Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Birgusová

Jana Birgusová,*15.3.1984 - herečka

 

Divadelní prkna ji přitahovala už odmalička. Zpočátku se sice věnovala baletu, ale postupem času ji čím dál více lákalo herectví. To nakonec také zvítězilo při volbě budoucího povolání. Jana se přihlásila na hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři, jenž letos úspěšně odabsolvovala.

Zkušenosti z velkého divadelního světa získala už během studií účinkováním v komparsu v Divadle na Vinohradech. V pátém a šestém ročníku konzervatoře hrála po boku svých spolužáků například v inscenacích Ťululum, Krvavá svatba, Piknik či Dvojník, které měl na repertoáru DIK (tj. divadlo konzervatoře). S představením Dvojník od Friedricha Dürrenmatta několikrát hostovali také ve Strašnickém divadle.

Dnes můžeme Janu Birgusovou vidět například v představení Cyrano v Divadle Aqualung, jehož scéna se nachází v Praze na divadelní lodi Tajemství (Divadlo bratří Formanů).

Její zatím největší rolí je však Lída v nekonečném seriálu Ulice. Další televizní zkušenosti nasbírala i během natáčení povídky z cyklu To nevymyslíš.

Vedle hraní se věnuje také dabingu, například Letopisy Narnie a Pilotova žena.

Autor: praziv

zdroj Osobnosti,cz

Jana Michalov Birgusová

Jana Michalov BirgusováProfimedia.cz

Herečka, která kvůli Ulici přibrala 15 kilo, má chlapečka

16. března 2017 11:51

Herečka Jana Michalov Birgusová (33) účinkovala v několika divadelních hrách (dříve v divadle Aqualung, později s Hátou), popularitu jí však zajistily, jak to tak už bývá, spíš seriály, především pak Ulice, objevila se ale i v Ohnivým kuřeti.

 

V prvním jmenovaném jí scenáristé předepsali roli oplácané Lídy, a tak Birgusová musela přibrat. „Prostě jsem se nehýbala, přestala jsem chodit cvičit a pořád jsem jedla. Ale opravdu pořád. Tehdy jsem si nebrala servítky a házela do sebe, co se dalo, třeba i o půlnoci,“ řekla v rozhovoru pro Novu žena, která nabrala 15 kilo. Později zase zhubla na svou ‚předseriálovou‘ váhu.

A přibírání se jí nevyhnulo ani při přípravě na největší roli - mateřskou, Jana Michalov Birgusová se před necelými 14 dny stala maminkou syna Maxe. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář