Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Janatová

Jana Janatová,*1.3.1968 - herečka

 

Jana Janatová, provdaná Havlatová je bývalá česká dětská herečka, baletka, tanečnice, instruktorka, módní návrhářka.

Osobní život
Jana Janatová pochází z Benátek nad Jizerou, kde také navštěvovala základní školu, kterou absolvovala v roce 1982. Poté studovala balet na Taneční konzervatoři v Praze.

Žije v obci Xaverov spolu se svým manželem Petrem, který podniká v zahradnictví, dcerou Simonou a syny, Petrem a Šimonem.

Profesní život
Už na konzervatoři se přihlásila do konkurzu na seriál My všichni školou povinní a režisér Ludvík Ráža ji obsadil do role Jitky. Poté se věnovala herecké kariéře. Kariéru ukončila v roce 1988, kdy si naposled zahraje v seriálu Cirkus Humberto. Poté se naplno věnovala tanci a baletu. Tancovala v taneční skupině UNO.

Byla sólistka baletu HD Karlín a trenérka SVS Sparta Praha – sportovní gymnastika. Trénovala také krasobruslaře Tomáše Vernera. Vedla dramatický kroužek v Sázavě a založila dětské muzikálové divadlo, pro které psala i scénáře. K muzikálu Tři prasátka vydala CD.

Má vlastní půjčovnu společenských i svatebních šatů v Benešově. Svoje šaty si dokonce i navrhuje pod obchodní značkou HJ originál od roku 2012. V oblasti oděvní malby spolupracuje s oděvní výtvarnicí Libuší Zítkovou.

Vede kurzy klasického a moderního baletu, historického tance Menuet a Tarantella, španělského tance Flamenco v Wellnessclub S-Centrum v Benešově.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář