Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Musilová

Jana Musilová,*8.10.1966 - herečka, dabérka

 

Jana Musilová se narodila ve Svitavách a po gymnáziu odešla na JAMU do Brna, kde v roce 1990 absolvovala (rolí Belcore ve hře Alelujá, dobří lidé) Katedru syntetických divadelních žánrů.

Ve stejném roce byla přijata do angažmá v Městském divadle Brno, kde působí dodnes a vytvořila spoustu nezapomenutelných rolí:

Muzikály
- Vdova (Řek Zorba)
- Satan (Bastard)
- Titanie, Helena, matka (Sny nocí svatojánských)
- Anita (West Side Story)
- Harra (Babylon)
- Máří Magdalena (Jesus Christ Superstar)
- Paní Corneyová (Oliver!) –širší nominace na cenu Thálie 2006
- Penelopé (Odysseia)
- Cajtl (Šumař na střeše)
- Cikánka (Ferdinand kde ste?)
- Muzikálová show Golden Brodway

Činohra
- Isabela (Alžběta anglická)
- Marcela (Manon Lescaut)
- Marcela Chamboissy (Brouk v hlavě)
- Emilie (Othello)

V roce 1992 byl poprvé v České republice s velkým úspěchem uveden muzikál Les Misérablec - Bídníci, kde ve Vinohradském divadle v Praze účinkovala po boku Lucie Bílé, Heleny Vondráčkové, Jiřího Korna a dalších.

Pravidelně také vystupuje na další brněnské scéně, kterou je G-studio centrum.Vidět jste mě mohli v následujících projektech: VIVA MUSICAL LIVE I., II. Jeptišky I., II. (role sestry Marie Huberty) Nevyplacený blues. Na téže scéně také v roce 2001 poprvé představila svůj autorský pořad Koncert při svíčkách, jenž se dočkal mnoha repríz. Od roku 2004 jsem navázala šansonovými koncerty s repertoárem z mých desek, na kterých se se svými fanoušky setkávám dodnes.

K jejím nejmilejším oceněním patří cena diváků Křídla, kterou získala jako nejpopulárnější herečka Městského divadla Brno hned dvakrát, v roce 1998 a 2003. Již několik let se věnuje dabingu. Televizním divákům se asi nejsnáze vybaví neohrožená agentka Scullyová za serálu Akta X, kterou představuje Gillian Andersonová, zkušenosti má i z pořadů televize (seriály: Detektiv Tomsa, Četnické humoresky a Místo v životě). Již několik let se věnuji dabingu. Televizním divákům se asi nejsnáze vybaví neohrožená agentka Scullyová ze seriálu Akta X. Hlas její představitelce, Gillian Andersonové, jsem propůjčila i ve filmech Future Fantastic, nebo Max a Kevin, z dalších snímků a seriálů můžu zmínit např.: Čokoláda,
Podoby lásky, Pobřežní hlídka, Dallas, Doktor z hor, Příteli můj, Star trek, Stockinger, Divoká kočka

Zkušenosti má i z pořadů České televize, Novy a Primy (seriály Detektiv Tomsa, Četnické humoresky, Místo v životě, ...), nejnověji jako moderátorka pořadu Sama doma vysílaného z brněnského studia České televize.

Na konci roku 2003 představila i své sólové album Život je báječný - La vie est merveilleuse. S ním spojené koncerty vyvrcholily zatím v prosinci 2004 dvěma večery v Besedním domě v Brně, kde vystoupila společně se Státní filharmonií Brno pod taktovkou Miloše Machka.

V létě 2005 natočila spolu se Státní filharmonií desku Hledání – Je cherche, na které jsou opět české i francouzské písně. Křest byl v říjnu v Besedním domě a jako kmotři přijali pozvání Karel Vágner a Petr Šiška.

V roce 2006 proběhla série koncertů k nové desce, a to nejen v G-studio centru v Brně, ale i v jiných městech.

V prosinci 2006 se konal v kulturním domě Semillaso benefiční vánoční koncert pro Občanské sdružení Gustava Broma na podporu postiženým dětem.


Autor: judita, 201078

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář