Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Bernášková

Jana Bernášková,*21.2.1981 - herečka

 

V dětství ji kromě horolezectví, záchranářství či sborového zpěvu nesmírně bavilo chodit do školního dramatického kroužku, a proto se později zkusila přihlásit na ostravskou Janáčkovu konzervatoř. Na studia se bez problémů dostala a navíc si poměrně brzy vyzkoušela i účinkování v divadle.

Poprvé se objevila na scéně Divadla Petra Bezruče v Ostravě, poté hostovala v ostravském Národním divadle moravskoslezském. Zde jí po dvou letech nabídli literární stipendium a o další dva roky později, v jejích osmnácti letech, tu získala stálé angažmá. Během desetiletého působení na této přední moravské scéně si zahrála například Terinu v Romanci pro křídlovku, Julii v Romeovi a Julii (do role Julie byla obsazena již jako sedmnáctiletá), Irinu ve Třech sestrách, Ofélii v Hamletovi či Odinu. V roli Julie se představila jako host také v Moravském divadle v Olomouci. Další hostování ji přivedlo do Prahy. V Divadle na Vinohradech ztvárnila roli Blanche v inscenaci Král se baví, v Činoherním klubu účinkovala ve hře Ďáblova houpačka.

K divadlu později přibylo také filmování. Vidět jsme ji mohli například ve snímcích Duše jako kaviár a Bestiář či na televizních obrazovkách ve filmech Král ozvěny, Komu zvoní hrana, Ječmínek aj.

Žije s dramatikem a režisérem Davidem Drábkem, s nímž má malou dceru Justýnku. Tu znají i všichni diváci Ulice jako Betyinu dcerku Barborku. Společně s partnerem ještě na dálku adoptovali indickou holčičku Anushu, která díky jejich podpoře získá ve své zemi vzdělání.

 

Autor: praziv

zdroj osobnosti,cz

Role z protekce? Od Žilkové se v novém seriálu nehne herečka, která je manželkou hlavního scenáristy

29. ledna 2015 5:55

V neděli jsme viděli pilotní díl nového seriálu Všechny moje lásky a nemohli jsme si nevšimnout, že se v něm skoro stejně často jako představitelka hlavní role Veronika Žilková (53) objevuje půvabná brunetka, která spolu s ní hrála i v seriálu Vyprávěj.

 
 
 

I ten psal Rudolf Merkner, jenž se v průběhu natáčení stal manželem Jany Bernáškové, která mu posléze porodila i syna Theodora. "Tenhle seriál je pro mne návratem z mateřské dovolené. Je skvělý, s kvalitním scénářem, strašně mě baví, mám v něm báječnou roli, takže jsem nadšená," pěla Jana ódy na manželovo dílo.

"Ze začátku ještě není úplně poznat, jak půjdou dějové linky, ale ujišťuji vás, že nemám první, druhou ani třetí hlavní roli, takže mne nikdo nemůže podezřívat z toho, že bych tady byla díky protekci. Mám střední roli, na kterou se svým naturelem velmi hodím," upřesnila Jana, jak to vlastně s její přítomností v seriálu je.

Nevyčetla manželovi, že ji neobsadil do větší role? "Na to si doma nehrajeme. Ani do jedné jsem se nehodila, a tím to bylo jasně dané, takže tam nejsem. Když se na roli hodím, tak ji dostanu. Máme to jednoduché," vysvětlila Bernášková.

Kromě natáčení seriálu musí zvládat i péči o domácnost a hlavně děti. Dcera Justýna chodí do školy, ale synovi jsou sotva dva roky. "Děti jsou šťastné, spokojené, najedené a čisté. Ale je to náročné, protože k natáčení jsem měla i premiéru v divadle. Sociálku ale ještě volat nemusíte," smála se herečka. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Poznáte ji? Z copaté holčičky vyrostla seriálová hvězda, která po bouřlivém rozchodu našla štěstí u kolegy z branže

1. dubna 2015 8:54

Když rodačka z Krnova v 80. letech prohlásila, že by se chtěla stát herečkou, s příliš velkým pochopením se nesetkala. Dnes ovšem patří k nejobsazovanějším tvářím napříč televizními stanicemi.

Černobílé snímky pocházejí z archivu Jany Bernáškové (34), která si šla za svým snem a po zkušenostech z divadelních prken se dokázala prosadit i ve filmu a především na televizní obrazovce. Kadeřnice Bety z Ulice se později objevila ve Vyprávěj, kde se seznámila se svým manželem, scenáristou Rudolfem Merknerem. Ten jí později napsal roli na tělo v dětském pořadu Mazalové a nyní oba společně tvoří v seriálu Všechny moje lásky, kde Jana Bernášková hraje lékárnici Anežku.

Pestrý osud však sympatická herečka neprožívá jen ve svých rolích. Jana je spokojenou dvojnásobnou maminkou, ale každé ze svých dětí si pořídila s jiným mužem. Otcem osmileté Justýny je režisér David Drábek, s nímž se herečka nerozešla úplně v dobrém. O dceru válčili u soudu, ale Bernášková ji nakonec dostala do vlastní péče. V srpnu roku 2013 se Jana dočkala syna Theodora, jehož má s Rudolfem Merknerem. 

Adam Chromý, Super.cz

 
Jana Bernášková s dcerou Justýnou

Jana Bernášková s dcerou Justýnou Michaela Feuereislová

Herečka Jana Bernášková si porodila svoji kopii: Desetiletá Justýna už je taky herečka

4. listopadu 2016 5:55

V novém filmu Pohádky pro Emu hraje Jana Bernášková matku tří dcer. Ty si zahrály Nelly Řehořová, Rebeka Vetchá a Anička Šabršulová. Na filmovou premiéru ovšem dorazila se svojí vlastní dcerou Justýnou.

"Tak to je snad jasné, že je to můj vlastní genetický materiál," smála se, když jsme se jen kvůli stoprocentní jistotě ubezpečovali, zda je holčička, která jako by herečce z oka vypadala, skutečně její vlastní biologickou dcerou.

Justýna, kterou má Bernášková s bývalým partnerem, režisérem Davidem Drábkem, už má také našlápnuto k herectví. Už si zahrála v seriálu Ulice, kde ztvárňuje dceru kadeřnice Betty Barborku. Maličkou roli s jednou větou má i v Pohádkách pro Emu. 

Saša Šeflová , Super.cz

Jana Bernášková jako kněžna

Jana Bernášková jako kněžnaFoto: archiv Falcon

Jana Bernášková je jako pohádková kněžna k nepoznání: Její nádherné šaty ale byly v ohrožení

6. června 2017 19:13

Natáčení nového filmu Zdeňka Trošky (64) Čertoviny pokračovalo v parku zámku na Dobříši. Čertovské duo Jakub Prachař a Dominick Benedikt poprvé na place doplnila herečka Jana Bernášková, která hraje tajuplnou kněžnu. V bílé paruce byla k nepoznání.

 

S Janou jako kněžnou při natáčení herec Míra Nosek v roli chamtivého sedláka Kopyta podepisuje smlouvu vlastní krví, tedy krví umělou, která ale natropila při natáčení pořádný problém. Barva, ze které byla umělá krev namíchána, totiž nešla z rukou odstranit.

Obě maskérky se snažily, dokonce pomáhali i někteří další členové štábu, a výsledek byl takový, že kromě Míry Noska mělo červené ruce dalších 5 lidí, a to ještě večer, při odjezdu z placu domů. Naštěstí byl ušetřen krásný kostým, který měla Jana Bernášková na sobě.

Oba herci si užili i jiné dobrodružství - když se jejich hereckými partnery stali papoušci. Scénu s Janou točilo 5 cvičených papoušků a jako herci byli velmi zodpovědní, takže ani tentokrát její šaty nedoznaly úhony. 

 

 

 

 

 

Jana Bernášková využívá své děti v pracovním projektu.Super.cz

To jsou poměry: Bernášková nechá své nezletilé děti, aby jí mluvily do práce

1. srpna 2017 14:26

Aktuálně Jana Bernášková prožívá rekonstrukci a stěhování do nového bytu. V pracovní rovině je ale také činná. Sympatická herečka na tiskové konferenci České televize k podzimnímu schématu představila po pěti letech druhou řadu seriálu Mazalové.

 

„Myslím si, že to bude zase hrozně dobrý. Už jsme premiérovali díly na festivalu dětských seriálů a děti byly nadšené,” promluvila o projektu herečka.

Bernášková má doma sama děti, které jsou diváky zmíněného seriálu. Jedenáctiletou Justýnu a čtyřletého Theodora využívá k tomu, aby vychytali mouchy v rozpracovaném díle. „Justýnka byla u hrubého sestřihu a na ní a jejích kamarádkách jsme zkoušeli, co pochopí, a co ne. Něco jsme upravovali a sestříhali a humor byl takový, jaký chceme,” řekla Jana.

Do oblíbeného seriálu se celá řada herců snaží prosadit, aby tak potěšili své děti. V našem videorozhovoru se dozvíte, kdo se například vzdal dovolené, aby si mohl v seriálu zahrát. 

Jiří Čeladník , Super.cz 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář