Jdi na obsah Jdi na menu
 


Henrieta Hornáčková

Henrieta Hornáčková,*30.3.1984 - herečka

 


V Městských divadlech pražských od 2012


Narodila se ve znamení Berana ve slovenské Trnavě, kde vystudovala Soukromou taneční konzervatoř. Poté se vydala do Prahy na obor činoherního herectví na DAMU a vystudovala i Pedagogickou fakultu Univerzity Hradec Králové. Po absolvování DAMU nastoupila do Národního divadla Brno jako členka činohry. Zde nastudovala mj. roli Luisy (R. Thomas, Osm žen), Katrin (B. Brecht, Matka Kuráž), Lucietty (C. Goldoni, Náměstíčko), Paní Brodové (W. Shakespeare, Veselé paničky windsdorské), Kristýnky (L. Stroupežnický – D. Drábek, Furianti 2008), Beruška (J. Karafiát, Broučci) a další. Hostovala i v jiných divadlech (Divadlo pod Palmovkou, Divadlo v Celetné, A Studio Rubín, Divadlo Minor, Malé Vinohradské divadlo, Slovenské národní divadlo a G studio Brno). Z televizní obrazovky si ji můžete pamatovat z filmu Žralok v hlavě nebo ze seriálů Ulice či Dokonalý svět. Kromě herectví se zabývá i tancem a taneční choreografií (spolupráce s  Klicperovým divadlem v Hradci Králové a se souborem Veselé skoky).

zdroj MDP ,cz

7. srpna 2014 • 05:00

Překvapení pro Aloise Švehlíka z Cest domů: Utajená dcera!

Alois Švehlík najde v Cestách domů svou utajenou dceru.
Alois Švehlík najde v Cestách domů svou utajenou dceru. (Foto Aha! – Pavel Machan, archiv FTV Prima)
 
 Aloise Švehlíka nečekají v roli Rudolfa Bernáta v nové řadě primáckého seriálu Cesty domů jen povinnosti novomanžela, ale také starosti otcovské. Zjistí totiž, že má dospělou dceru, o níž neměl ani tušení. Jmenuje se Lucie a hraje ji Henrieta Hornáčková.

 

Alois Švehlík na konci první řady o jednu dceru přišel. Soňa, kterou hrála Pavla Vitázková, zemřela při autonehodě. Teď může poznávat dceru Lucii, o jejíž existenci neměl tušení. Její matkou je lékařka Blanka, nová primářka kardiochirurgie a Bernátova dávná láska, kterou si docent hned v prvním díle nové řady vezme. Rudolf netušil, že Blanka, s níž kdysi prožil bouřlivý románek a která se v seriálu objevila v jedné z předchozích řad v pár dílech, vůbec má nějaké dítě. Natož že je jeho. Kolečka do sebe zapadla a rodina, která kdysi dávno neměla šanci být někdy pohromadě, je teď spolu.

Nejen Rudolf Bernát se raduje z dcery, ale šťastná, že našla novou sestru, je i Vendy Kosíková (dříve Bernátová), kterou hraje Petra Horváthová. Obě herečky se dobře znají a jsou velké kamarádky.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

Milostná škatulata seriálových hereček: Kráska z Cest domů žije s expartnerem hvězdy Vyprávěj

11. srpna 2014 9:55

Když jsme se poprvé setkali naživo s půvabnou Henrietou Hornáčkovou, která dostala jednu z výrazných rolí v 3. řadě seriálu Cesty domů, působila jako velmi milá dívka. Radovala se z první velké seriálové role a zkušeností, které jí natáčení jako dříve hlavně divadelní herečce přináší.

"Když jsem neměla povinnosti v divadle, na seriály jsem se dívala už proto, abych zjistila, kdo z kolegů v nich hraje. Ale ve všech spletitých osudech v Cestách domů se nevyznám. Takhle jsem přišla do šatny a půjčila si župan s tím, že jsem se ptala Petry Horváthové, jestli jí to nevadí. A ta mi řekla, že je to v pohodě, že je naší další, teď už mrtvé sestry," vyprávěla.

"Ale mám tchána, který mi pomůže, když si nejsem s postavami jistá, on to pravidelně sleduje," vysvětlila Henrieta, která žije s bývalým partnerem jiné seriálové herečky Jany Bernáškové, divadelním režisérem Davidem Drábkem, který má s Janou dceru Justýnu, kterou chtěl dokonce získat do střídavé péče a mezi expartnery probíhal i soud.

Vše nakonec dopadlo k všeobecné spokojenosti. Bernášková, která je nyní vdaná za scenáristu Rudolfa Merknera a mám s ním ročního Theodora, získala dceru do výhradní péče, ale Justýna se může s tátou vídat kdykoliv a dobře prý vychází i s jeho současnou partnerkou Henrietou. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
 

Krásná záchranářka z Cest domů pózuje jako modelka: Podívejte se, jak jí to sluší v princeznovských sexy šatičkách

2. října 2014 19:55

V primáckém seriálu Cesty domů vídáme Henrietu Hornáčkovou nejčastěji v džínách nebo v uniformě záchranářky. Tentokrát se ale představila jako modelka!

Henrieta hraje paličatou Lucii, dceru primářky Blanky (Jana Janěková), jejímž otcem je – jak se ukázalo hned v prvním díle nové řady – docent Bernát, tedy Alois Švehlík. Lucie je akční mladá žena, záchranářka, která se často dostává do adrenalinových situací. V televizi ji proto nejčastěji vídáme v džínách a košili nebo tričku, případně v uniformě záchranářky. Když si ji ale vzali do parády vizážistka a stylista, kteří ji nalíčili, učesali a oblékli pro sérii luxusních fotografií, ani sama Henrieta se málem nepoznala.

„Lucie v Cestách domů je má první velká seriálová role a toto focení bylo první velké focení se vším komfortem. Myslela jsem, že za hodinku budu hotová, nakonec jsem v ateliéru strávila hodiny čtyři, což mi ale nevadilo, protože jsem si focení s Jiřím Hurtem opravdu užívala,“ prozradila herečka, na které se vizážistka Hanka Jurová i stylista Martin Gruntorád pořádně vyřádili.

„Stylista mi vybral zvláštní kousky, které bych si já sama nikdy nekoupila. A nejen proto, že byly poměrně drahé. V životě bych si na sebe například nevzala zlaté kalhoty se zeleným trikem. Ale na fotkách vypadaly úžasně. Jediné, co vyloženě odpovídá mému stylu, byly modré šaty a také černé společenské od Táni Kovaříkové. Protože miluju styl princeznovských šatiček. Uvědomila jsem si, že pokaždé, když si kupuju nějaké oblečení, sahám po podobných věcech. Mám ráda jednobarevné kousky, jen málokdy si koupím něco vzorovaného,“ dodala herečka, která by se okamžitě mohla živit jako modelka.

„Když mě čeká běžný den, chodím sportovně oblékaná, nejraději mám na sobě džíny nebo jiné kalhoty, tričko a tenisky. Ale miluju premiéry a různé společenské akce, ty si užívám. Mám takový rituál, že skoro před každou svou nebo manželovou premiérou jdu a koupím si nějaké nové šaty. Většinou koktejlky, aby byly vidět nohy, pohraju si s líčením, vyčešu si vlasy, prostě si dám na své vizáži záležet,“ uzavřela krásná Henrieta. 

Anna Veškrnová, Super.cz

30. září 2014 • 11:12

Hornáčková z Cest domů: Chce se točit!

Henrieta Hornáčková
Henrieta Hornáčková (FTV Prima)
 
 

„Přiznávám, že kolotoče miluju. V Trnavě, odkud pocházím, se pravidelně koná Trnavský tradiční jarmark, jehož součástí bývá veliká pouť, ukázky lidových řemesel a další atrakce,“ prozradila seriálová dcera Aloise Švehlíka (75). „Když jsem byla mladší, milovala jsem i centrifugu a další atrakce, na nichž jsem mohla viset pokud možno hlavou dolů,“ libovala si herečka.

 

Když jí brouky, manžela nelíbá: Blonďatá kráska z Cest domů totiž exotické choutky nemá

17. března 2015 15:08

Na Valentýna si tahle blonďatá kráska ze seriálu Cesty domů moc nepotrpí a s partnerem ho slaví, jen když se náhodou oba sejdou doma, což se prý často nestává. "Shodou okolností to bylo loni, kdy jsme si zašli spolu do restaurace. Ale žádné dárečky si nedáváme, maximálně pusu," řekla Super.cz Henrieta Hornáčková.

Už právě večeře v dobré restauraci je pro ni dostatečnou oslavou, protože ona sama vaření jako koníčka nemá, jak nám prozradila na lekci vaření pro primácké seriálové herce. "Vařím, jenom když musím, a když je nějaká slavnostní příležitost, radši jdeme někam ven," vysvětlila s tím, že ji ale kurz vaření, přestože není velká kuchařka, bavil.

"Zajímalo mne, jak se upravují krevety. Naučila jsem se je totiž jíst teprve před dvěma lety, když jsme byli na dovolené v Kambodži a ve Vietnamu. Ráda bych to doma někdy zkusila," plánuje Henrieta. A co dalšího zajímavého v exotice okusila? Místní specialitou jsou prý i naložená kachní embrya!

"Ale zase takoví experimentátoři nejsme, i když v cizích zemích jejich jídla ochutnáváme. Pizzu nebo těstoviny si v Asii nedám. Ty divné věci ale nechávám na Davidovi. Jedl třeba brouky různých velikostí. Ale to jsem mu pak dala pusu až večer," uzavřela. 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Henrieta Hornáčková

Henrieta Hornáčková Foto: archiv FTV Prima

Chybí vám jaro? Kráska z Cest domů vás zahřeje odvážným tílkem, v němž vynikl její ženský půvab

6. dubna 2015 6:55

Představitelka záchranářky Lucie ze seriálu Cesty domů si společně s kolegyněmi z primáckých seriálů vyzkoušela velikonoční květinovou výzdobu. Na setkání, kde prověřila svou zručnost a estetické cítění, Henrieta Hornáčková dorazila v outfitu, který si v nejbližší době jen tak neoblékne.

Atraktivní herečka se na workshopu předvedla v lehkém červeném tílku, ale současné venkovní teploty vyžadují podstatně teplejší oblečení. Henrieta tak poněkud předčasně předznamenala příchod jara, které je letos v nedohlednu. Vzhledem k jejím proporcím je však ohromná škoda, že se takto nemůže prezentovat celoročně. Seriálová hvězdě outfit s velkým výstřihem, který ozdobila vtipným náhrdelníkem v podobě prádla na šňůře, velmi svědčí.

„Líbí se mi, když jsou v domě čerstvé kytky, proto mám ráda období po premiéře, když se mi ani nevejdou do váz. Jinak si občas koupím domů třeba svazek tulipánů. Na zahradě u domu máme například rododendrony nebo hortenzie, ty patří mezi mé oblíbené, stejně jako třeba sněženky a narcisky,“ řekla milovnice květin Henrieta Hornáčková, která si výzdobu vyzkoušela s Hanou Gregorovou (62) ze Svateb v Benátkách a Agátou Zimovou ze seriálu Všechny moje lásky. 

Adam Chromý, Super.cz

 

 

Henrieta Hornáčková vyprávěla o nepříjemném rozvodu.Super.cz

Krásná blond herečka má za sebou nepříjemný rozvod: V domě zůstal manžel, ona bydlí v podnájmu

15. září 2017 10:43

Po květnovém rozvodu s režisérem Davidem Drábkem, který se táhl pořádně dlouho, je půvabná herečka Henrieta Hornáčková opět zamilovaná. Zatím to ale nechce zakřiknout. "Něco se rýsuje," svěřila nám. Na otevření nové prodejny s kabelkami se rozpovídala i o rozvodu, který prý rozhodně nebyl na přátelské bázi, jak by si bývala přála.

 

"Nebylo to nic příjemného. Myslela jsem si, že to bude hezký rozvod, že se dokážeme hezky domluvit," doufala prý Henrieta vzhledem k tomu, že s manželem neměli děti a už delší dobu spolu nežili. "Ale můj bývalý manžel opět nezklamal, a to je tak všechno," sdělila.

"Myslela jsem si, že pak zajdeme třeba na kafe. Ale po tom, co tam můj manžel o mně řekl, jsem na kafe, oběd ani nic jiného jít nezvládla. Nešlo to," dodala.

Problémy měli Henrieta s exmanželem i s majetkovým vyrovnáním. Tak nás zajímalo, jak tohle dopadlo. "To už je snad vyřešené a je to na dobré cestě," mínila herečka. Ta měla s mužem dům. "Tam samozřejmě bydlí manžel a já jsem v podnájmu," krčila rameny.

"Myslím si, že všechno špatné je pro něco dobré. Je tady nový začátek života. Prošla jsem si těžkým obdobím, asi bych to nikomu nepřála, ale zároveň vím, že mě to někam posunulo a to, co se stalo, se mělo stát. Těším se na nové zítřky. Teď je mi strašně dobře, a tak to zvládám líp," uzavřela. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

milujuhenrietu

(frajer, 19. 4. 2021 2:04)

henrieto ses nadherna kocka ses nejlepsi a nejkrasnejsi ceska herecka v serialu cesty domu si byla nejlepsi tam sem se do tebe zamiloval meli by te vice obsazovat do roli je skoda nevyuzit tvuj herecky talent navic si krasna holka hezky se na tebe diva miluju te

milujuhenrietu

(frajer, 12. 2. 2021 11:37)

henrieto miluju te ses krasna strasne me pritahujes si nadherna hned bych si te vzal za zenu a mel s tebou deti v cestach domu si byla nejlepsi od te doby sem se do tebe zamiloval miluju te krasko

ses kocka

(miluju te henrieto, 6. 1. 2021 13:24)

henrietko ses moc krasna sexy kocka tvuj bejvalej ani nevi o co prisel hajzlik jeden ja mit doma takovou zenu jako ses ty na rukou bych te nosil a byl bych stasnej ze mam doma takovou nadhernou kocku moc te miluju henrieto jako zena me strasne pritahujes libis se mi co bych ja dal za to aby si byla moje zena netrap se tvuj bejvalej byl sice hajzl ale pry si znovu zasnoubena ze srdce ti to preju henrietko zaslouzis si chlapa co te bude milovat a bude verny jenom tobe a taky bych ti pral aby si mela miminko materstvi by ti sluselo uplne te vidim s nejakym prckem v naruci ty budes nadherna mama preju hodne lasky zdravi stesti spokojenosti hlavne usmev na tvari protoze kdyz se smejes tak si nejkrasnejsi f´doufam ze tvuj budouci manzel te bude milovat do konce zivota jak ja mu zavidim ale preju vam to tebe totiz nelze nemilovat miluju te henrieto

miluju te henrieto

(frajer, 6. 1. 2021 3:01)

henrieta je nadherna kocka miluju ji jeji bejvalej manzel je fakt peknej hajzl ze ji podvadel s jinou nechapu jak muze nekdo zahybat kdyz ma dpma takovou kocku jako je henrieta ti chlapi jsou fakt svine nevazi si toho co maji doma ja mit tuhle krasku za zenu byl bych nejstastnejsi chlap na svete ja bych ji miloval a vazil si ji cely zivot henrieta je nadherna zena hned bych si ji vzal za zenu a mel s ni miminko henrieta je mlada a krasna byla by skvela mama miluju te henrieto preju ti at najdes konecne toho praveho kez bych to byl ja preju ti abys mela miminko s ditetem by ti to strasne sluselo a at si stastna uz naporad jsem tvuj vernej ctitel v serialu cesty domu si byla skvela od te doby te miluju nemuzu te dostat z hlavy ses krasna hodna mila pritazliva spoustu muzu by si praly mit takovoz zenu jako ses ty ja urcite miluju te henrieto

milujuhenrietu

(frajer, 14. 12. 2020 14:52)

henrieta je fakt sexy kocka strasne ji miluju oblibil sem si ji hlavne v cestach domu kdyz sem ji videl hned sem se do ni zamiloval je to nadherna sexy kocicka chtel bych se s tebou milovat celou noc miluju te henrieto ses krasna

miluju lucku

(frajer, 26. 8. 2020 1:58)

je krasna nejvic se mi libila v serialu cesty domu tam sem si ji zamiloval lucka je moje nejoblibenejsi postava henrieta je skvela herecka a moc hezka měli by ji do serialu obsazovat vice je skvela

Henrieta je

(punch, 13. 4. 2016 21:06)

opravdu krásná žena...