Jdi na obsah Jdi na menu
 


Irena Máchová

Irena Máchová,*5.9.1981 - herečka

Irena Máchová se narodila 5.9.1981 v Praze. Po úspěšném zdolání základní školy pokračovala ve svém vzdělání na Gymnáziu Na pražačce , kde se ocitla na větvi, tedy na výtvarné větvi . Po maturitě a ročním pracovním mezidobí se přihlásila na Divadelní Akademii Můzických Umění. V roce 2001 ji opravdu na vysněnou DAMU přijali a tak začala svoji "uměleckou dráhu". Studium Oboru herectví činoherního divadla zakončila v roce 2007 státní zkouškou a obhajobou diplomové práce na téma "Dramatická zpracování faustovského tématu". Potom už to šlo jedno za druhým, první zkušenosti s divadlem, filmem, televizním seriálem.

Autor: matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

3. března 2014 • 05:00

Irena Máchová alias barmanka Renata z Ordinace: Díky seriálu je teď mamimkou

Irena Máchová s přítelem Štěpánem.
Irena Máchová s přítelem Štěpánem. (Foto Aha! – Karel Kopáč, TV Nova, ara, koláž Ahaonline.cz )
 
 
 
 
 

 

Každodenní mnohahodinová práce v uzavřeném ateliéru je doslova semeništěm nových vztahů. Seriál Ordinace v růžové zahradě je toho důkazem. V »Kamenici« už našli lásku Zlata Adamovská (54) s Petrem Štěpánkem (65), Jan Šťastný (48) a teď i krásná Irena Máchová (32) alias barmanka Renata.

 

Té Ordinace přinesla štěstí hned dvojnásobné. S asistentem režie oblíbeného seriálu Štěpánem Macháněm (32) se už dva měsíce těší z jejich dcerky Antonie. „Tonička je nejhodnější miminko na světě. Krásně spinká, skoro nebrečí. A my jsme ti nejšťastnější rodiče,“ pochlubila se deníku Aha! novopečená maminka Máchová. Toničku prý se Štěpánem plánovali, a to i přesto, že se znali sotva pár měsíců. „Poznali jsme se na Nově, poprvé jsme se jenom slyšeli po telefonu a pak to celé dokonala Ordinace,“ prozradil Macháň.


Těhotenství maskovala
Máchová má teď v Ordinaci pauzu, včera se její postava rozloučila s Kamenicí a kdy se vrátí, zatím vůbec netuší. „Na jak dlouho to bude, nevím, ale ještě nenatáčím a užívám si naplno mateřství,“ prozradila Aha! Máchová, která točila do poslední chvíle. Bez komplikací se to ale neobešlo. „Na Ireně bylo těhotenství okamžitě poznat. Museli jsme pečlivě volit kostýmy i úhly kamery. Často seděla u stolu, byla za barem, nosila dlouhé kabáty. Naštěstí se to podařilo všechno zvládnout,“ prozradila producentka seriálu Lenka Hornová (47). Koho dala Ordinace dohromady?

Zlata Adamovská (54) & Petr Štěpánek (65)
Svoji lásku dlouho tajili, nakonec ji ale vloni v létě úředně stvrdili. Přestože se znali dlouhá desetiletí, sblížili se až při natáčení Ordinace, kde hráli partnery a později i manžele Valšíkovy.

Jan Šťastný (48) & Barbora Petrová (28)
V lásce jim nebránil ani dvacetiletý věkový rozdíl. V září 2011 se tajně vzali na Konopišti a o dva měsíce později Šťastnému mladá herečka porodila syna Ondřeje (2). Před kamerou se přitom ti dva moc nepotkávali. Ona hrála dceru Michaely Dolinové (49) Lenku, on chirurga Dalibora Fryntu.

Jiří Langmajer (47) & Ivana Jirešová (36)
Pracovní vztah herců přerostl v intimní v dubnu roku 2007. Tehdy hráli v seriálu manžele Hruškovy. Poté, co se Langmajer s Jirešovou nechali načapat při nočních schůzkách v centru Prahy, svůj románek ukončili. Ivana se vrátila k partnerovi Viktoru Dykovi (45), Jiří Langmajer od té doby vystřídal ještě několik milenek z řad hereček.

Autor:  kot

zdroj Aha,cz

  4. února 2015 • 12:00

Barmanka z Ordinace Irena Máchová: Tragédie po narození dcery!

Herečka měla možnost dceru ukázat svému otci jen jednou.
Herečka měla možnost dceru ukázat svému otci jen jednou. (TV Nova )
 
 
 
 
 

Radostnou událost vystřídala tragédie! Jen měsíc poté, co Irena Máchová (33) alias barmanka Renata z Ordinace v růžové zahradě přivedla na svět prvorozenou dceru Antonii (1), zemřel její milovaný tatínek!

 

 

„Už jsem tušila, že to s ním není dobré, tak jsem se za rodiči narychlo vydala. Ani si dcerku nepochoval, protože už mu bylo hodně špatně,“ rozpovídala se až po roce herečka o neštěstí, které ji potkalo po porodu. Irena zažívala jedno z nejhezčích období svého života, tím víc byl pro ni nečekaný odchod tatínka, který viděl svou vnučku Toničku jen jednou, těžší.

„Myslel, že má depresi, pak zase, že to je jen nachlazení, a ono mu selhávalo srdce. Stalo se to během čtrnácti dnů,“ prozradila herečka, která je až teď schopná mluvit o tátovi s nadhledem. „Pro něj to tak bylo lepší, protože celý život žil naplno. Tohle byl pro něj, dalo by se říct, ideální konec,“ řekla Máchová. Otcovu smrt prý zvládla jen proto, že už jednou velkou ztrátou v životě prošla. Před dvanácti lety totiž zahynul při tragické autonehodě její bratr. Přemýšlela o potratu

 

Herečka už za pár týdnů porodí druhého potomka. Se svým partnerem, asistentem režie seriálové Ordinace Štěpánem Macháněm (33), otěhotněla jen pár měsíců po narození Toničky. Radostná zpráva ale oba rodiče zaskočila. „Srovnávala jsem si v hlavě, jestli do toho jít, nebo ne. Ale potom jsme si řekli, že jít ve třiatřiceti na potrat je velké riziko. A my bychom dítě ještě chtěli,“ řekla Irena.

Autor:  vin

zdroj Aha,cz

 
Herečce Ireně Máchové se narodilo druhé dítě.

Herečce Ireně Máchové se narodilo druhé dítě. Foto: TV Nova

Barmanka z Ordinace má druhé dítě. Porod tajila skoro dva týdny

10. dubna 2015 10:03

Svou dávku štěstí neprožívá Irena Máchová pouze v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, ale také v soukromí. Minulou sobotu přivedla na svět syna Teodora.

Informace o narození dítěte se ale dostala na veřejnost až nyní. „Chlapeček měřil cca 50 cm a vážil 3,5 kg. Maminka i Teodor jsou už doma, oba v pořádku,“ prozradila nám PR manažerka nováckého seriálu Alžběta Cimová.

Jedná se o Irenino druhé dítě. S asistentem režie Štěpánem Macháněm (34) se v loni v lednu dočkali dcery Antonie.

Herečka vždy toužila po velké rodině, a tak není vůbec vyloučené, že Teodor a Antonie se brzy dočkají dalšího sourozence. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Musím říct, že

(Česťa Mázl, 26. 4. 2016 11:55)

Irena je nádherná ženská a v reálu určitě fajn holka, ne jako Renata ;-)