Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hazal Kaya

 Hazal Kaya,*1.10.1990 - herečka, modelka

Hazal Kaya, celým jménem Hazal Leyla Kaya, je turecká herečka a modelka. Mnohý z nás jí zná pod jménem Feriha, ze stejnojmeného seriálu, kde hraje hlavní hrdinku. Tímto seriálem se proslavila nejen v rodném Turecku, kde ji oslovují "jejich Salmou Hayek", ale i v Bulharsku, USA a poslední dobou na Slovensku a Česku. 


Hazal vystudovala tzv. Italskou střední školu v Istanbulu. Její rodiče, kteří byli oba právnící, se rozvedli, když Hazal bylo 7 let. 
Jako malá chodila na balet a hrála na housle...
Nyní, mluví hned několika jazyky; rodnou turečtinou, angličtinou, italštinou, francouzštinou a němčinou, kterou se ještě učí.

Svou hereckou kariéru odstartovala už v 16-ti letech, kde si zahrála v seriálu Genco. Její ale velká role, která ji přinesla větší slávu, je seriál z roku 2008 Ask-i memnu (Forbidden Love - Zakázaná Láska), kde ztvárňuje postavu Nihal Ziyagil. 
Její ale nejúspěšnější seriálem je jednoznačně Adini Feriha Koydum (nebo-li Feriha), z roku 2011-2012, kde hraje po boku Cagataye Ulusoye. Hazal ale ze seriálu musela odejít a tak seriál skončil špatně. S tím se turečtí fanoušci nevyrovnali a tím tzv. spin-off Emir in Yolu skončil kvůli nízké sledovanosti.
Po tomto hitu si však Hazal střihla i dalších pár hlavních rolí v seriálů, jako je např. A.S.K. (Láska) jako hlavní role Azra, nebo v Son Yaz, kvůli kterému odešla z Ferihy. Bohužel ale, seriál neměl dlouhé konání, jelikož se zrušil.

Hazal, která měla rok přestávky s herectvím, kvůli cukrovce, se konečně vrací na plátna. Momentálně natáčí zcela nový seriál s názvem Maral, kde bude hlavní protagonistkou, společně s Arasem Bulutem Iynemlim (známý jako dospělý princ Beyazit z Velkolepého století).

 

zdroj osobnosti,cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi, look at an interesting site

(Anthonyslany, 6. 4. 2020 1:27)

Hi, here on the forum guys advised a cool Dating site, be sure to register - you will not REGRET it https://bit.ly/2UHfpsw