55

Herečka Jana Švandová (70) letos oslavila sedmdesáté narozeniny, ale určitě byste jí hádali o dost méně.

 

Šarmantní herečka pořád vypadá skvěle a neustále o sebe dbá. Ne vždy je ale za dokonale nalíčenou dámu.

Pokud ji čeká natáčení, s make-upem se nepáře, protože moc dobře ví, že si ji do parády vezmou v maskérně.

Fotografové tak herečku s absencí líčidel zvěčnili před budovou České televize. Švandová neztratila glanc ani s přirozenou vizáží a do objektivu poslala jeden ze svých typických úsměvů.

Nenalíčenou herečku diváci takřka neznají, ale úsměv jí sluší i na tváři bez líčidel. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář