Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hana Vagnerová

Hana Vagnerová,*21.2.1981 - herečka

 

Hana Vagnerová je herečka divadla Rokoko.

Inscenace: Don Juan Oresteia I, II, III Zlý jelen Kabaret Rokoko Oresteia I - Agamemnón Oresteia II - Úlitba mrtvému Oresteia III - Laskavé bohyně.

Vyrostla na pražském Jižním městě, oba její rodiče jsou programátoři. Začínala jako modelka, pracovala pro reklamu i fotomodeling, cestovala po světě.

Vystudovala gymnázium, pak ji přijali na ekonomii (podnikání a právo), matematicko-fyzikální fakultu i na DAMU, kam nakonec nastoupila. Poprvé hrála v divadle Extrém, pak v Disku (postava Stelly v Tramvaji do stanice Touha) a v A studiu Rubín (Na posteli – Bedbound, role dívky postižené obrnou s Ondřejem Pavelkou, a Faust – postava Markétky, s ). Dále například ztvárnila Elvíru v Donu Juanovi s Bohumilem Kleplem, Elektru v Oresteie II aj.)

Uspěla ve velkém konkurzu na roli v televizním seriálu On je žena, kde hrála televizní reportérku, dceru Ivany Chýlkové, objevila se i v pohádce Probuzená skála, detektivce Vyvraždění rodiny Greenů, v seriálech Zdivočelá země, Horákovi, Proč bychom se netopili, v anglickém filmu Aussig, Love story Bathory Juraje Jakubiska, krátkém filmu Seance Fiction, aj. Mohli jsme ji také například vidět v seriálu Horákovi, kde stvárnila Evu.

Autor: momrmrkev, 201078, terinka2000

zdroj Osobnosti,cz

Pankáč shodil číro a dostal prestižní cenu: Krásná Hana Vagnerová se teď může svým klukem chlubit

25. ledna 2015 13:54

Když jsme krásnou herečku Hanu Vagnerovou (33) viděli s jejím přítelem poprvé před dvěma a půl rokem na karlovarském filmovém festivalu, nemohli jsme se zbavit dojmu, že tenhle pankáč s čírem se k vždy upravené krásce zrovna moc nehodí.

 
 
 

Martin Žiaran se ale vyklubal jako motýl z kukly, shodil podivný účes, a dokonce jako kameraman získal i prestižní ocenění. Cenu filmové kritiky dostal za film Hany, kde jednu z hlavních rolí ztvárnila jeho přítelkyně spolu s Jitkou Schneiderovou (41).

Když jsme se v divadle Archa s Hankou potkali, celá zářila. "Myslím, že ceny byly rozdělené správně, když ji dostal můj kluk," smála se. Jen ji v tu chvíli trápilo, že už půl hodiny nemůže přítele nikde najít. "Doufám, že nezačal oslavovat beze mne," řekla Super.cz.

"Ten film byl hrozně náročný, točilo se na jeden záběr, takže ta kamera byla hrozně komplikovaná a on to udělal skvěle," je na přítele pyšná Hanka, které to jako vždy velmi slušelo. "Vzhledem k tomu, že byl Martin nominovaný, tak jsem chtěla být ten hezký doprovod. A kdyby se to náhodou nepovedlo, tak aspoň aby někdo zazářil," žertovala.

A kde můžeme Vagnerovou kromě filmu Hany, který už je na DVD, vidět? "Momentálně běží Vraždy v kruhu, mám natočenou Expozituru dvojku, a teď se věnuju divadlu. Máme za sebou premiéru v Rubínu, kterou napsal Petr Kolečko a jmenuje se Přirození. Přijďte se podívat," zve do divadla herečka. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 

 

Dobude Hanka Vagnerová Hollywood?Super.cz

Uvidíme ji brzy po boku Deppa nebo Jolie? Česká kráska točila biják v Hollywoodu

19. září 2017 6:00

Jako jedna z mála českých hereček utužuje vazby v Hollywoodu. Loni na jaře se Hanka Vagnerová (36) vydala do Los Angeles na několikatýdenní herecký kurz a letos v létě zde natáčela celovečerní film Carte Blanche po boku Gregoryho Itzina a Jacka Kilmera.

 

Točila jsem s Evou Doležalovou její první větší film,” říká Hanka, která byla nadšená z produkce bývalé české modelky, která se v Americe uchytila jako herečka a režisérka. „Eva měla pro ten film obrovský rozpočet, fantastické herce. Je pracovitá a talentovaná a ví, co chce,” dodává na toto téma herečka.

„Teď tam mám něco točit, ale není to nic velkého. Mám tam pár scén. Stále je to pro mě spíš zkušenost hrát v jiném jazyce, ty větší věci mám přece jen tady v Čechách,” říká Hanka.

Herečka známá se seriálu Vyprávěj, Vraždy v kruhu, či Já, Mattoni se snaží pilovat svou angličtinu, aby se mohla za velkou louží lépe uplatnit. „Jsem si v angličtině jistější než třeba před dvěma lety, ale stále je to pro mě cizí jazyk. Je to ale výzva a nutí mě to na sobě pracovat,” přiznává. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář