Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Stryková

Jana Stryková,*22.4.1979 - herečka

 

Jana Stryková se narodila roku 1979. Vystudovala DAMU – obor činoherní herectví, kde mimo jiné mezi její absolventské role patřila i Eva v Gazdině robě od Gabriely Preissové.

V sezóně 2001 / 2002 byla v angažmá v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Z rolí např.: W. Shakespeare – Konec dobrý, všechno dobré – Helena, režie J. Kačer, F.M. Dostojevskij – Bratři Karamazovi – Grušenka, režie P. Palouš.

V sezóně 2003 / 2004 byla na volné noze a mohli jsme ji vidět v Divadle Bez Zábradlí (Cikáni jdou do nebe, role Rusalinda, režie: R. Baláš), v komponovaném večeru Martina Hilského „Blázni a Milenci a básníci“ v režii Borise Rösnera uvedeného v rámci Letních shakespearovských slavností 2004, ale také v Divadle Viola, v Divadle Radka Brzobohatého a v Divadle v Celetné.

Od sezóny 2004 / 2005 je ve stálém angažmá v Divadle Rokoko, kde ji můžeme vidět v roli Cate (S. Kane – Blasted, režie: T. Svoboda) nebo jako feministku v Moliérově Donu Juanovi (režie: T. Svoboda) a také v roli Anděla ve Třech sestrách od I. Volánkové (režie. R. Ballek).

Také točí filmy, reklamy, dabuje, moderuje a příležitostně se věnuje modelingu – módní přehlídky pro herečky.

Zdroj: Osobnosti,cz

Syn Strykové Jáchym

Syn Strykové Jáchym Michaela Feuereislová

Hvězda Ordinace poprvé ukázala dvouměsíčního syna: Tenhle rozkošný chlapeček je pravnukem Waldy Matušky!

22. května 2014 10:55

Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Jana Stryková poprvé ukázala dvouměsíčního syna Jáchyma. Toho porodila na konci března svému příteli Matějovi Matuškovi, který je vnukem legendárního zpěváka Waldemara Matušky. Malý Jáchym je tak "Waldovým" pravnukem.

Jana i s partnerem vyrazili na akci Kočárkem Prahou, která má upozornit na problémy s dopravou. Maminek se zde sešlo víc jak pět set. Stryková je zpět na své váze a vypadá úžasně. A je vidět, že si mateřství užívá.

Pár žije na psí knížku a ani po narození syna se to nechystají měnit. "Svatbu neplánujeme, není třeba," řekla Stryková. Začátky vztahu s Matuškou neměla rozhodně lehké. Matěj má skoro dvouletou holčičku s bývalou přítelkyní Danielou Horáčkovou, se kterou žil 14 let. Kvůli Strykové ji opustil, když byl dceři rok.  

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

 

 

Hvězda Ordinace Stryková: Dva měsíce po porodu je jako proutek, ukazuje holé břicho!

Málokterá maminka si může už dva měsíce po porodu dovolit takto odvážný model.
19. června 2014 ● 17:21

Hvězda Ordinace v růžové zahradě Jana Stryková (34) je teprve dva měsíce po porodu syna Jáchyma a už je zase hubená jak lunt! Dokonce si do společnosti oblékla průhledný top, který odhalil dokonale ploché břicho!


 

Partnerka vnuka Waldemara Matušky Matěje (34) mu před dvěma měsíci porodila prvního potomka. Od té doby šla těhotenská kila dolů bleskovou rychlostí. Chlubí se nejen plochým břichem, ale také extrémně hubenými nožkami.

Jana si konečně vyrazila do společnosti bez kočárku a oblékla si na to velmi odvážný model. Průsvitný volný top šedé barvy, který odhaluje břicho. Ten doplnila černými legínami a vysokými koženými botami.

Herečce to moc sluší a mateřství jí vyloženě sluší, po celý večer jí z obličeje nezmizel spokojený úsměv. Snad jen nebude dál hubnout, další kila dole by se mohla špatně odrazit na jejím zdraví.

Autor: luz

zdroj Blesk,cz

Ten je ale roztomilý: Podívejte se, jak to sluší pravnukovi Waldemara Matušky, kterého maminka obléká v sekáči

8. listopadu 2015 9:02

Herečka Jana Stryková má rok a půl starého syna s přítelem Matějem, vnukem Waldemara Matušky (✝76). Po mamince má klučina obrovské hnědé oči, jinak je prý po tátovi. S maminkou a synkem jsme se potkali na otevření obchodu s dětskou módou a probrali mateřství, práci, i to, jak chlapečka obléká. Herečka prý stojí nohama na zemi a s drahými kousky to rozhodně nepřehání.

"Mateřství samozřejmě nezvládám, ale která matka na mateřské dovolené by řekla, že to zvládá? Smekám před těmi, které mají doma vzorný pořádek. Já taková rozhodně nejsem," míní Jana, která krátce po porodu opět začala natáčet seriál Ordinace v růžové zahradě a přes léto natočila i film Jak se zbavit nevěsty, hraje ve Studiu Dva, v Ungeltu a ve Viole. "Ale vzhledem k tomu, že jsem na volné noze, mohu si práci dávkovat, jak je potřeba," tvrdí.

"Hlídání zvládáme v rámci rodiny, chůvu jsem zatím nepotřebovala. Pomáhá partner a máme nejhodnější babičky na světě. Je to takový bláznivý stav, připomíná mi to Homolkovic rodinu," smála se Jana, která patří k ženám, které se velmi brzy po porodu daly do formy. "Já jsem ani nehubla, hublo to za mě. Ten shon je opravdu veliký, když máte tak živého chlapečka jako já. Žádné diety jsem nepotřebovala," svěřila nám.

Pohodová maminka Stryková moc neřeší, jak synka oblékat. "Jak vidíte, je oblečený podle módních trendů. Tedy trendů mých kamarádek, sestry a vůbec, co dům dal. Přiznám se, že oblečení většinou nekupuju, zdá se mi to docela zbytečné. Občas jen něco zvláštního pro speciální příležitost jako v tomhle obchodě, ale jinak radši zajdu do second handu. Nejdražší věc, kterou jsem mu koupila, stála asi 120 korun," prozradila. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

Herečka známá ze seriálu Ordinace v Růžové zahradě přiznala, že nezvládá výchovu svého syna


Jana Stryková se před cca rokem a půl stala maminkou. Podle svých vlastních slov si ale rodičovství vůbec neužívá.

zdroj: Profimedia.cz

Představitelka sestřičky Kateřiny prohlásila, že výchovu syna opravdu nezvládá.

"Je ve věku, kdy vše poznává a mozek mu ještě nefunguje, tak jak má, a to je tedy záhul. Do toho natáčím, učím se texty do divadla..." postěžovala si v rozhovoru pro Blesk. "Ještě, že mám babičky a manžela, jinak bych se zbláznila."

Stryková tak může jen smutně vzpomínat na těhotenství, ve kterém doslova překypovala energií.

"Nemám povinnosti ani závazky… Přiznávám, že před časem jsem se docela bála, jak právě tohle období budu zvládat, ale i to, že nikam nemusím, že mám čas se nudit, je docela příjemné," svěřila loni na jaře serveru Maminka.cz a dodala, že po porodu svůj náročný pracovní harmonogram přizpůsobí potomkovi.

"Rozhodně nechci dělat nic napůl. Ani práci, ani zanedbávat dítě, to bych si vyčítala," dušovala se.

Jak ale vidno, realizace tohoto předsevzetí poněkud pokulhává.

zdroj osobnosti,cz

 

Jana StrykováSuper.cz

Ženu květinou neurazíš: Krásná brunetka Jana Stryková je ale jako omluvu za pozdní příchod domů nebere

25. března 2017 18:07

Jako všechny ženy má i herečka Jana Stryková ráda kytky. Užije si je nejen na divadelních premiérách, domů jí je nosí i její partner. A prý nejen tehdy, když nějak zlobí. Velkolepostí exotické květeny ji ale nikdo neohromí. Nejraději má prosté luční kvítí.

 

"Nejkrásnější jsou pro mne úplně malinkaté fialové zvonečky. Líbí se mi kytice, i když jsou veliké, které vypadají co nejméně uměle. A pak miluju slunečnice," není vyznavačkou obřích růží, gerber anebo karafiátů Jana.

"Můj muž to ví, dostávám od něj květiny docela často a myslím, že se zlepšuje s každou další kyticí," svěřila s tím, že květiny od něj dostává k nejrůznějším příležitostem, ale jako omluvu za pozdní příchod nikdy. "Těchto otazníků my se doma vyvarováváme," smála se.

Sama rozdává nejraději dárky s nápadem. "Radši ale sama nic nevyrábím ani nepeču. Spíš dávám zážitky anebo dárky luxusnějšího charakteru, i když třeba drobnosti, po kterých člověk touží, ale nejsou životně důležité a sám by si je nepořídil," svěřila.

Samotnou ji prý nejvíc potěšilo, když jako malá holčička dostala pejska. "Teď mám psy dva, ale ty už jsem si darovala sama," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář