Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ivana Andrlová

Ivana Andrlová,*28.10.1960 - herečka

 

Ivana Andrlová začínala dívčími rolemi v TV (Podnájemníci, aj.). Potom studovala na pražské konzervatoři a od roku 1981 hrála v DJW. V 90. letech vystupuje v různých pražských souborech. Její filmové role nejsou početné a ve srovnání s TV a divadlem i méně významné. Byla životní partnerkou herce Ivana Vyskočila.

Ivana Andrlová má dceru Michaelu,kterou má s Ivanem Vyskočilem (nar. 1990).

Z filmů ve kterých si například zahrála : Třicet případů majora Zemana
, kde hrála Lidušku Zemanovou-dceru majora Jana Zemana, dále pohádka "Co takhle svatba princi"
, kde hrála zrcadelnici a zároveň budoucí ženu prince (herce Vladyky).

Autor: zabvicka, nika1979, dg

zdroj Osobnosti,cz

17. října 2014 • 12:00

Proč nedostává Ivana Andrlová role v seriálech? Režisér prozradil, čím všem pije krev!

Ivana Andrlová má trable s režiséry.
Ivana Andrlová má trable s režiséry. (Reprofoto ČT a ara)
 
Herečka Ivana Andrlová (53) už dávno není ta roztomilá princezna z pohádky Princové jsou na draka. S režiséry se dohaduje a na všechno má vlastní názor. Aspoň to na ní napráskal Tomáš Magnusek.

 

Také máte ten pocit, že Ivana Andrlová není na obrazovkách tolik vidět a je to škoda? Stejně na tom byl i Tomáš Magnusek, který Andrlovou obsadil do seriálu Stopy života. Poté velmi diplomaticky zhodnotil, že spolupráce nebyla zrovna ideální.

„Mně hrozně vadilo, že Ivana dlouho nikde nebyla. Okouzlila mě něčím, co mě později začalo strašně štvát. Měla spoustu režijních poznámek, ale byly realistické, později už pesimistické,“ říká režisér v pořadu Sejdeme se na Cibulce. Připomínky k režisérské práci ze strany Andrlové se stále stupňovaly, a tak není překvapením, že Magnuskovi postupně docházela trpělivost. „Říkal jsem si, že je to úžasně věcná ženská, a možná proto nehraje. Tak jsem ji chtěl v seriálu mít. A je fakt, že mě tím remcáním později taky začala rozčilovat,“ svěřil se. Nebude mít Andrlová s takovým chováním brzy utrum u všech režiséru?

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

Ivana Andrlová chtěla omládnout: Ostříhala se nakrátko a nasadila puntíkované zbraně. Povedlo se?

7. listopadu 2014 19:23

Herečku Ivanu Andrlovou jsme na premiéře nového muzikálu v karlínském divadle skoro nepoznali. Hodila se do gala a hlavně se nechala ostříhat úplně nakrátko. "Už jsem krátký účes měla, ale to bylo v minulém století. Žádný důvod než to, že jsem chtěla nějakou změnu, tady nebyl," dodala.

 
 
 

Ivana přišla do divadla právě v doprovodu kadeřníka, který se jí o nový sestřih postaral. V seriálu Stopy života, který jde momentálně na obrazovkách, má ještě mikádo, které nosila roky. Herečka si k novému účesu pořídila i novou image, zaujaly nás zejména puntíkované doplňky v podobě lodiček a kabelky.

Nyní se Andrlová těší na svoji vlastní premiéru. "Dnes jsem tady jako divák a v neděli budeme mít v divadle Palace premiéru s divadelním spolkem Háta, kde hraju. Hra se jmenuje "Do ložnice vstupujte jednotlivě" a mám tam roli praštěné spisovatelky," svěřila herečka. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

Tomáš Juřička a Ivana Andrlová se opět potkali před kamerou.

Tomáš Juřička a Ivana Andrlová se opět potkali před kamerou. Foto: Archiv TV Barrandov

Partnerská dvojice ze seriálu Sanitka opět před kamerou: Takhle se na nich za třicet let podepsal čas

17. listopadu 2014 11:22

Herecká profese svedla Ivanu Andrlovou (54) a Tomáše Juřičku (54) dohromady přesně před třiceti lety v dnes už kultovním seriálu Sanitka. Zatímco pro představitelku pohádkových princezen to byla po seriálu Létající Čestmír (1983) druhá největší seriálová role, pro Tomáše Juřičku byla postava zakomplexovaného Jardy Jandery rolí životní a podobnou příležitost před kamerou už nikdy později nedostal.

 
 
 

Ke svým rolím se oba vrátili před dvěma lety v pokračování Sanitky a nyní se opět dávná herecká dvojka sešla před kamerou v seriálu Stopy života. Na to, jak se na obou hercích, kteří dostávali své největší herecké šance v letech osmdesátých, podepsal čas, se podívejte ve fotogalerii.

Ivana Andrlová už dávno není filmovou princeznou a věnuje se především divadlu. Tomáše Juřičku, který úplně sešel z očí a patří k tuzemským dabingovým hvězdám, dnes milují především děti. Otec tří dcer totiž už řadu let propůjčuje svůj hlas skřítkovi Františkovi v oblíbeném dětském pořadu Kouzelná školka. 

 

Jiří Nedvídek, Super.cz

 
 
Ivana Andrlová v Přístavu

Ivana Andrlová v Přístavu Foto: Archiv FTV Prima

Lenka, která v pohádce Princové jsou na draka dávala cihlu k cihle, získala roli v seriálu

10. listopadu 2015 12:04

Příznivci seriálu Přístav se mohou těšit na další novou postavu. Ztvární ji jedna z nejoblíbenějších představitelek princezen, herečka Ivana Andrlová. V Přístavu zahraje maminku Martu Míry Šimáčka, kterého hraje Václav Jiráček.

„Marta je charakterově pevná a zásadová osoba, poctivý člověk. Naopak její syn je trochu nepovedený a je s ním docela potíž. Patří mezi takzvané šmejdy a praktiky, které používá při prodeji zboží, se snaží uplatňovat i ve své rodině. Ví, že na něj matka nechá přepsat dům, pokud splní její podmínku – bude mít funkční rodinu,“ uvedla Andrlová a dodala, že Jiráček se do role vrhnul po hlavě. „Vašek hraje svou roli velmi dobře,“ řekla Andrlová, která se jinak věnuje především divadlu.

„Už řadu let hraju v divadelním spolku Háta, s nímž jezdíme po různých městech. Někdy říkám, že čím jsme starší, tím víc cítíme každý kilometr v zádech, ale nestěžujeme si. Všude, kam přijedeme, máme plno a lidi nás rádi vidí. V Hátě účinkuju mimo jiné s Olgou Želenskou, která v seriálu hraje matku Ivany – operní pěvkyni Lily. S Olgou jsme spolužačky z konzervatoře a hrajeme spolu dvacet let v divadle. Tady v seriálu jsme babičky společné vnučky, ale zatím se před kamerou míjíme. Uvidíme, jestli se v nějakém obrazu potkáme,“ dodala herečka, která je babičkou zatím jen v seriálu. 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář