Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Plodková

Jana Plodková,*5.8.1981 - herečka

 

Jana se narodila v roce 1981 v Jičíně, vystudovala JAMU. Již od malička se věnovala herectví, ale také zpěvu a tanci. Plynně mluví německy, jelikož jako malá jezdila s tanečním kroužkem 5 let do Německa.

Na JAMU hrála ve hrách Zvíře a Choroby mládí. Když dokončila studium, začala její herecká kariéra v divadle Polárka. Později se objevila v divadle Na Fidlovačce a pak ukotvila v HaDivadle, kde si zahrála v hrách Ředitelská lóže, Yvonna, princezna burgundánská, Incident, nebo Renata Kalenská (nominace na cenu sazky v kategorii nejlepší herec).

Zahrála si v krátkém českém snímku: Nejlepší je pěnivá a také v dánském dramatu Prag, kde si ji všimnul Jan Svěrák a obsadil jí do vedlejší role Čárkovaný v komedii Vratné Láhve.

Autor: leppilampi

zdroj Osobnosti,cz

Krásná česká herečka zažívá nejšťastnější období: Podívejte, jak září vedle extravagantně obrýleného přítele

15. října 2014 19:57

Jednu dobu to s Janou Plodkovou (33) vypadalo, že se její herecká kariéra, perfektně nastartovaná filmem Protektor, nevzkřísí. Blonďatá kráska nemohla zavadit o roli a v době nezájmu se věnovala studiu jazyků a cestování.

Nyní ale éterická herečka opět nabrala druhý dech a jde z role do role. Zhostila se hlavní role ve filmu Rozkoš, v televizi běží seriál Neviditelní a aktuálně ji čeká natáčení dalšího celovečerního bijáku.

„Je období, kdy se práce a akcí objevilo víc. Vzhledem k tomu, že běží seriál, budu mít nový film a dotočila jsem jeden film, tak to vypadá, že je toho strašně moc. To je ale každej rok, jen letos se to nakupilo najednou," prozradila nám Plodková na přehlídce Kateřiny Geislerové, která se konala v rámci Prague Fashion Weekendu. Herečka má prý za sebou měsíc prázdnin a těší se na nové výzvy. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Herečka nominovaná na Lva překvapila: Brýle tentokrát nechala doma, zato odvážného výstřihu až k pupíku se nebála

7. března 2016 9:57

Tím, že byla nominována jako nejlepší herečka v hlavní roli za film Ztraceni v Mnichově, byla sama Jana Plodková (34) udivena. "Co se týče velikosti mé role, tak mě samozřejmě nominace potěšila," řekla Super.cz herečka, o níž se nedá říct, že by po celou dobu neslezla z plátna.

"Ta role nebyla malá, ale nebyla zase tak velká, o to víc mě ta nominace potěšila," dodala Jana, která už má doma Českého lva za hlavní roli ve filmu Protektor. Na předávání cen nás překvapila i vizuálně. Výjimečně si nevzala dioptrické brýle a také neměla jako obvykle model od Prady. "To jsou jen doplňky, šaty jsou od Kateřiny Geislerové," upřesnila s tím, že odvážného střihu s dekoltem až k pupíku se nebojí, i kdyby se na večírku rozhodla tančit. "Média tam nebudou, takže by to neviděl celý národ," smála se.

Od filmování se po delší době Jana vrátila i k divadlu. "Čeká mne zkoušení v Divadle Na zábradlí a pak s Markem Najbrtem chystáme seriál Casting. V divadle jsem nebyla tak pět šest let, až poslední dva roky jsem právě v Divadle Na Zábradlí. Kdybyste mě chtěli vidět, tak v hrách Požitkáři, Hamleti a do budoucna Posedlost," vypočítala. 

Saša Šeflová , Super.cz

Jana Plodková Super.cz

Vystoupila z Anděla Páně? Janu Plodkovou v kudrnaté hřívě málokdo poznal

5. března 2017 11:33

Herečku Janu Plodkovou (35) jsme na první pohled na Českých lvech nemohli poznat. S kudrnatou hřívou vypadala, jako kdyby vystoupila z filmu Anděl Páně, který byl ostatně také mezi nominovanými snímky.

"To napadlo mého kamaráda, který je tady se mnou. Šaty, které mám, jsou tak jednoduché svým střihem, že to chtělo něco divočejšího na hlavu. A jsem velmi spokojená, takhle bych se chtěla probouzet. Většinou chceme to, co nemáme," řekla Super.cz.

Model nedoplnila ani žádnými šperky. "Mám ty velké vlasy a také mám krásné psaníčko, takže šperky už nejsou potřeba," dodala zajímavý tip, jak ušetřit díky účesu za doplňky, a svěřila, že fandit přišla snímku Rodinný film a seriálu Kosmo, ve kterém i hrála. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 r.cz

Jana Plodková svěřila nejhorší zážitek z dovolené: Myslela si, že nepřežije

13. března 2017 5:55

Jednou z osobností, která slavnostně zahajovala letošní výstavu orchidejí v pražské Botanické zahradě, byla Jana Plodková (35). Prostředí skleníku Fata Morgana vyvolalo v herečce vzpomínku na prožité dovolené. Naší kameře se Jana svěřila s jedním z nejhorších zážitků z cest, které absolvovala se svým životním partnerem Filipem Žilkou.

„Na Korsice jsme se vydali na výlet na kole do vyhlášené zátočiny, která je pověstná krásným koupáním. Když jsme tam dojeli, tak jsme byli tak unavení, že jsme přišli na to, že nemáme sílu se vrátit zpátky. A ani vodu a jídlo. Celé odpoledne jsme strávili tím, že jsme šli podél pobřeží a nesli kola na zádech. Naštěstí nás zachránila nějaká loď, ke které Filip doplaval. Tak jsme se nakonec dostali do města,” vzpomíná Jana Plodková a jedním dechem dodala: „To jsem si vážně myslela, že nepřežijeme. A přežili.”

Všechno zlé je ale k něčemu dobré, a právě tento zážitek byl jedním ze základních kamenů spokojeného vztahu páru. „Pro Filipa to byl jasný důkaz toho, že našel TU ženskou,” smála se Jana Plodková. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář