Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jana Andresíková

23. 4. 2014

Jana Andresíková.*2.4.1941 - herečka

Jana Andresíková je česká herečka. Po studiu na Pedagogické fakultě vystudovala filmovou školu. Má za sebou nespočet divadelních, filmových ale i televizních rolí. Mezi nejznámější role, které vytvořila byla ale čarodejnice v seriálu Arabela. Ve druhé sérii pak coby záhadná paní Černá.

Zatím poslední filmovou rolí byla pomatená Lejdy v Troškově Kameňácích 1 a 3. Její krásně zabarvený hlas je divákům známý také z dabingu. Kromě jiného, propůjčila hlas americké herečce Whoopi Goldberg například ve filmech Sestra v akci.

Jana Andresíková učí mladé začínající herce a moderátory správně mluvit. A ještě by si prý ráda hrála nějakou "roličku". Navíc v roce 2006 chystá i biografickou knihu o sobě.

Autor: ArthurBot, A0, Dinybot, MiroslavJosef, Tlusťa, K123456, Adam

zdroj: Osobnosti,cz

17. dubna 2015 • 12:00

Janu Andresíkovou (74) zavrhla jediná dcera: Musí proto pod cenou prodat dům!

Jana Andresíková
Jana Andresíková (Foto Aha! – Karel Kopáč, reprofoto ČT)
 
 
 
 

Samota ji donutila k zoufalému kroku! Čarodějnice z Arabely Jana Andresíková (74) musí prodat dům u Mělníka, protože ji zavrhla jediná dcera Michaela. „Všechno to tady na mě padá,“ stýská si opuštěná herečka.

„Ta samota je hrozná. Nikdy jsem netušila, co to je,“ svěřuje se deníku Aha! s tím, že byla zvyklá na neustálý kontakt s lidmi. „Tady jsem úplně na konci ulice. Už je to tu pro mě psychicky náročný,“ dodala. Smutek je o to horší, že o pár ulic dál bydlí její dcera s rodinou, která o herečku přestala mít zájem. „Oni mě nechtějí. To mi poprvé v životě podrazilo nohy. S rodinou se ke mně chovají jako cizí lidi. A to je strašně bolavý. Nejhorší je, že nevím, proč to tak je,“ zoufá si Andresíková.

„Už když mě dcera přemlouvala, ať se sem odstěhuju a koupím dům, tak jsem věděla, že je to špatně. Říkala jsem si, že dělám kravinu. To cítíte,“ prozrazuje. Po dlouhých úvahách se proto rozhodla, že dům prodá a vrátí se do Prahy.

„Je to hezký bydlení, ale musíte tady s někým bejt, i kdybyste okolo sebe chodili a nemluvili spolu, víte, že tu je živý člověk a můžete si kdykoliv popovídat. Já jsem nebyla na tak velkou samotu zvyklá,“ říká Andresíková. „Já si říkám, že radši slevím milion, aby se to prodalo. Prodám ho za tři a půl milionu, ale za nižší cenu už ne. Navíc je to velký dvojpozemek, takže vedle domu si může někdo něco i postavit,“ dodala s tím, že by byla ráda, kdyby se brzy našel zájemce...

Vymodlené dítě
Bolest z toho, že dcera bere matku jako cizího člověka, je pro herečku o to větší, že Míša byla vymodlené dítě. Donosit se jí podařilo až po několika potratech. A to musela ještě dlouho ležet v nemocnici s rizikovým těhotenstvím.

autor zej

zdroj Aha,cz
 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář