Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Pidrmanová

Jana Pidrmanová,*17.3.1985 - herečka

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství v dramatickém kroužku LŠU, dětskou roli si v té době zahrála i se souborem chebského Západočeského divadla. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Studium absolvovala rolemi Denisy Baudyové (Štěstí dam), Lízy (Bratři Karamazovi) a Matky (Ledový hrot). V době studií hostovala mj. v Divadle Na Prádle (role Vidomingon v Synchromu dobrodince), v holešovickém Cross Clubu (Učitelka v Mlčenlivé) aj.

Po skončení studií hrála se souborem Divadla Aha ve vysočanském Gongu titulní Sněhovou královnu, v českobudějovickém Jihočeském divadle hostovala v roli Lydie Bennetové v inscenaci Pýcha a předsudek. V současné době působí v malostranském A studiu Rubín (hraje titulní roli Krásné z Roissy).

V Činohře Národního divadla se už v době studií objevila v malé výpomocné roli Preciozky v Rostandově Cyranovi z Bergeracu. Hrála také převzatou roli v Shakespearově Královi Learovi a Fanynku v Beaumarchaisově Figarově svatbě.

V současném repertoáru Národního divadla hraje ve Stavovském divadle v převzaté roli Tehíly ve hře H. Galronové MikveJulii v Moliérově Pánovi z Prasečkova a Julii v Šamberkově Jedenáctém přikázání. V Národním divadle Biancu v Shakespearově Zkrocení zlé ženy a v Divadle Kolowrat hraje Unu v Harroverově hře Blackbird.

FILM A TELEVIZE

Spolupracuje s filmem a televizí. Ze seriálů, ve kterých účinkovala, jmenujme například Okresní přebor, Čapkovy kapsy a Sanitka 2, z filmů Runway, Ztracená brána nebo Hořící keř.

zdroj ND Praha,cz

 

Poznávací znamení mladé herečky? Od davu ji odlišují velká znaménka v obličeji

21. prosince 2014 5:55

Je vám tato brunetka povědomá? Aby ne, Jana Pidrmanová (29) je členkou činohry Národního divadla a hrála ve druhém díle Bobulí a také v Kriminálce Anděl. Minulý týden jsme ji zastihli v úplně jiné úloze. Na piazzetě Národního divadla pomáhala péct a zdobit perníčky.

 
 
 

Jednalo se o charitativní pečení perníčků (a jejich následný prodej ve prospěch dětí z dětských domovů), na kterém spolupracovali zástupci naší první divadelní scény s organizací Dejme dětem šanci. Podobná akce proběhla už nedávno na Vinohradech, kde v jednom z místních pekařství zase pekla a prodávala Bára Špotáková.

Perníčky u Zlaté kapličky vytvářeli také Filip Kaňkovský či Igor Bareš s rodinou. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář